her alkol kullanan demeyelim de hadi, eğlenmek deyince illa bir puba gitme durumunu arzulayan, içkiyi sosyalleşmenin ana unsurlarından biri yapmışlar için bu böyle. gel gör ki kafayı güzel etmeden de güzel anlar yaşanabilir bu yeryüzünde, vakidir. toplanıp zikir çekelim feyzlenelim gibi de değil, helalinden keyif öğeleri vardır checkpointler gibi dağılmışlardır arza.
devamını gör...
tabiki eğlenilebilir.
zaten ben sarhoş olma kavramına inanmıyorum bilinç hep açıktır sadece alkol içinde olan şey için sana cesaret verir.
siz hiç dans etmeyen, oynamayan birinin çay içip sahneye fırladığını gördünüz mü? alkol burada devreye giriyor bastırdığın ne varsa dışarı çıkarmana yardımcı oluyor.
devamını gör...
alkol kullanmayan bir beşerin,alkol kullanan birinin ne kadar eğlendiğini nasıl anladığını merak ettiren başlık. kendi eğlencesini, hiç tatmadığı bir deneyimle eş tutması da bir saçmalık.

abi, hiç uçağa binmedim ama f-16 pilotları kadar eğlendim demek gibi bir şey.
devamını gör...
alkollü eğlencenin keyifli olduğu üzerinde alkol kullanan tayfa açısından bir konsensüs sağlanmış diyebiliriz. gelgelelim alkolsüz eğlencelerde böyle bir uzlaşıdan bahsetmek kolay değil. misal kimi bilmem ne kule dibinde çekirdek çitlemeyi keyifli bulur bir başkası filistin caddesinde yürümeyi.

demek ki alkol kalkınca subjektivite artıyor neden çünkü kafa temiz alkolle aynileşmemiş, swiss cheese brain durumu yok.*
devamını gör...
alkol kullanılarak eğlenildiğinide nereden çıkarmışlar.

bir insanın parmağı kesiliyor olsa, gözü oyuluyor olsa nasıl eğlenebilir.
işte içki içerek eğlendiğini varsayan kişiye acımak lazımdır.
haram olan hiç bir faaliyet eğlenceli olamaz.
içki içen ruhuna ve bedenine eziyet ediyordur.

içkili eğlence ve içkisiz eğlence gibi tanımlar abestir, müslüman mantığına aykırıdır.
devamını gör...
klasik bağımlılık durumu. sigara tiryakileri nasıl yemek sonrası sigara içmeyecekse yemekten keyif alamadığını düşünüyorsa öyle bir şey. tüm bağımlılıklarda olduğu gibi saçma sapan.
devamını gör...
bir teori.
alkol kullanan arkadaşlarım çay içerken de eğleniyorlar. hatta baya baya eğleniyoruz hep birlikte. bunun tamamiyle ortam ile ilgili olduğunu düşünüyorum. amma velakin alkolün şöyle bir sıkıntısı var ki, biraz fazla kaçırdığında o zamanı hatırlamıyorsun. yani ne kadar eğlenirsen eğlen ya da dibe vurursan vur bilerek ve isteyerek hayatının belli bir dönemine reset atıyorsun. bir gün öncesinde ne kadar eğlendiğini hatırlamayacaklarsa ne gereği var ki...
devamını gör...
ne değişik sorunlarınız var. içmiyorsam bana ne içenler ne hissediyor, ne tür bir saikle yapıyor falan.
biliyoruz ki ya da farkında olduğumuzu düşünüyorum ki alkollü içki içme-içmeme tercihi kişinin hayat görüşü, inanç ve düşünce sistemiyle birebir bağlantılı. müslüman bir ülkede bu durum gayet normal. ancak eğlenmek çok mu zaruri ki bunun eldesi kişinin hayat görüşünün ortasına otursun, bu düşünce saçma geldi bana.
konuya uzaklaşacağım ama beni alkol almadan alkol kafasına ulaşanlar korkutur. var böyle tipler çünkü. biri de sanırım benim. arkadaşlarımın içtiğim suyu koklayıp içinde bir şey var mı acaba kuşkusuna kapıldıkları olmuştur. nasıl oluyor bilmiyorum. freudun açıklamasını dinlemek isterdim.
devamını gör...
çok fazla alkol içmekten ötürü anlamamalarından mütevellit sanırım.
alkol, sadece islam bakımından değil islam dininden bağımsız olarak da bakıldığı zaman zararlıdır, sigaradan bile daha beterdir, ve masraflıdır, yazamadığım bazı hastalık sebepleri de cabasıdır. alkol kullanmamanızı salık veririm.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar