alım gücü

kendimi bildim bileli bu kadar düştüğünü görmedim yemin ederim markete girip birşey almaya onu da geçtim fiyatlara bakmaya korkar oldum 1 ayda herşey %100 zamlanmış olabildiğince kısmaya çalışıyorum birileri de hala saray yaptırma peşinde.
devamını gör...
asgari ücret "artmasına" rağmen artmayandır.asgari ücret zammı daha gelmeden asgari ücretli çalışan 1 senede;

- 92 kilo un
- 83 paket süt
- 38 kilo bulgur
- 119 paket makarna

kaybetti bile.
devamını gör...
ülkemizde devletin kendi vatandaşını silkmesi olayına verilen isimdir. alım gücü denilen kavramı oyun kavramı üzerinden ele alırsak level 1 biz isek abd level 6.81 almanya level 7.43 ingiltere level 8.30 falan olur. hayata ortalama - 7 geriden başlamak denebilir.
devamını gör...
gittikçe düşmekte paranın değeri maalesef. bir kaç sene önce 6-7 tl olan salçalar 15-16 tl. tereyağını 20-25 tl ye alırdık şu an 40-45 tl.
enflasyon hesaplaması tabi devleti idare edenlerin seçtiklerine göre.

bence şeffaf bir ekonomi için enflasyon hesaplaması yönteminde değişikliğe gidilmesi gerekiyor. bunu da partiler parti programına koymalılar. ne bileyim rastgele en büyük on market belirlesinler her ürün için. bir fiyat ortalaması bulsunlar. meclis lokantısındaki ucuzluk değil belki piyasa çıkar ortaya. bunu yapmaya da yürek ve en önemlisi iyi niyet lazım. iyi niyet nerde derseniz. kötü bir yola girdi ama dönecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar