Allah de ötesini bırak

#özgürler 

--- alıntı ---

Allah her şeyden haberdardır, sanmayın ki size yapılan haksızlığa kayıtsız kalıyor. o, size bir annenin evladına yaklaştığı merhametten daha fazla merhamet duyandır. duanın karşılığını takip etmeden "allah de ötesini bırak". kul rabb'ini imtihan etmez. o'na tevekkülle yaklaştığında rahmetini tüm hücrelerinde hissedeceksin.

karşında o kadar çok maskeli insan var ki onları tanımak için yoruluyorsun. şayet dikkat edersen güzel olan bir şey var; o senin hakkını aldıkça, sen onun sevaplarından kazanıyorsun. o halde kaybettim diye üzülme, biraz daha derin bakarsan, aslında kazandığını fark edeceksin!..

aşık olcaksın evet ama kalbini Allah aşkıyla yakacaksın...
dünyanın geçici olduğunu, biteceğini idrak edeceksin; sadece sonsuz kudrete bağlanacaksın.
Allah'a bağlı yaşayacaksın. işte uğur koşar bu kitap da sana herkes gibi Allah'ı anlatmıyor o'nu adeta hissettirip yaşatıyor!..
psikolog cavidan ebru kızıl

yirmi yıldır terapi deneyimlerimde elde ettiğim sonuçlardan biri şudur ki; eksik olan parçaları yitirdiğini düşünen ve bunları arayarak çıkmazlara giren ve bunun da dışarıda olduğunu sanan çok büyük bir çoğunluk çeşitli psikolojik sorunlarla ruh sağlıklarını bozmuştur. bu büyük çoğunluğa eserlerinde ve görüşlerinde öze dönüş yolunda katkı sağlayan, aradıklarını bulabilme cesareti ve ışığı olan uğur koşar dostuma "allah de ötesini bırak" ile özlerine dönebilmesi adına ışık olan eserinden dolayı en içten teşekkürlerimi sunuyorum...
uzm. psikolog abdullah topal

--- alıntı ---
devamını gör...
uğur koşar adlı yazarımsı insanın zehirli kitaplarından biri.

kendini bilen rabbini bilir kitabından ;

--- alıntı ---

yaradan sana neden hıristiyan oldun ya da neden yahu­di oldun diye sormayacaktır. o sana neden benim yolumda olmadın diye soracaktır. onun yolu sevgi yoludur. çünkü o sevginin kaynağıdır ve unutma tüm mezheplerin, dinlerin yolları o'na uzanır. şimdi bir çocuk hıristiyan bir toplumda doğmuşsa o na­sıl müslüman olsun? Allah senin yüreğindeki sevgiye bakar. ayırım yapan zihindir.

sana, sen bir hıristiyan'sın derler, ona sen bir müslüman'sın derler. yaradan huzurunda herkes birdir, o herkesi eşit yaratmıştır, o halde bu ayrımı neden yapıyorsun? sevgi gerçek dindir.

yaradan namaz kılmanı ister ve namaz kılmaya izin veren yaratıcı aynı zamanda meditasyonun doğmasına da izin vermiştir. meditasyon buda taralından ortaya çıkmış olabilir, fakat yaradan izin vermeden bir ağacın yaprağı bile yerin­den nasıl oynasın?

sence yaradan namaz kılmanı ve meditasyon yapmanı neden istemiştir, buna neden izin vermiştir? çünkü namaz kıldığında ya da meditasyon yaptığında zihinden arınırsın, içsel yolculuğuna doğru yolculuğa çıkmışsındır…” (kendini bilen rabbi’ni bilir s.142)

“önemli olan se­nin öz niyetindir, sen tanrı da desen yahut sen Allah da desen önemli olan kullandığın kelime değildir. ben Allah diyorum, batı tanrı diyebilir, doğu yaradan di­yebilir. tüm yollar o'na uzanır, sen müslüman da olsan, sen yahudi de olsan senin yolun o'na ulaşacaktır. anlıyor musun?” (kendini bilen rabbi’ni bilir s.224)

--- alıntı ---
devamını gör...
limar isimli yazar'ın alıntısından sonra "mutlaka" okuması gereken kitaplar arasına girmiştir.

--- alıntı ---

yaradan sana neden hıristiyan oldun ya da neden yahu­di oldun diye sormayacaktır. o sana neden benim yolumda olmadın diye soracaktır.

--- alıntı ---

zehir değil bal'dır.
devamını gör...
kapalı bir söz. anlatılmak istenenden farklı bir manaya da çıkabilir. ''sen Allah de yeter, gerisini Allah halleder'' düşüncesi doğru değildir. ilkin sebeplere sarılmak sonra Allah'a havale etmek doğru olan. söylenmek istenen ''sen Allah'tan iste ve ona güven'' ise doğrudur.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar