alettin ve zehirli lambası

bu kardeş birilerine cephe almış. birileri buna baya gaz vermiş. pek bilgisi de yok ama laf çok. birader dostunu tanı, düşmanını daha iyi tanı. kulaktan dolma bilgilerle, zanla sağa sola iftira atma.
devamını gör...
anlam kargaşası yaşayan yazar. dağarcığında her şey madden, manen karışmış vaziyette. bir şeyi savunurken, iddia ederken bile neyi nereden nasıl tutacağını bilemeden ama farkında olduğunu sanarak ama aslında olmayarak ölümüne inanarak bir yolda gidiyor. ve insanı şunla meydana çağırır gibi bir eda: "senin iman ettiğin kur'an/yasa/tasa/din/siyaset..." gardaş aynı şeye iman ediyoruz.

ben misal, yarın ne yapacağımı gayet iyi biliyorum ve eminim, fikrim var ve elimde yarını savunacağım her şey var ama yarına çıkar mıyım? bilmediğim için inşallah deyip temkinle hareket ediyorum, emin olamıyorum. ve emin olduğumu sandığım şey için iddialarda bulunup, ölümüne savunmuyorum ve dile getirirken de kullandığım kelimeleri falan seçerek kullanıyorum, 'ya haddi aşarsam, ya ben yanılıyorsam' diye gibi..

tavsiye ederim
devamını gör...
bir mahlasına bakıyorum, bir de kız isteme hususuna ilişkin tanımlarına bakıyorum da...
yazarımızın ikametgahı agrabah, sevdiceğinin adı da yasemin sanırım.
padişahın kızına mı aşık oldun be paşam, ne bu celal *, seviyorsan git iste, lamban da var, uçan halı da tedarik edersen balayı olayını da halledersin işte ne kıvranıyorsun*.
devamını gör...
şıhı ihsan eliaçık hocaefendi hazretleri onun kadar çalışmıyor maşallah.
gidip bir an önce postunu devralmalı.

kamu spotu : kitap yeter gerisi hikaye . *
devamını gör...
arkadaş güzel olan kızlara güvenilmemesi gerektiğini söyleyerek genelleyip, suriyeli kızların çirkin olduğunu ama güvenilir olduğu için evlenilebilir olduğunu yazmış.
(#6776532)
kardeşim fikir adamı dediğin işte böyle çıkarımlar yapar. kutlarım seni. on kaplan gücünde maşallah.
devamını gör...
sabah rüyamda gördüğüm yazar.
gördüm derken, rüyamda beni arayıp bir başlık hakkında durmadan bir şeyler anlatıyordu. senelerin kraliçesine tam zamanlı moderatörlük yaptırırlarsa olacağı budur işte.
neyse efendim, daim olsun. lambasını dezenfekte etsin.
devamını gör...
nickini çok sevecekken her seferinde gözüme çarpıyor. alaattin diye okumak istiyor canım ama oradaki alettin kelimesini görünce sinirlerim bozuluyor. tanımlarını tam beğenecekken alettin yazısını görüyorum, alaattin olmasi gerekliliği başımı ağrıtıyor ve sözlük sekmesini kapatıyorum. ağrı kesici atıp uyuyorum iyi geliyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar