ali ünal a yollamalık rüya senaryoları

14 ekim 2014 - derdifenâ

hocam merhabalar.
dün akşam gördüğüm ibretlik rüyayı size anlatmak istiyorum. umarım gazetede yayınlayıp kardeşlerimizin de istifade etmesine vesile olursunuz. şimdiden Allah razı olsun.

Akşam erken yatmaya karar vermiştim. teheccüt namazına kalkıp bir kaç beddua etmeyi planlayarak kararımda sabit kaldım ve ikindiden sonra yattım. (akşamla yatsı gitti umarım cennetten pay düşülmez.) hemen rüyayı anlatmaya geçeyim sizi yormak istemem;

rüyamda türkiye'de biryerlerdeydim. birçok bin tane dükkan vardı muhtemelen bir şehir merkezindeydim. bir gürültü vardı ve etrafta insanlar koşturup büyük bir şevk ile yolsuzluk yapıyorlardı. birden büyük bir gürültü koptu hırrr diye sesler de geldi ardından. ilk önce köpek sesi sandım ama gerçeği gördükten sonra aman tanrım didim bu bir dinazor. herkesi kovalamaya evleri yıkmaya başladı. fakat yerde bulunan zaman gazetesine bastı ve çarpıldı. ağzıyla kuyruğu pençeleriyle de ensesi yer değiştirdi. tam yere düşerken uyandım.

hocam hemen akabinde rüyanın sonunu merak ettiğim için biraz haşhaş çekip uykuma devam ettim gözlerimi kapattığım anda rüyamda kaldığım yerdeydim.

dinazor düştüğü yerde su boruları patlamıştı gök kızıla dönüşmüştü gökten yağmur gibi alev yağıyordu. hayır hocam alev kız ismi olarak anlamayın sakın. alevden kastım ateş. evet yanlış okumadınız. ateşler yağıyordu. tabi ben naptım. dinazorun üzerine basınca çarpıldığı zaman gazetesini yerden kaldırdım başımın üstüne koydum baktım olmuyor bütün sayfalarını ayırıp çadır kurdum kendime. hocam inanmazsınız spor sayfasının üstüne bi yattım sanki kuş tüyü yatak mübarek gaste. herneyse rüyamda uyuyakaldım. asıl olay burdan sonra kopuyor. inception filmini izlediniz mi bilmiyorum hocam. rüya içinde rüya görüyordum. bu eklemeli rüyada ise çadırdan çıktığımda heryeri yeşillik olarak gördüm. ilerde bir mezar taşı gördüm merak ettim koşa koşa gittim bir fatiha okurum dedim. ama mezar taşına baktıktan sonra yine şaşkın bir şekilde aman tanrım didim. tayyip erdoğan yazıyor mezarın üstünde. hemen yapıştırdım bedduayı. mezarda bir oynama oldu muhtemelen mezarında ters döndürdüm. tam bedduayı bitirdim bir baktım gökten bir kese düştü. içinde yaklaşık 100 gram kına vardı. mesajı almıştım.

uyandığımda yüzümde bir tebessüm vardı. selam ederim. gülücük.
devamını gör...
13 ekim 2014 - derdifenâ

aklıma gelmişken dün geceki rüyamı anlatmadan geçemeyeceğim...

dünyaya eteşler salınmıştı. sanki bir yanardağın içinde gibiydim. tepelik bir yerde duruyordum. her zaman çantamda bulundurduğum afyon sucuğunu çıkardım bir çomağa takıp pişiriyordum. yapacak hiçbirşey yoktu. ellerimi açıp dua ettim ve dedim ki "allah'ım bu sucuk çok güzel ama ekmeksiz gitmiyor" herneyse sonra yine rüyamda uyuyakaldım.
hayatım insepşın rüyam olmuş çok mu dedim. rüyamda sakalsız bıyıklı ve ceketli adam gördüm. bir kürsüden konuşuyordu. evladım çantandanki gasteyi çıkar ve onunla gemi yap dedi. bir de bir kağıt verdi. bu bir haritaya benziyordu.

rüyamın içindeki rüyadan uyandım ilk rüyaya geri döndüm. hemen çantamı açtım zaman gazetesini çıkardım. ondan bir gemi yaptım. ateşin üzerine koydum yanmadı.
aman tanrım didim. gemi büyüdü kendi kendine ateşlerden besleniyor gibiydi. hemen az pişmiş sucuğumu ve çantamı alıp atladım. çantama bakayım dedim. bir baktım ki katlanmış bir kağıt var. hemen hızlıca özenle açtım. bu bir haritaydı. geminin dümenine geçtim.

yolu takip ettim ve gördüklerime inanamadım.
bu bir ekmek fırını.

tüh dedim
keşke başka bişey isteseydim olacakmış.

ve uyandım.
devamını gör...
değerli hocam, sevgili derdifenâ abimizin rüyasını köşenize taşımış ve kendisinin ne kadar muhterem bir cemaat abisi olduğundan bahsetmişsiniz. öyle olunca ben de rüyamı size iletmeden edemedim.

özetle anlatmak gerekirse rüyamda kendimi göğsümde kocaman bir "M" harfi ile mülaane man olarak gördüm. ne zaman darda kalsam bir mülaane yapıyordum, kısa sürede karşımdakinin ya evlerine ateş yağıyor, ya yuvaları yıkılıyor, ya birlikleri bozuluyor ya da en kötü önleri kesiliyordu.

kick-ass filmini izlediniz mi hocam? ben de kendime öyle bir süper kahraman kostümü dikip hükumetle savaşa başlamalı mıyım?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar