19 mart 2016 istiklal caddesi patlaması sonrası yapılan skandal bir numan kurtulmuş açıklaması.

başbakan yardımcısı numan kurtulmuş, istiklal caddesi'ndeki canlı bomba saldırısına ilişkin yaptığı açıklamada, "milletimiz Allah'a çok şükür güzel bir sınav veriyor. daha da diri, canlı bir şekilde bu örgütlerin istediklerine boyun eğmeyeceğiz."

bizimle kafa buluyor galiba...
devamını gör...
sokakta terör saldırısı ile eşini, oğlunu, kızını, kardeşini, anasını, babasını, teyzesini, torununu, arkadaşını kaybetmemiş tuzu kuru bakanın sözü.

buyur numan efendi, gel, sen de bu güzel sınava tutulmak ister misin? meydanı size ve bakan arkadaşlarınıza bırakalım. biraz da sınava siz tutulun be.
devamını gör...
şimdi sınav hayatının inceliklerine gelirsek burda beden iyade alayı ihl mezunu benden iyi bilirler kader kaza olayını... hani bazı şeyler tercihten ötürü gelir başına insanın aynı günah ve haram olanı seçip cehenneme gitmek gibi, aşağı yukarı benzer sebeplerle düşülür bazı urumlara bende soruyorum bu sınavlara düşecek ne hata ettiniz sayın kurtulmuş?
devamını gör...
sınavın güzel verilen hali buysa Allah beterinden sakınsın dedirten açıklama.
ya anlamadığım, bu insanlar hadi bir kere olur da nasıl iki veya daha fazla kez düşünmeden konuşabiliyorlar ağzından çıkanlar koskoca bir milletle paylaşılmak üzere kayıt altına alınırken? bu durumda söylenecek söz bu mudur? ortaokul 2. sınıf öğrencisi bile bunun uygunsuz kaçacağını kestirebilir.
devamını gör...
adamın ne demek istediğini herkesin anladığı ama birilerinin çarpıttığı açıklama. çarpılacaksınız lan. hatta çarpılmışsınız.
devamını gör...
millet sabrediyor demek istediği açıklama. gereksiz olmuş ve de millet güzel imtihan veriyor da devlet ne yapıyor merak ediyor millet.
konuşmanın yeri ve zamanını bilmiyorsan yapmayacaksınız açıklama arkadaş.
devamını gör...
o patlamada kendi hısım akrabaları ölse çıkıp "allah'a şükür güzel sınavda evladımı kaybettim" demesi beklenen şahıs.
devamını gör...
''allah'a çok şükür sözlüklerde bazı yazarlarımız da ölümüne savunuyor bu sözü'' sözünü akıllara getiren bir durumdur
devamını gör...
kurtulmuş'un buradaki kastı, milletin teröriste karşı soğukkanlılığını koruması, teröre teslim olmaması vesaire. çok güzel sınav veriyor derken besbelli meali bu. açıklamak bile zul. böyle çarpıtanlar da bal gibi biliyor adamın sözünün maksadını. ben gaf yapmış, yanlış kelime seçmiş der geçerim. numan hocanın tartışılacak, skandal diye mimlenecek sözü varsa o da pkk'nın kolu hdp'ye saldırı sonrası zeytin dalı uzatan açıklamalarıdır. hata olan odur. şu yukarıdaki gaf değil. tıpkı ''terörle yaşamaya alışmalıyız'' sözünün, erdo'nun laf arasında ''ferhat göçer kardeşimini dinleyemedik'' sözünün çarpıtılıp teröre yönelen öfkenin sönümlendirilmesi gibi yeni cambaza bak cambaza oyunlarına kanmasın kimsecikler.

biz pkk'ya karşı kinimizi biliyoruz, adamlar cımbızla laf çekip magazinsel gaf analizi yapıyor.
devamını gör...
"patlamak çok güzel gelsene" denilesi sözler.

Allah aşkına gidin ötede oynayın! "iyi misin?" sorusundan yılmışız, kalabalıktan kaçar olmuşuz adam "güzel sınav veriyoruz" diyor.
devamını gör...
bir bakan açıklaması.. yazıklar olsun öyle bakana..
insanının ölümüne sebep olan olaylar için bu kadar iyimser olmak sadece boş bakanların işidir..
devamını gör...
itikat eksikliği ileri boyutlara varan bir millet için fazla olan açıklama.
tamam kardeşim sen islam'a layık, kültürlü ve edepli bir toplumun bakanı
olsan yap böyle açıklamalar. fakat böyle bir toplumu tatmin için çıkıp 2 beddua,
biraz lanet okuma, araya da karışık küfür, argo falan sıkıştıracaksın bu karakteri
cahiller seni el üstünde tutacaklar...
devamını gör...
patlama denince aklına espri patlatma kavrami gelen bakan açıklaması. adana merkez patlıyor herkez parçasını kendisine armağan ediyoruz.
devamını gör...
iyi ki ''milletimiz güzel bi şınav çekiyor'' dememiş başbakan yardımcısı numan amca.
devamını gör...
"geçen yine sınav veriyoruz. ama var ya görsen nasıl veriyoruz nasıl veriyoruz. bir coştuk, bir patladık.. görmen lazım." gibi bir açıklama.
devamını gör...
Allah belalar ve musibetlerle bu milleti temizliyor diye aranızda olayları yorumlayan varsa bu cümleyi anlamlandırabilir yoksa yanlış anlaşılması normal.
devamını gör...
şuursuzca yapılan bir açıklamadır. bir daha ki patlamada sizleri piste alalım numan bey!!!!
devamını gör...
ulan ne değişik insanlar var şu dünyada. patlamayı kast ederek mi söylemiş lan ? diye sormazlar mı adama.

halkın sabır ve metanetli duruşuna işaret ederek yapılmış bir açıklama.

siz her ama her Allahın cümlesini totonuza göre yorumladığınız için biz de troll gibi her ama her Allahın cümlesini izah etmek zorunda kalıyoruz.

yazıklar olsun.
devamını gör...
cımbızla çekiliyormuş, fitne sokuluyormuş bi yürüyün gidin lan şu cümleleri bile savunan yalamalar var aramızda artık bi bastırın gidin...

omurga diye taşıdığınız yapı isyan ediyor artık...
devamını gör...
sınavı veremeyenler de var kurtulmuş hocam, her yerde hükümete pislik atayım diye pislikleşip hiç bir fırsatı kaçırmayan..
devamını gör...
özrü kabahatinden beter kabilinden bir açıklama. akp'li yetkililer saolsunlar başkalarına fırsat vermeden her tür malzemeyi kamuoyuna kendi elleri ile veriyorlar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar