aldatma

#ilişkiler 

[huk.] bir kişinin, davranış ya da sözleriyle yanlış bir düşünce doğuşuna bile bile yol açarak, başka bir kişiyi istenç bildiriminde bulunmaya ya da sözleşme yapmaya yöneltmesi.

(alm. absichtliche täuschung, arglist, f, betrug, m; fr. dol, m; ing. deceit) *
devamını gör...
bence şehir tiyatrosunun en vasat oyunlarından biri. (bkz: haluk bilginer) çevirisini görüp gaza gelip gitti. malum mesleğim gereği ingiliz edebiyatına vurun biri olarak acayip heyecanlıydım. derslerimi bitirdim koşarak perşembe akşamı üsküdar sahnesine gittim. nasıl övüyorum yanımdaki arkadaşa çok önemli başyapıt, yok efendim bilginer ne çevirmiştir. tam bir ingiliz asilzadesiyim. neyse oyun başladı. arka plan acayip iyi ama çok eşya yok vs. derken daha birinci yarısında bende bir fenalık başladı. bu kadar alık bir oyun olamaz. akmıyor arkadaşım. iki evli insanın kendi arkadaşlarıyla psikolojik açıdan nasıl aldatıp ve nasıl pişman olduklarını bana veremiyorlar. çıldırdım. yanımdaki arkadaş sıkılmış mıdır vs diye soramıyorum ben ısrar ettim sonuçta. ama var ya fenalıklar içindeyim. havalarda uçuşan yabancı isimlerle kendi kafamda yeniden oynadım oyunu. kusura bakmasınlar ruhsuzlar. hani gitmek istiyorsanız siz bilirsiniz ama bence gitmeyin yine de sen bilirsin arkadaşım.
devamını gör...
4. (Tematik)
bir oyuncunun aşırtma, küt veya damlak vuruş yapıp yapmayacağını rakibinin anlamaması için yapılan, rakip oyuncuyu bilerek yanlış hareket etmeye yönelten, topla veya vücudun kısımları ile yapılan hareketler bütünü.
devamını gör...
rakip oyuncuyu bilerek yanlış hareket etmeye yönelten ve topla, vücutla, vücudun kısımlarıyla yapılan hareketler, fake.
devamını gör...
ailesini eşini aldatırken, eşinden ayrılmadığı için, onu yüzüstü bırakmadığı için gönül rahatlığı içerisinde bu eylemine devam eden, hatta daha ileri gidip "eşim bana Allahın emaneti, onu boşayamam" diyen erkekler...
bu yapılan iyilik değil, bilin istedim...

"allah, hiçbir adamın içine iki kalp koymamıştır. kendilerine zıhâr yaptığınız eşlerinizi de anneleriniz yapmamıştır. yine evlatlıklarınızı da öz çocuklarınız (gibi) kılmamıştır. bu, sizin ağızlarınızla söylediğiniz (fakat gerçekliği olmayan) sözünüzdür. Allah ise gerçeği söyler ve doğru yola iletir."

(bkz: ahzab suresi 4)
devamını gör...
son yıllarda etrafımda gençler bir yana bilhassa 40 yaşını devirmiş zamparalarda karşılaştığım hadise. kirkindan sonra azani tenesir paklar sözüne istinaden bilhassa insta twiiter tiktok gibi oluşumlarda kol gezen eskortlarin bu işi korukledigi bir gerçek. tabi insanın kendine hakim olması gerekiyor. öte yandan bu tip hovardalarin çoğunun sonradan para bulmuş olmaları ya da bir şekilde yolunu bulup bu yöne kayması tesadüf değil. 2k kuralı diye bir kavram uydurmak istiyorum. parayı bulan ya karıya ya da kumara sarıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar