Allah'ı seviyorsanız bana uyunuz ki Allah da sizi sevsin

ali imran suresi 31. ayeti kerimede geçen ifade. hadi sivri zekalar bulun da uyun peygamberi de görelim. hadi kur'an müslümanları. peygamberin dilinden Allah açık açık Allah sizi sevsin istiyorsanız peygambere uyun diye emrediyor. bulun da uyun bakalım peygambere. hadi bakalım.
devamını gör...
kur'an müslümanlarına göre haşa çok gereksiz bir ayet. çünkü bu ayeti kur'an'dan okuyorsun ve peygambere uyun diyor sen de diyorsun ki peygambere uymak demek kur'an'a uymak demek. e o zaman ne diye yazıyor ki bu kur'an'da. sen kur'an'ı zaten uymak için okuyorsun?

yani şunun gibi; bir tıp kitabı alıyorsun eline ve kitapta yazıyor ki tıp öğrenmek için tıp kitabı okuyun. e sen zaten onu yapmıyor muydun?

kıvırmayın kardeşim.
devamını gör...
kitabı okuyarak anlamanlar ve birinin yönlendirmesine ihtiyaç duyanların pek tabii anlam veremediği ayet. burada birinden kastımız peygamber değildir. anlayanlar anladı, anlamayanlara abileri anlatsın.
devamını gör...
bugünkü uyduruk rivayetlere peygamber sözü diye uymamız gerektiği anlamına gelmez.

peygamber kendine geleni açmaktan ve uygulamaktan başka bir şey yapmamıştır.
devamını gör...
sivri zeka olarak açıklayacağım iş;

uymak birçok çeviride tabi olmak anlamında çevrilmiş.

yani falsolu gelen top ile ofsayt çizgisi yapmak amacıyla ileri koşan sayın defans oyuncusu, araştırmak zorunda olduğu rakip defans oyuncusunu gözden kaçırarak kalesinde golü görmüş.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar