ali haki edna

#özgürler 

yeni çıkmış bir kitap. bugün gördüm.

ismi çok hoşuma gitmedi. twiterda, instagramda romantik şallı ablaların sürekli yazdığı pespaye bir cümle. olmayan derdin duası nasıl olacak biri bana anlatsın lütfen. derdin ve çektiğin ızdırabın kadar olgunsundur. tek derdi sevdicek olan insanların sürekli bu gibi şeyler kullanması ne kadar sığ kalındığının da göstergesi.
devamını gör...
bu cümledeki et vurgusunu mangala atıp iki tur cızlatmak isteyen tek yazar ben miyim.

kaç kere et vurgusu yapılmış, et.

expecto tanım: bazıları için motto bazıları için mangala davet.

et et et...
devamını gör...
güzel bir ifade. ama ben şunu yeğlerim, hem dert et, hem dua et. bir şeyin derdini taşımadan dua etmek de ibadet etmek de imkansız. tabi ki duamız, Allah üstesinden gelemeyeceğimiz imtihanlarla imtihan etmesin.
devamını gör...
(#5341531) tanımında çok haklı bir serzenişte bulunmuştur. konuya ilişkin söylenecek çok söz var ama +1'imi ekleyip kaçıyorum.

bu vesileyle hoşgelmişler, iyi yazmalar..
devamını gör...
pkk'ya ileri geri konuşan herkesi seri yaaanilemek suretiyle amacını ve düşünmek biçimini gösteriyor. algı o kadar güzel ki: şimdi sorsan ben alıntı yaptım sadece bir kitaptan/makaleden/dergiden der ve tanımını da günü de kurtarır. safız biz cidden aptalız. utanmasalar pkk için özgürlük savaşçıları diyecekler. seneyi 80'ler sanıyorlar galiba. ve yönetime alenen defaatle söylememe rağmen halen anlamadığım şey böylesi terör yaltakçısı söylemlerde olmasa da gizli gizli pkk sempatizanlığı yapan kimseleri neden halen burada tutuyorlar? objektiflik değil mi? yazdıkları bizi ilgilendirir niyetini bilmiyoruz değil mi? ama nedense burada herkes niyet okumasını çok iyi biliyor.
devamını gör...
islamiyet temelli olmayan her örgüte..oluşuma..yapıya..bağlılığı kendi alemimde küfür alameti sayarım..nitekim demokrasinin anlamını bilip de savunanlar da benim için aynı kategoridedirler..kaldı ki bir örgüt hakkında girdiğim tanım bazı yazarcıkların neden zoruna gidiyor anlamış değilim..kaldı ki kızıl kmerler hakkında da tanım girdim..bu onların zulümlerini meşru gördüğüm anlamına mı gelir..

yine kaldı ki alıntı yaptığım kişi sezai kırlangıç..kendisi ibda/c kökenlidir..yani pkk gibi oluşumlara son derece mesafelidir..

o aşağılık yaftalayıcı düşünce sisteminizin vicdanınızı öldürmemesi duası ile..
devamını gör...
zannedersem yüksek yerlerde tanıdıkları var, kafasına göre şehitlik dağıtıyor, kafasına göre bazısınınkini iptal ediyor falan. bence kendisiyle iyi geçinmekte fayda var. sağlam torpilci.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar