ali ismail korkmaz

eskişehirde biber gazından kaçarken girdiği sokakta, eli sopalı kişilerce dövülen, götürüldüğü hastanede bir şeyin yok denilerek evine gönderilen tekrar fenalaşınca hastaneye götürülen, beyin kanamsı teşhisiyle yoğun bakıma alınan ve 34 gün sonunda hayata gözlerini yuman genç. Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.
devamını gör...
sözlüğümüzde pek dikkat çekmemiştir. ne de olsa gezi eylemleri sırasında ölmüştür. Allah taksiratını affetsin,ailesine sabır versin.

--- alıntı ---

yolun ortasında
henüz onaltısında
vuruyorlar oysa
bişey yapmadı

--- alıntı ---
devamını gör...
katilleri şu an ne yapıyor merak ediyorum onlarda sahura kalkıyor mu acaba, iftarını yaparken ellerini açıp dua ediyorlar mı, vicdanınız kurusun emi. düşüncesi yüzünden insan öldürmek hangi vicdana hangi dine sığar.
devamını gör...
kim vurduya gitmiş ateist bir şahsiyet..
medyada abartılara bakmayın, ilk şikayeti merdivenden düşme, sonrasında avukat aracılığıyla şikayet ettiğinde çelişkili ifadeler sahibi kişidir kendisi ve avukat derhal sorgulanmalıdır, devlet paklanmalıdır.
#.ud8c-v-mlh8.twitter" target="_blank">http://www.trt.net.tr/trtav...
devamını gör...
twitter hesabında herhangi bir düşünce, değer ya da devlet uğruna ölmek kadar aptalca bir şey olmadığını, hiçbir şeyin insanın canından daha değerli olmadığını yazmış ve maalesef ölmüş şahıs.
devamını gör...
gerçekten o twetler onunda Allah rahmet eylesin tabrini geri çekiyor toprağı bol olsun diyorum. çünkü inanmama hakkı var ve inanmayan birine rahmet dilemek onun inançlarına hakarettir.
devamını gör...
bu vefat haberinden sonra beni iyiden iyiye düşüncelere gark etmiş bir vatandaşımızdır. bu olaylarda, hayata gözlerini yuman kardeşlerimiz, neden farklı özelliklere sahip oluyorlar?

farklı özellikler derken efendim, mesela;

bu kardeşimiz, toplumun genel değer yargılarına hakaretler etmiş bir kişi imiş.

ethem bey'in de, çeşitli terör (evet terör diyorum, dhkp-c ve tkp/ml birer terör örgütüdür) örgütleri ile bağlantılı bir vatandaş olduğu bilgisi herkesin malumu.

şimdi iki senaryo geliyor tabi hemen ortaya : ilki bu insanların bilinçlice öldürülmesi, ikincisi ise olasılık hesabı, orada can verme ihtimali olan vatandaşların farklı özelliklere sahip olma ihtimallerinin yüksek olması...

seçim sizin...
devamını gör...
ölümü ile bazı ölümlerin bazı ölümlerden üstün olduğunu düşünenleri yine ortaya dökmüştür. benim bundan yana bir sorunum yani bazı ölümler bazı ölümlerden şereflidir haysiyetlidir zaten. ama ölü bir grubun ölüsü olduğu için ''şerefli ve haysiyetli'' değildir. şeref ve haysiyet islamın tekelindedir. bu ülkede birinin ölmesi vaka-yı adiyeden sayılıyor. ben buna üzülürüm bir tek.

mesela böyle diyince insan mısın sen diye düşünenler olacaktır. düşünün düşünmek güzel şey.
devamını gör...
öyle ya da böyle "bir hiç uğruna" öldüğünü düşünsem de * 19 yaşında hayata veda etmiş, anacığının yüreğine ateş düşürmüş kişidir. ha ecel geldi mi ne bir dk leri ne de geri buna iman ediyoruz, ama Allah ölümün de hayırlısını versin, keşke böyle vefat etmeseydi.

bizim dinimizde insan hayatı önemlidir, bu gencin hiç bir fikrine katılmasam da * ** o "oh olsuncular" dan olmama imkan yok..
devamını gör...
genç yaşında el birliği ile öldürülen hayatının bhrında bir genç, hala attığı tivitlere göre yargılıyorlar öldürdünüz lan daha ne istiyosunuz.
devamını gör...
attığı iddia edilen twitlerin ona ait olduğu kanıtlanabilir bir şey mi merak ediyorum..
kaldı ki ona ait olsa bile Allah ona nasıl muamele edeceğini zaten bilir, bizim ardından saydırmamıza gerek yok.. öldü gitti,inşallah ona ait değildir..

eğer ona ait değilse, bir insanı dinsizlikle imansızlıkla suçlamanın islam dinindeki yerini bazı arkadaşların hatırlamasını tavsiye ederim.. ona aitse de, Allah bilir işini ne diyelim.. yazık..
devamını gör...
üzerinden yine müslümanların suçlandığı kişi.
daha 18 yaşında olan, hayatının en güzel dönemlerini yaşayan, normalde gençliğin tadını çıkarıp şen şakrak olması gereken bir çocuk nasıl oluyor da daha o yaşlarda peygamberimize küfür eden, kendisini islam düşmanlığına kaptırmış bir fanatiğe dönüşüyor? bu çocuğu müslümanlar mı böyle fanatik, küfürbaz yaptı? yoksa çevresindekiler mi? bu kadar kini, nefreti, küfrü ona bu kısacık hayatında kimler aşılıyor?
körelmiş bir amaç, şeytani bir nefret ve kendi kendini bitiren bir kinle çocuğun beynini yıkamışsınız, kim bilir kaç çocuğu da aynı akibete uğratıp hayatını yakacaksınız hala derdiniz çocuğu müslümanlar öldürdü iddiası. üç beş kişi ölse iyi olur değil mi? amacınıza ulaştınız. sevinin.


devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar