zaman zaman sözlükte benim de içinde bulunduğum bir güruhun romantizmle, aşkla vb. acılarla dalga geçtiğini görüyoruz. lakin ben bu alayların ardında daha büyük bir şey olduğunu düşünüyorum. aslında itiraf etmem gereken bir şey var ki, o da bu büyük şeyin daha büyük bir alay olduğudur. haha. dertsiziz lan biz. ne acısı ya varoş varoş! yaralı ceylanlar sizi...
devamını gör...
ivit! meselam ben yere düşersem kendimle o kadar alay ederim ki kimseye bir şey bırakmam. böylece acımı da bastırmış, olayın üstünü kapatmış olurum. bu beni istemsizce gamsız yapar. ama o duygusallı şeyleri bilemeyeceğim. yaralı ceylan ki konuya zıplıyor der geçerim. *
devamını gör...
belki sadece alaycı biridir? element uydurmayı bırakmalı ve dışarıdan bakıp insanların iç dünyalarına dair yorumlar yapmaktan kaçınmalıyız.

+hahaha şuna bak kanka çok komik!
-yo yo sen kesin acı bir şey yaşadın. söyle bana ahmet, söyle! kim üzdü seni?
nasıl geldin buraya söyle, hem niye?
bahçenin duvarları yüksek, zor aşılması,
kim olduğunu düşün bir de,
mezar olur sana bu yer, bizden görürlerse... *
+ne diyorsun murat?!
devamını gör...
yanlış bir tespittir. acısı olan insanlar tam tersine alay etmez. acı insanı olgunlaştırır ve vakurlu hale getirir. alaycı insanlar da genelde acı yaşamamış kibirli insanlardır. istisnai olarak da bazı insanlar alaycı insanları, bilmişlik taslayan ukalaları veya din düşmanlarını “muhammed Allah’ın resûlüdür. beraberinde olanlar kâfirlere karşı çetin ve izzetli, birbirleri arasında merhametlidirler.”(fetih, 48/29) ayeti ve ''kibre karşı kibir sadakadır'' hadisine dayanarak rencide etmiş olabilirler.

lütfen istisnai durumları düşünmeye çalışın. hemen her başlıkta da başlığa paralel yazmak zorunda olmadığınızı da bilin.
devamını gör...
yanlış iddiadır. en azından başlıkta yazıldığı şekilde. başkasıyla alay eden kişi aslında kendi eksikliklerini başkasında görüyor ve o eksiklikler ile dalga geçiyor.

sürekli milletin tek kaş olmasıyla dalga geçen birisinin aslında tek kaş olduğunu fakat ortasını jilet ile aldığını farketmiştim.
devamını gör...
hayatımın en sıkıntılı zamanında büründüğüm tip. dertlerimle dalga geçmeyi kendimden başkasına bırakacak değilim. sonuçta kendisine kırılamıyor insan.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar