ali aktaş

1. (Tematik)
12 eylül sonrası idam edilen 17 solcudan birisi. 'aman ha... aman ha mavişim, karamsarlık yok... her karanlığın bir aydınlığı her zorluğun çıkacağı bir düzlük vardır kuşkusuz... haydi hoşçakal... gözlerinden öperim mavişim...' demiştir idamından evvel.
devamını gör...
2. (Tematik)
antalya büyükşehir belediye başkanı mustafa akaydın'ın antalya'dan 2 bin kadını çanakkale'ye gönderirken söylediği "müslümanlığın kutsal yeri mekke ve medine'dir. türkiye cumhuriyeti'nin kutsal yeri de çanakkale'dir" şeklindeki sözlerine "mekke ruhu olmasa çanakkale de olmazdı!" şeklinde cevap vermiş has parti antalya il başkanı.

http://haber5.com/siyaset/m...

--- alıntı ---

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa AKAYDIN'ın Antalya'dan 2 bin kadını Çanakkale'ye gönderirken söylediği "Müslümanlığın kutsal yeri Mekke ve Medine'dir.

Türkiye Cumhuriyeti'nin kutsal yeri de Çanakkale'dir" şeklindeki sözlerine cevap veren HAS Parti Antalya İl Başkanı Av. Ali Aktaş "başkanın bu hastalıklı bakış açısından kurtulması için kendisini umreye davet ediyorum ki mekke'nin de, medine'nin de, çanakkale'nin de bizim olduğunu anlasın. davetimizi kabul ederse tüm masrafları benden olmak üzere sayın akaydın'ı umreye götürmekten çok memnun oluruz" dedi.

Belediyenin Antalyalıları Çanakkale'ye götürmesinin çok güzel bir çalışma olduğunu belirten HAS Parti İl Başkanı Aktaş "Kendisini tebrik ederim. Lakin uğurlarken yanlış bir söz etmiş. Mustafa Akaydın'ın hastalıklı mukayesesi "Kabe Arabın olsun bize Çankaya yeter" diyen Kemalettin Kamu'nun sakat ruh yapısından farksız. "Müslümanlığın kutsal yeri Mekke ve Medine'dir. Türkiye Cumhuriyeti?nin kutsal yeri de Çanakkale'dir" demek hastalıklı bir dünya görüşünün eseri. Bu Akaydın'ın milletin değerlerinden ne kadar uzak olduğunu da göstermesi bakımından çok manidar" şeklinde konuştu.

HAS Parti Antalya İl başkanı Av. Ali Aktaş şunları söyledi: "Akaydın'a tavsiyem; Hiç bir değerimizi mukayese kalkmayınız. Mekke ve Medine'nin bize kattığı ruh olmasa Çanakkale de olmazdı. Bunu biliniz. Kaldı ki tarihten de haberiniz yok. Çanakkkale savaşı Osmanlı döneminde yapıldı. O zafer o dönemde kazanıldı. Sayın Akaydın'a tavsiye ediyorum hem biraz dini bilgi edinsin hem de bir miktar tarih okusun. Çanakkale'de şehit olan Antalyalıların ruhlarını sızlatmasın."

--- alıntı ---

devamını gör...
kafası pırıl pırıl olan saadet partili avukattır.

--- alıntı ---

diyanet işleri başkanlığı umarım afrin harekatında olduğu gibi camilerde fetih suresi okutmaya kalkmaz. siyasi ihtilaf ve güvenlik kaygısı ile bu harekatı yapıyoruz ve üzerine gittiğimiz topluluk da son tahlilde müslüman'dır. söylemi hamasetten arındırıp realize etmek gerekir.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar