alıntılar defteri

üstad atasoy müftüoğlu hoca sayesinde tanıdığım ve takdir ettiğim bir topluluk...baktık ki hakikati süreli süresiz yayın yapıyorlarmış, daha çok beğendik...
devamını gör...


--- alıntı ---

bir defter düşün, içi alıntılarla dolu. hakikate dair ne varsa, bir şiir kitabında rastladığın, bir külliyatta, gazete köşesinde, bir teyzenin yaktığı ağıtta, bir filmin son sahnesinde, bir atalar sözünde, bir babanın evladına nasihatinde, çocuktan aldığın bir haberde, özü olan bir deyişte, beyazıt meydanında yumrukları havada haykıran genç kızların sesinde, bir nümayişte, maruz kaldığın ikinci el bir söylevde, sana gelmiş ama hiç gitmemiş bir mektupta, bir hamişte, derkenarda, hasıraltı edilmiş, bir kenarda...


bir defter düşün, sözcük sözcük tümce tümce sunulacak insanlığın zihnine ve yüreğine, sırf daha iyi bir yaşam düşünülsün, görülebilsin diye.


bu defter, engin vadilerde, düz metinlerde, sularda şiirlerde sellerde, yedi iklim dört bucak hakikatin peşindeki talebelerin bulup buluşturduklarıyla ortaya koyacağı müşterek bir güzellik olacak. alıntı yapılanı yapandan, okuyanı yazandan ayırmadan.


beyaz sayfa açılacak: son kitaptan bir söz ile yola çıkılacak! son peygamberden bir söz, atının terkisinde. ve bu deftere gönül verenlerin paylaşımlarıyla, insanlığın ufkuna sunacakları hakikatin kesitleri ve çeşitleriyle, sürüp gidecek alıntılar umuda, özgürlüğe.


kendisi de bir alıntıdır bu defterin ki rabbimize olan sonsuz sevgimizden alındı.

--- alıntı ---

http://www.alintilardefteri...
devamını gör...

--- alıntı ---
Bizim yüzümüz kızarır madam. Söyleyemeyiz. Biz uzaktan sevmelerde birinciyiz. Genç kızlara başımızı çevirip bir bakmayız, bir bakarsak usulca elimizden kayarak parçalanır kristal gençliğimiz. Biz kristal gençleriz madam, kolayca tuz buz oluruz.
921

— Kemal Sayar
--- alıntı ---

bu güzel alıntıyı okuduğum hoş bir yer.

http://www.alintilardefteri...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar