hangi psikolojinin kaynağı bilinemez. belki de torun acısı fazla geldi, ya da imamın uzatması hoşuna gitmedi. lakin "masal" kelimesini kullanmasa iyi olacakmış efem.

-ali şen tarafından torununun cenazesinde imama söylenen talihsiz sözdür efem. hemen yanında ise her zamanki gibi sarıgül..

-http://kisalt.com/86n
devamını gör...
torununun cenazesinde imamın duayı uzatması ile gerçekleşen hadise.
acısı olan bir kişinin yaptığı davranıştır.
nikah memurlarına yapılması gereken davranışa örnek olması gereken hareket. cenaze için bir şey diyemem.


devamını gör...
türkiye de cenaze gömme işleminden bihaber kişi eylemidir. ali şen ne kadar dindardır yahut dindar mıdır değil midir? beni ilgilendirmez ama maalesef türkiye de din algısı çok farklı sebeplerin sonucu olması, aynı zamanda cenazeninde tabiri caizse bir törene dönüşmesi sonucu bu mevzu gündeme gelmiştir. cenaze öncesinde ve sonrasında konuşmak hristiyanların inancında mevcut, bizde böyle bir uygulama yok, lakin bunu devlet protokolüne benzettiklerinden, dua mahiyetinde birkaç şey söyleyip mevzuyu bağlıyorlar. burada ali şen'in yapmış olduğunun doğru olduğuna inanmıyorum. adam dua ediyor ve mevzuyu bağlamaya çalışıyor, böyle bir sırada bunu yapmak edeple ilişkilendirilecek bir davranış olmamıştır.
devamını gör...

onlara masal gibi gelen konular için insanlar canlarını veriyor, onlara masal gibi gelen konular için insanlar adına ilayı kelimatullah dedikleri, nizamı alem dedikleri ülküleri gerçekleştiriyorlar...
herkes nasibi kadar...

devamını gör...
basit mantıkla eleştirilmemesi gereken spontane tepki.

küçücük torunu ölmüş bir adamın en son dinlemek isteyeceği şey malazgirt, alparslan, yavuz selim gibi tarihsel menkıbelerdir o anda. o acılı dedeyi tümüyle anlıyor ve haklı buluyorum.
devamını gör...
kendini kaybetmiş günümüz imamlarına haddini bildirmektir.

adam torununu kaybetmiş, bizimki fatihten girdi neredeyse timurdan çıkacak gibiydi.

hayır yani sorsan hocamız fatih hakkında iki kelam da bilmez.

neyse.

devamını gör...
ali şen keşke 1-2 dakika daha sabretse idi. ancak çekiç çivi hesabı malesef heryerde istediğini söyleyen insanlar. hele masal kelimesi bizlerde ne çağrışım yapılıyor biliyorsunuz.

ancak imamın duasına gelince. hay ben senin kafana tüküreyim ne diyeyim. duaya hazırlandın mı bilmiyorum ama cenaze namazı bana göre diğer namazların aksine bizim Allah'a en yakın olduğumuz namazdır. düşünceler pürdür, hatta arada derdin perdenin en az olduğu namazdır. alllah'a en çok ihtiyaç duyduğumuz namazdır. ve diyorum ki ister ecdad bilmem ne, o an bize alparslan'a fatih'e ihtiyaç yoktur. Allah bize yeter....
devamını gör...
iyi yapmıştır. fakir cenazesi olsa direkt ruhuna el- fatiha ve gömün diyecekti imam . cebe sağlam bir koçan sıkıştırsın diye uzattı da uzattı. zılgıtı yemese bütün osmanlı şeceresine dua edecekti herif. ali şen türkiye 'ye ilk defa fenerbahçe rakipleri" yerine " fenerbahçe düşmanları" kavramını getirerek futbola nefret tohumları eken ilk faşist yöneticidir. zerre kadar haz etmem adamdan lakin buradaki çıkışını da köküne kadar destekliyorum.
devamını gör...
tamam imam uzatmış olabilir de böyle bir ortamda biraz daha sabredemez misin seni de yatıracaklar oraya bir gün masal mı gerçek mi anlarsın o zaman...

zengin, kibirli bir insanın hezeyanıdır...
devamını gör...
eleştirmenin anlamsız olduğu hareket. o anda neler hissediliyor, bilmek istemezsiniz.
annem öldüğünde yanındaydım, morgdan aldık, cenazesini yıkanması esnasında yanındaydım, bu süreçler çok üzücü, çok dayanılmazdı. ama cenazesini toprağa koyarkenki an çok çok başka bir şey. tarifi yok. onu o halde görmekten çok artık gerçekten ikinci bir kez ölüyormuş, öldüğü kesinleşiyormuş gibi. iyice idrak ediyorsunuz. en zor, en katlanılmaz anı bu galiba. hele ki evlat, ani bir kayıp, torun kaybı iki kat daha fazla acıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar