alarmın çalmasına dakikalar kala kendiliğinden kalkmak

sabah 1 dakika daha uyuyabilmek icin bazen okula pijamayla giden biri olarak söylemeliyim ki, başıma hic gelmedi. gelseydi sanırım kangren olurdum sinirden. sinirden kangren olunur mu bilmiyorum ama ben olurdum.
devamını gör...
kalkınca alarmı kapatıp daha vakit gelmemiş şöyle biraz yatakta durayım deyip 1-2 saat uyumak ile sonuçlanabilir. izin verse alarmın çalmasına uyku sisi dağılacak. bir de alarmsız uyanıyorum diye gerinmiyordur inşallah orada, burada.
devamını gör...
huzursuz bir uyku gecirildigine delalet eder. muhtemelen alarmın kurulduğu saatte kişi için oldukça önemli bir hadise vardır. bu yüzden beyin uykuya tam anlamıyla kendini veremez.
devamını gör...
her gün aynı saatte yatıp aynı saatte kalkmayı alışkanlık haline getirince artık rutin olan durum. çoğu zaman saat çalmadan üç beş dakika önce kalkılır. bu da beden saati diye bir şeyin varlığının ispatı.
devamını gör...
akşam bir nas bir felak bir ihlası şerif okuyorsun sabah namazına kalkmaya niyet ediyorsun. Allah ın izniyle sabah hoca Allahu ekber der demez ayaktasın.

saat maat yok bam bam bam.
devamını gör...
bir çok sefer başıma gelen hadisedir.
şöyle göz ucuyla telefonun saatine bakıyorsun alarmın çalmasına 5 dakika var, ulan diyorsun yatsan yatılmaz kalksan kalkılmaz. daha güne başlamadan moralmen çöküyorsun.
artık alarm çalmadan uyansam bile göz ucuyla dahi olsa bu anı yaşamamak için telefona bakmıyorum.
bak yazarken bile gerildim, lanet olsun sana biyolojik saat.
devamını gör...
hemen her gün yaşadığım olay.
uzun yıllar yurtlarda bekar evlerinde yaşamanın geliştirdiği gereksiz bir yetenek
tam on yedi sene askerlik dahil.
her sabah tek gözünü açıp alarmın son dakikalarını saymanın ne demek olduğunu iyi bilirim velev ki yatış saatim alarmdan sadece bir saat önce olsun.
hiç farketmez.
devamını gör...
genellikle melekler yardım eder.

özellikle sabah namazına kalkmak için
geceden kevser suresi okunup niyet edilerek yatılır.

bizi korumakla görevli melekler için de
selam ve rahmet dilemeyi unutmayalım.
devamını gör...
alarm müziğim normal hayatta severek dinlediğim bir şarkı olsa bile o ses sabah sabah ciddi bir itici uyaran haline geliyor o yüzden çalmadan kapatmak en mantıklısı.
devamını gör...
güne mutlu başlama sebebidir. 1-2 dakika bile olsa insan hiç yoktan kendini iyi hissediyor.
devamını gör...
kendiliğinden uyanmak, bir insan veya alarm tarafından uyandırılmaya yeğ tutulmalı. cebren bir durum söz konusu değil sonuçta. vücut sana, hazırım dostum artık kalk da işimize bakalım sinyali göndermiş, daha nesi!
devamını gör...
bugün başıma gelen hadise. çokta iyi oluyor bence . o iğrenç sesi duysam günüm kötü geçiyor.
devamını gör...
sonrasında “aa biraz daha varmış , azıcık gözlerimi kapatayım da çalınca kalkarım “ denilip ama alarm çaldığında sanki 500 yıldır uyumamış gibi gözlerimizi bir türlü açamadığımız , yatağa yapıştığımız sebebi hala çözülemeyen olay.
devamını gör...
sabahın köründe yaşanan çetin mücadelenin habercisidir. gözünün ucuyla telefona şöyle bi bakarsın, alarmın çalmasına henüz 2 dakika var. yatsan yatılmaz kalksan kalkılmaz, üzgün ve mağrur bir şekilde atılırsınız o 2 dakikada halı desenlerini incelemeyle geçer. kahrolası biyolojik saat diyerek yola koyulursunuz. yetişkin bir mecburi hayatının her yeni gününe bu zorlukla başlıyor.
devamını gör...
hergün saat 7:22de gözleri açılan biriyim. 7:23ü görmeden yataktan çıkmazsam 11den önce çıkma ihtimalim senin beni sevebilme ihtimalinden daha düşük mona rosa. o sebeple alarmı genelde 7:21 veya 7:24e kurarıım. bilen bilir küsüratlı alarm kurarım salladığım anlaşılmasın diye. yani: hemen hergün tattığım duygudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar