ali doğan şenel

(bkz: davut heykeli)

sözlüğümüzün eski yazarlarındandı. vefat ettiğini öğrendik. çok üzücü bir haber. Allah rahmet eylesin.

mahlaslarımızın ardında bilmediğimiz ne hikayeler, ne acılar var kim bilir. vefat edince ismini de öğrenmiş oldum. ne diyim davut heykeli, yazdıkların baki kaldı...
devamını gör...
14 ağustos 2017 günü haber geldi. ali salvador bahia. da son kez gittiği yurtdışı görevinde gemi de yüksekten düşerek hayatını kaybetti. 8 ekim 2017 de nikahı olacakti. geri de parmağın da yüzükle bir genç kız hayalleri ve umutları ile öylece kala kaldı.
cebindeki son parayla kitap alıp eve yürüyerek gittiğini bilirim. bir kızım olsa saçları lüle lüle giydiysem bjk formasını götürsem stada derdi. bütün hayallerini dünyasını anlatırdı. bir kızla tanıştım bacı ilk senle gorusturcem dedi. kardeşim icin bu kadar mutlu olabilirdim. giderken video atmis gidiyoruz diye gemi açılırken sevdicegine son kez gidiyordu oysa yurtdisina. son kez gitti gerçekten.. onunla.ilgili anlatacaklarım o kadar çok ki.
devamını gör...
ikinci kaybımızdır. ihl sözlük zamanlarında da bir arkadaşımızı kaybetmiş idik. ikiside kıymetli, fikirleri değerli yazarlardır. bu sözlükte imzaları var, cümleleri var.. hakkaten çok üzgünüm.
devamını gör...
ölüm ilanı facebooktan 13. ağustos 2017 tarihinde saat 23 civarları verilmiştir. hürriyet ilanda 16 ağustos yazılmış o naşinin türkiye ye geliş zamanı olabilir.

sözlükte aktif olduğunu bu kadar tanındığını bilmiyordum, diş agrisi olarak sözlüğü terk ettiğinde yeni bir mahlasla kendini yine göstermiş uzun zamandır sözlükte aktif olmamakta onun yazar olduğunu benden gizlemesi de bu haberin sözlükte geç ortaya çıkmasına neden olmuştur.
devamını gör...
yazarlarımızdanmış..başımız sağolsun..entrylerine bakıp şöyleymiş böyleymiş deyip üzüntümüzü kalıplara sokmayalım yada kafanızın uyuşup uyuşmamasına bakarak üzülmeyelim..bir insan vefat etmiş yeteri kadar üzülmek için geçerli bir sebep...tanımıyordum tanıyanların anlattıklarıyla sevilen bir arkadaşmış mekanı cennet olsun..
devamını gör...
Allah rahmet eylesin.

reel de tanışamadığım ama sözlük özelden mesajlaştığım bir yazar arkadaştı. kesinlikle kalemi sağlam yazarlar arasındaydı. paragrafı sık ve özenli kullanmasından hemen o olduğunu anlardım zaten. nur içinde yatsın, kalanlarına Allah sabır versin gerçekten, sözlük adına da büyük kayıp...
devamını gör...
duygu sömürüsü sanılmasın lağkin bana gracias a la vida üzerinden latin türküleri dersi vermişliği vardır. biliyoz abi, mercedes sosa o şarkıyı ödünç okumuştur dememiştim. lan ben bunnarı niye yazıyom.

devamını gör...
ali...
âli olasın öte cihanda. severdim sayardım. yaş farkımız yok denecek kadar az. lakin yine de benden büyük. büyüğüme ebedi saadet dilerim.
sevenlerine sabırlar.
geç haberdar oluşumuz da daha evvel dile getirdigim samimiyetsizlikleri teyit ediyor işte.
bu da bizim boynumuza asılsın. ayıp ettik resmen. *
edit: derviş der ki bu günah bizim değil. yeni haberdar olduk.
ben de onu diyorum işte buraya gelenin gidenin ardını yoklamiyoruz. günah bizim. arayıp sormuyoruz. sanal yea gevşekliği ile yaklaşıyoruz. yaklaşıyorsunuz. yaklaşmaya devam edeceksiniz. buyurun beyler, sanal sanal takılın. tamagotchi olun alayınız.
ben mi? ben benim. ben olmaya devam edeceğim. böyle iyi.

ikinci edit: derviş beni ikna etti. bütün kabahat benimdir yeni haberdar oluşumuzdan. vakti zamanında ali abinin telefonunu alsam arada bir hal hatır sorsam böyle 3 ay sonra gelip vah tüh çekmezdik. vaktinde çekerdik.
hasılı kelam tamagotchi olmak cogzel.
pilinizi kontrol ettirin.

düzeltme: yaşca ben büyükmüşüm. henüz öğrendim. önemi de yok lakin. olsun onun büyüklüğünü değiştirmez.
devamını gör...
dün akşamdan beri adını gördükçe yazamıyorum sözlüğe. yazılarını görürdüm ve şimdi vefat haberini görüyorum. ortam sanal ya insanlar sanki hic ölmeyecek gibi geliyor. çok zor inanmak ne biliyim. 3 gün sonra göçüp gideceğiz biliyoruz ama böyle öğrenmek zor geliyor insana.
rabbim merhametiyle muamele etsin mekanını cennet hesabını kolay eylesin.

ınna lillahi ve inna ileyhi raciun.
devamını gör...
buradan tanıyorduk, ismini ölünce öğrendik. tekrar hatırladık, demek ki dua istemiş. rabbim rahmetiyle muamele eylesin. zorluklarını kolaya çevirsin..
devamını gör...
kuzeni olarak yazıyorum daha önce belirttim ama görmeyenleriniz elbet vardır. halamın oğlu, diğer halamın oğullarından ayrıydı. ya da beni ayrı tutardı ki ben de ona ayrı bir yer vermişim hoş kendisi insan olarak ayrı bi insandı. kimileri anlamaz kimilerine garip gelir. günümüz insanı değildi. aile arasında bakış açısı mandıra filozofuna benzetilirdi. birisine bir hediye edecekse kitap ilk tercihi olurdu. ılk tercihi kitap olan kaç kişi kaldı. nikahina kisacik zaman kalmıştı son seferiydi öyle de oldu. mekânın cennet olsun. hz. ali radıyallahu anh ile sohbetler edesin. satrançta bir kaç kere tokatlamışlığı vardı. halı sahada da benim bir kaç haddimi aşmışlığım. güzel adamdı. benim değil senin kuzenin olsa yine güzel adamdı diyeceğim birisi. neyse sözlük heyecanlıyım davut heykeli oldugunu az biraz evvel öğrendim. bütün cümlelerini okumak istiyorum. başımız sağolsun tekrar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar