aleviler şehit olmaz

sevil şenoğlu isimli tweeter kullanıcısının verdiği fetva.

patavatsızlığı ise örneği kerem kılıçdaroğlu üzerinden vermesi. lan adam gitmiş aslan gibi askerlik yapıyor senin derdin nedir.

devamını gör...
kendisini kimin şehit olup olmadığına karar verecek bir noktada sanan aptal birinin zırvası. kerem kılıçdaroğlu için askerde ölürse "niyazi olur" diyecek kadar aklını yitirmiş.

işte islamı kirleten ve insanları dinden soğutan kafa budur. böylelerine tepki gösteren bazı dindarların da dediği gibi; sanırım "sorun islamda değil, sorun müslümanda"

umuyorum ki tez vakitte niyazi olur herhangi bir yerde, herhangi bir şekilde.
devamını gör...
bu vatan için şehit olan bırak aleviyi, yahudi de ermeni de olsa benim için şehitlik mertebesindedir. manevi kısmı Allah'ın bileceği iş.
devamını gör...
tam bir (bkz: adamın gol diyor) mevzusu.

biz söyleyince owww, hacı abi o sözleşmeli erlerin hiçbiri vatan için orada değil, mayış için orada, biz de askerlik yaptık, alayı sabah akşam askerliğe sövüyordu, yemeyelim birbirimizi.
devamını gör...
kendisini Allah olarak gören kişi beyanı. sana oksijen veren ağacın yaprağını...
devamını gör...
benim merak ettiğim bu kadın neden önemli.

yani insanlığa pozitif ve ya negatif ne gibi bir yararı olmuş.

yani biz niye bu kadının söylediklerini ciddiye alıp burada mevzu ediyoruz.

kim bu kadın.

ve niye bizim için önemli.

tanım: şahsi görüşüdür.
devamını gör...
bu ve bunun zihniyetindeki şahıslar, dinin aslında en büyük düşmanlarıdır. bu leş zihniyetler yüzünden dinden soğudum resmen arkadaş Allah ta sizin belanızı versin daha nediyeyim.
devamını gör...
bu bir kişinin inancına göre böyle olabilir ama bunu dile getirmek ve bu yönde fiili bir şey yapmak düpedüz şerefsizliktir. adam gidip sen evinde rahat otur diye kelle koltukta işini yapsın. velev ki para için olsun. sen git bu adam aleyhine bir iş yap. tam bir şerefsizlik örneği. bu ülke için kim ne yaptıysa Allah ondan razı olsun.
devamını gör...
alevileri müslüman olarak görmeyen birinin söylemi.

bedelli askerlik yaparak veya askerliğe elverişsiz raporu alarak vatani görevini bilfiil yapmayanlar da şehit olamıyor sanırım. sünni olduğunu tahmin ettiğimiz ahmet burak erdoğan, necmettin bilal erdoğan bu kategori içinde yer alıyor.
devamını gör...
yanlış ifade. müslüman olmayan şehit olmaz dese doğru olurdu. her alevi gayrimüslim değil. bu işin bir yönü. bir başka yönü dönemin hassasiyetine binaen insan bazen susar, susması gerekir. her doğru her yerde söylenmez. o adam belki gayrimüslim ama memleketi için, senin benim için canını ortaya koymuş. en azından bu fiiline hürmeten konuşmamak lazım.
devamını gör...
önemli, çünkü sadece kendisini temsil etmiyor, belirli bir toplumsal düşünme biçimini yansıtıyor. önemli, çünkü son on yılda böyle bir zümre türedi. ağzı olan konuşuyor, üç beş takipçisi olunca kişi kendini kanaat önderi falan zannediyor ve buralarda pervasızca savurulan fikir demeye dil varmayacak herzeler insanları etkiliyor. önemli, çünkü -elinizi vicdanınıza koyun- türkiye'de şu kanaatimsiyi sahiplenecek tonla adam var ve bu hakikaten ürkütücü. yani Allah üzerimize nasıl bir lanet koyduysa "vatan için can vermiş, ben şehit kabul ederim, ötesini Allah bilir." diyecek feraset yok, kalkmış ortalıktan. nasıl bir izmihlâldir ya rabbi! bir memleket cümleten nasıl bu derece herze geveler, hezeyanlar savurur, anlamak güç.

ek olarak maaş almak şehadete engel midir, bilmiyorum. mesela ben öğretmenlik mesleğini elbette ki temelde ailemi geçindirmek için yapıyorum. işimi seviyorum, ama söve söve okula gittiğim de çoktur. bir öğrenciye bir hayır öğretsek şimdi bundan bize ecir yok mu? "ay başında yatmış senin ecir, kusura bakma." mı diyecekler? ya da "çok sövmüşsün okula giderken, sayılmaz o güzel söz ya da davranış mı diyecekler." anlamadım ki kafalarda nasıl bir şehadet algısı var. dahası mesela evvelce ganimet neyim vardı. onlar da sayılıyor mu ecirden? yani adam sefer yorgunluğuyla "ulan nerden çıktı bu iş?" diye biraz sokransa, sonra "neyse ya ganimet manimet belki biraz yolumuzu buluruz." dese, sonra "allah'ım sen işimi düzelt, sana döneceğim." dese... ama halisane bak. çünkü insan eylemleri bir ana niyete eklenen küçük niyetlerle de şekillenir ve onu anlamak bu yüzden bu kadar zordur. n'olacak şimdi? gitti mi bu adamın şehadeti? kim bilecek, kim karar verecek.

ulan türkiye! vallahi seni seviyorum ve bu sevgi beni yoruyor.
devamını gör...
derhal yargılanmalı ve tutuklanmalıdır. halkı kin ve düşmanlığa tahrik eden, içimizdeki hainlerden bir tanesidir. bunlar gibi akıl yoksunu hainler varken dışarıdan düşman aramaya da çok gerek yok. bu ülke için canını veren -ayrıca para için öldüler demek de akıl dışı, insanlar hizmetlerinin karşılığını pek tabii alacak- her insana saygı duyacaksın ve onların maneviyatlarına hakaret etmeyeceksiniz.
devamını gör...
çoğacayip lan, geçen bi polis vardı, garsonu dövüp işyeri sahibinin kafasına silah dayayan. bildin mi? o adama burada 5 sayfa küfür eden adamlar, aynı polis 2 sokak ötede vurulduğu zaman, şehit, vatan, millet vs.. diye ağlıyor. olm ne biçim kodlanmışsınız lan hep bug dolu.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar