alından öpmek

peygamber efendimizin kızlarını öpme şŸekli olduğŸu rivayet edilir. içtenliğŸin, sıcaklığŸın, sahiplenmenin, şŸefkatin tezahürüdür.
devamını gör...
gelenekçi erkeklerin nikahtan sonra yaptıkları hareketlerdir.
devamını gör...
öptüğünüz kişi için bağlılık temsil edebilir, kendinizi ona sadık hissetmiyorsanız hiç böyle bir atraksiyona girmeyiniz. *

anladım ki erkekler öpünce kadınlar namus sebebi ile bağlanıyormuş ama erkeklerimiz erkeklerini yapmaya devam edebiliyormuş. eksiye bastıktan sonra ikiyüzlülük ile alından öpme işlemine devam edebilirsiniz.
devamını gör...
erkekler için anlamı, namusumsun , helalimsin demektir. alnından öpülen bayanın ona göre davranması gerekir.
devamını gör...
pir-ü pak sevginin ve sahiplenmenin simgesi. kimileri tarafindan ayriligi hatirlattigi da soylenegelmektedir.
devamını gör...
sana güveniyorum demek gibidir. alnı öpülen kişiye moral bağışlar. ve ayrıca alın secde gibi ulvi bir eylemde bulunduğu için alından öpmek de ulviliği çağrıştırır. *
devamını gör...
seccade ana kucağı, dert ortağı.
yüreklerin yarasını dindiren yara bandı.
seccade sevgili'nin mekanı,
yüreklerin doymak bilmeyen hazzı.


seccade..
seccadem...

öp beni alnımdan,
seninle yıkansın ruhum...
öp beni alnımdan,
sadece sen öp...

*
devamını gör...
bir rivayete göre arabesk dilinde kaderimsin ve/veya alnımın yazısısın demek olur ki modern dünyada unutulmaya yüz tutmuş değer ve duyguları canlandırır.
devamını gör...
nikahtan sonra damadın gelini öpme biçimidir genelde.
hani amerikan filmlerinde rahip nikahı kıyar da gelini öpebilirsiniz der ve taze çift dudak dudağa öpüşür ya, sanırım bu sahneden etkilenmişiz millet olarak, yani nikah akabinde mutlaka öpüşülmeli diye yazmışız bilinçaltımıza ama dudak dudağa olmaz elbette bozar bizi, ne yapsak ne yapsak derken hmm alnından öpelim daha manidar, bu hareketin altına döşeriz bir edebiyat olur biter demişiz gibi geliyor...

alından,elinden,yanağından fark etmez; topluluk önünde damadın gelini öpmesi kusurlu bir hareket kanımca.
devamını gör...
bir sakinleştirme yöntemi de oluyor bazen. bizim inşaatın bir bekçisi vardı vakti zamanında 18-20 yaşlarında bir arkadaştı. ama çok atarlıydı. bir keresinde yan inşaatın bekçisiyle dövüştüydü bu bıçağı çekti adamı vuracam diyor. bunun amcasının oğulları geldi hepsinin kafa bi milyon hüseyin hüseyin sakin ol hüseyin infazın var diyor sürekli ama bunu derken de iki eliyle kafasını tutup sürekli alnından öpüyordu. hüseyin de sakinleşiyordu işin enteresanı. bu da böyle bi anımdır işte.
devamını gör...
ayakta alkışlayıp meksika dalgası da yaptıktan sonra hızını alamayan kişi eylemi. herhangi bir başarıdan sonra vali, kaymakam, belediye başkanı vb. tarafından ifa edildiği sıkça görülmüştür.
devamını gör...
öpülen kişi manalar arayıp durmamalıdır. er kişi başka yerinden öpemeyince alnına sarılmış olabilir. alnın denk gelmiştir gelişine öpmüş olabilir. arabesk damarı tutmuştur, boynundan kavrayıp alnına eğilmiş olabilir.

kızım sana söylüyorum arama mana falan, illa bulacaksan şu an bulunduğun/durduğun yere bak.
devamını gör...
namussumsun anlamındaymış.
genel olarak kızlar öpmeye sıcak bakmayınca, kandırmaca yöntemidir de biraz alından öpmek.
devamını gör...
emin olun harika bişeydir.yani öyle tahmin ediyorum.
devamını gör...
özellikle kız çocuklarının alnından öpmek onlara özgüven aşılıyormuş. nikahta alından öpmek belki de buradan geliyor. sana, senin eş olmana güveniyorum, benimle ve evimizde kendini güvende hissedebilirsin demek belki de.
devamını gör...
yukarıdan aşağıya dediğimiz sistemin başlangıç noktasıdır.
bilenler bilir sıralama dudak, boyun ve devamı şeklinde ilerler.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar