twitter üzerinden ortaya atılan iddia. ülkemizde satılan dondurma içinde bulunanlar ve ingiltere’de satılan dondurma içinde bulunan katkı maddeleri şöyle sıralanmış..

devamını gör...
iddia değil gerçektir. instagram hesabından gıdadedektifi bu konuda baya iyi iş çıkarıyor. takip ettikçe bir çok ürünü kullanmamaya başladım. raf ömrü bitmiş ürünler, marketler, soğuk zincir halkası olarak saklanmayan süt ürünleri ve şarküteri. hesap bildiğiniz ifşa.
devamını gör...
bunun aksini düşünen var mıydı? aldığınız ithal otomobiller de türkiye'de birçok donanımı eksik satılıyor. avrupa'da gıdadan elektroniğe pek çok alanda bizim çok çok üzerimizde standartlar var. bizim burada kullandığımız mazotu avrupa birliğine sınırdan sokamazsınız.
devamını gör...
burada suçlu olan algida mıdır yoksa ona pazarı açıp denetlemeyenler mi ? türk milleti kendini her şeyin en kötüsüne layık gördüğü için yabancılar da pratikte bunu yapıyor. bütün meyvelerin sebzelerin en güzelini dışarıya satıp çürüğünü hastalıklısını insanımıza yedirenler de bizim çiftçimiz sonuçta.

twitterda bir kardiyoloji doktoru var algida'nın ve birçok markanın yurtdışında ve ülkemizde farklı üretim yaptığını açıklamıştı. magnum da aynı şekilde krem şantine basılmış glikozu dondurma diye satıyorlar hiçbir yetkili de sen bunu burada satamazsın demiyor. sahtekarlığa garip bir imrenme yol verme tabiatı var ülkede maalesef.
devamını gör...
maalesef iş yaptığı ülke piyasasında satış yapabilmesi için yapılandır.

algida burada ingiltere'deki ürünleri satmaya kalksa;

birinci olarak fiyatlar şimdinin neredeyse 7 katı olur ve cebi yakar, kimse de alamaz.

ikinci olarak devletin de işine gelmez her firma kalitesini avrupa standartına çıkarsa gıda piyasası uçar, alım gücü iyice düşer. onun için de denetimi düzgün yapmaz.
devamını gör...
yeni bir şey değil bu. şaşılacak bir şey de değil. aynı ürün türkiye'de aynı içerikle satıldığında pahalı olacağı için satış oranı düşecektir.

ilginç olan ve konuşulması gereken asıl konu, türkiye'de satılan ürünün süt ve meyveden oluşan %1.4ünden geri kalanını neyin oluşturduğudur. ürün ingiltere'de satıldığı içeriğin aynısıyla türkiye'de de satılıyor olsaydı %24lük kısımdan geri kalanı hiç konuşulmayacak mıydı?

konu görseli bir olması gereken-olan görseli değil zararlı-daha zararlı ve hatta şüpheli-daha şüpheli görselidir ne yazık ki.
devamını gör...
öyle bir satıştır ki iki üç gün konuşulup sonra boykot bile edilemeyecektir.
neden? çünkü piyasa koşullarına uygun olan satıştır. sütün, meyvenin maliyetinden önce şunu düşünmeliyiz: bireylerin öz değerinin maliyeti nedir? çünkü insanlarımız kendi öz değeri konusunda bilinçlenmedikçe, erk sahipleri de bu bilinçlenme için gerekli yatırımı göze almadıkça bugün algida'yı linç eder yarın buzlu boyalı su dondurmasını yeniden satın alırız, sonra fungida çıkar birkaç gün onu konuşuruz.
mevcut piyasa koşullarında maksimum öz değer bilinci sağlamak bize kaça patlar?
devamını gör...
senelerdir hormonlu domatesleri lap lap mideye indiriyoruz. algidaya gelene kadar o kadar çok şey var ki ? ama sağlık sektörümüz eyi .
devamını gör...
bir maraş dondurması varken, kendi ülkemizde misss gibi salepler yetişirken algidaya ilgi duyulmasını anlayamadığım durumdan kaynaklı. yemeyin arkadaşım. çok mu zor? mis gibi dondurma yapıyor bizim abiler meyveleri de daha doğal onları yiyin. hem daha lezzetli hem de kendi ülkemiizin ürünü...
devamını gör...
şimdi büyük resim filan demeyin. o ülke bize bir şey söylemiş posta koyalım, bu ülke laf sokmuş nota verelim filan ama bir ülkenin itibarı ve vatandaşının ne kadar kaale alındığını gösteren olaydır bana göre.

mesela vodafone'u ele al. türkiye'de bakkal dükkanı gibi işletilen, aboneden 1 lira dahi tırtıklamanın peşinde olan vodafone bak bakalım ingiltere'de bunu yapabiliyor mu. ama dünyada itibar sahibi, kalitali ürün ve hizmeti ile bilinen bir firma türkiye'ye geldiğinde verdiği hizmet ile o dünyadaki kalite hizmetinin yanından bile geçmiyor. çünkü türkiye dingonun ahırıdır. beka sorunu falanmış. adamlar vatandaşın ne yediğini, nasıl hizmetler aldığını umursamıyorlar. meclis lokantasının kapısından sokmazlar o ürünleri ama vatandaşa kim ne geçirirse umurlarında olmaz. ama git bakalım herhangi bir avrupa ülkesine o dondurmanın içine konacak en ufak ürünün gramına varana kadar ölçüsü bellidir, firma kafasına göre vatandaşa döşeyip geçemez. adamın bi tarafından kan alırlar.

işte türkiye işte gevşeklerin ve menfaatinin peşinden koşanların ülkesi. müstehaktır efenim.
devamını gör...
bu sadece algida icin decerli değil ki tüm ürünler icin bu durum gecerli nerdeyse. almanyadan gelmis bir nescafe goldla burda ki arasinda dağlar kadar fark far.

türkiye dunyanin en gelismis sömürge ulkesi olduğu icin ayrica en iyi en kaliteli ürünleri ic piyasaya dahi sunulmadan oralara gider sana bana az bisey carik curukler kalır onunda az olduğundan fiyati bir dünya olmuştur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar