alevi kızları

genelde esmer olan, baktığŸında kalbinizi yerinden söküp yürüten "sevdim mi devrim olur" cinsinden seven kız türü...fakat bu tip bir kıza bağŸlanmak, o kıza ulaşŸamamak, elde edememek demektir aynı zamanda. yani çoğŸu zaman...çünkü aleviler sunnilere, onlara baskı kurarlar gerekçesiyle kız vermezler. imkansız bir aşŸkın hemen ucunda hayata tutunmak lakin başŸaramamak...işŸte tutunmak ve başŸaramamak arasındaki ince noktada...işŸte tam bu noktada. onlar var. belki de o var. *
devamını gör...
hemen hepsi, bir çok türkü bilirler ve söylerler, genelde sesleri de güzeldir.
devamını gör...
komuşu kızlarıdır. genelinin sesi güzel olup, saz ellerinde gezerler. azaldı artık, türkü sevdaları.
devamını gör...
gençken çok güzellerdir. ama yaşlandıkça formdan düşerler. orta yaşlara geldiklerinde yüzlerine bakılmaz...
devamını gör...
ramazanda bile açık saçık dolanan kızlardır hz ali ve ailesini böyle mi örnek alıyorsunuz diye sormak istediğim kişilerdir.onun izinden gitmeyecekseniz aleviyim demeyin.
devamını gör...
namaz bir yana gusül hak getire olan kızlardır, tıpkı erkekleri gibi.

alevi arkadaşımın birine anlatmaya çalışıyorum gusülü "ben ailemden öyle bir şey görmedim." diyor tutturuyor. Allah hidayet versin iyi bir kızcağız.
devamını gör...
normal insandır.

insanların alevi, sünni, şii bilmemne diye ayrılmasından iğrendiğim kadar hiç bir şeyden iğrenmiyorum. özellikle de insanların bu alevi kesin böyledir, bu sünni kesin şöyledir demesinden, hakkında yargısız infaz yapmasından, onun adına düşünerek konuşmasından ve gördüğü bir kaç kişiye kıyasla genellemelerine ayrıca ifrit oluyorum.

ya arkadaşım siz ne biçim müslümansınız? niye insanları din adına yapıp yapmadıklarıyla bu kadar çok eleşriyorsunuz? veya neden böyle yargılamak yerine düzeltmeye, kötüyse iyiye yönlendirmeye çalışmıyorsunuz? gelip burada sözlük ortamında başlık açıp, lafı çakıp ondan sonra seyretmekle sende o açık saçık gezen kızlarla aynı statüde oluyorsun Allah'ın huzurunda. onunki günahsa seninkide büyük bir sevap değil. zaten sevap point klazanacağınız yer de burası değil, ama bol bol günah kasabileceğiniz yer öyle değil mi?

ne kadar kirlenmiş kalbiniz arkadaşlar sizin, kusura bakmayın ama topluma kazandırılmaması gereken insanlarsınız bu düşünce yapısıyla.. nasıl sizinle ilgili birininde böyle konusması güzel oluyor mu? aaa ne kadar da haksızım ama diğ mi?


not: alevi değilim, salt insanım. ve insanları sıfatlarına, inançlarına göre yargılayanlarla krav maga usulü konuşmak için beklerim.
devamını gör...
alevi erkeklerinden cinsiyet haricinde farkı olmayan kızlardır. inanç bakımından söylenecek çok söz vardır bilhassa ki alevilere değil aleviliğe söylenebilir. kalp kırmayın ramazan ramazan yahu. oruç dilinizle bir küçük dua gönderin hidayete ermeleri için.

not: evet oruç feci halde içime işledi 1 yıl oruç tutsam nefsim direk levvamede dolanacak öyle böyle değil. *
devamını gör...
birkaç tanesini tanırım. nasıl yaşadığı ne yaptığı beni ilgilendirmez ama çok iyi kızlardır bunlar. biri biraz ayran gönüllü olabilir, onu da dini anlayışına değil karakterine bağlıyorum ben. *
devamını gör...
ona buna genelleme yapmayan, kafir ilan etmeyen, beyni olan , onu kullanmasını bilen, yaz sıcağında beyni kavrulup başkalarına çatmayan, ırkçı, faşist veya mezhepçi olmayan, orucuz la ne bu haller demeyen, ibadeti varsa ya da yoksa da kendine saklayan kızlardır.
devamını gör...
cahilce yorumlara maruz kalmış kızlardır.

"açık seçik giyinen aleviyim demesin, şunu yapan sünniyim demesin, şunu yapmayan müslümanım demesin" diyenler de insanım demesin madem. mezheplerin, dinin sınırlarını siz koyuyorsanız insanlığın sınırlarını da ben koydum.

ayrıca, 'alevi kızları' başlığı açıp şöyle olurlar böyle olurlar diye genellemek nedir yahu? bu devirde, bu imkanlarda cahil kalmak büyük ahlaksızlık bence. Allah hepimize ahlak versin, sonra cehaletten kurtuluruz.
devamını gör...
kimse burda polyannacılık oynamasın o öyle giyiniyrsa sende bakma demesin zaten bakmıyorum ama insan biraz düşünür ramazandayız kafir bile olsak başka dinin mensuplarına biraz saygı göstermeliyiz demeli insan yani sokakta yürürken oruçluyuz diye sürekli gökyüzüne bakamayız başını bi oraya çevir bi buraya sokakta şizofren gibi yürümeye başladık.
devamını gör...
altında tüm alevilerin kafir ilan edildiği başlıktır. not düşülsün.

birincisi, anadolu aleviliği şiaya nasıl eşitlenir? hadi eşitlendi diyelim, 'alevi kızları' başlığı altında bütün aleviler nasıl genellenir? Allah bunun hesabını sormaz mı?

sahabeyi tekfir ettikleri ileri sürülmüş. hangi sahabe, hangi konuda? hazreti aişe'ye iftira ediyorlar denmiş. kim ediyor, bu mezhebe mensup olan herkes buna dahil mi, itikatları gereği aişe'ye iftira mı ediyorlar? etmeyen bunlardan olmuyor mu? imamların peygamberlerden üstün görüldüğü iddia edilmiş. yahu, el insaf. bir şii çıkıp 'zekeriyya beyaz, ihsan eliaçık şunu dedi, işte siz sünniler busunuz' dese nasıl tepki veririz?

mezhep taraftarlığı, 'benim yolumda olmayan herkes yanlış yoldadır' cahilliği ile birleşince varılan nokta bu oluyor sanırım. Allah hepimize hidayet versin.
devamını gör...
ozguvenleri yerinde olan kararli, idealist, guclu kizlardir. ne istedigini bilirler. cagdas ve modern olurlar. karsi konulamaz bir cekicilige ve guzellige sahiptirler.
devamını gör...
normal kızlar yahu. yani alevi olmaları hepsine birden tektip bir özellik vermiyor. dünya görüşlerinde birtakım farklılıklar olabilir. ama o bile çok değişkenlik gösteriyor. ya işte genel konuşmayı sevmiyorum kısaca.

not: genellemeler beni öldürüyor. aleviler iğrenç, pislik, dinsiz insanlar değildir. aynı şekilde alevi kızların tümü güzel, akıllı ve çekici olmaz.
devamını gör...
ne kadar ayıp bir başlık ben utandım başlığın biçiminden ve yazılanlardan.

ne kadar kolay ayrışıyorsunuz ayıp be.
devamını gör...
gel de kasıt arama. ne alaka şimdi tüm alevileri aynı kefeye koymak. hayır yani bir de fiziki sınıflandırma yapiliyor.
gel de kasıt arama..
devamını gör...
esmer ve kıvırcık saçlı olur birçoğu. takı ve tasarım bakımından göze hitap edecek şeyleri kullanmayı iyi bilirler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar