Allah dengi dengine düşürsün

bir temenni.

bazı evliliklerde görüyorüz erkek gayet olumlu, yapıcı. kadın ise tam bir şirret, fesatın bozguncunun önde gideni. ya da kadın oldukça düzgün, ailesine özenli, erkek ise vurdumduymaz, hatır gönül bilmezin biri. böyle evlilikler de insan iyi tarafa acımaktan başka bir şey yapamıyor.

denklik önemli. Allah bir iyiyi bir kötüye yar etmesin.
devamını gör...
kaynanam anlatır. bir adam bir beldeye gitmiş, beldenin çeşmesinden su içmek istemiş. o sırada su dolduran iki kızdan birinden bir bardak su istemiş. kız, banane niye sana su vereyim demiş. adam diğer kızdan su istemiş, kız hemen bir bardak su vermiş. adam suyu içip duaya durmuş. su vermeyen kıza "allah seni bir alime yazsın" demiş. su veren kıza "allah seni bir zalime yazsın" demiş. su veren kız şaşırmış, üzülmüş, "ben sana su verdim, neden beddua ettin" demiş. adam da demiş ki o zalimle geçinse geçinse bir alim geçinir, bir zalimi de ancak senin gibi bir alim idare eder.

subliminal diye veriyor ama kaynananın mesaj açık. neyse konuya dönecek olursak, katılıyorum, amin. bu arada zalimler zalimlere düşsün bence, deli deliyi görünce sopasını saklar neticede.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar