Allah'ın rızasını kazanmanın en basit yolu

(bkz: namaz kılmak)

"sana vahyedilen kuran'ı oku ve namazı kıl! muhakkak ki namaz hayasızlıktan ve kötülükten alıkoyar. Allah'ı anmak elbette en büyük ibadettir. Allah yaptıklarınızı bilir."
-ankebut suresi 45.ayet.

edit: "cogito sözlük te artı almanın en kolay yolu" başlığına tepki olarak açılan bir başlık olduğu için "basit" kelimesi kullanıldı. kelime hatalı ama cevap niteliğinde.
devamını gör...
tağudu reddetmek.

"... biz her ümmete, yalnız Allah'a kulluk etmeleri ve tağuttan da sakınmaları için rasul gönderdik." (nahl: 16/36)

kim tagutu inkar edip Allah’a iman ederse kopmak bilmeyen sağlam bir kulpa tutunmuş olur. Allah işitendir, bilendir." (bakara: 256)

“tâğuta ibâdet etmekten kaçınan ve allâh’a içten yönelenler için bir müjde vardır. öyleyse kullarıma müjde ver.” (zumer: 39/17)

devamını gör...
rabbimizin bizden istediği, beklediği her şeyi dua yoluyla ondan istemeden yaşamak. kendimiz bir çaba gösterelim ki dua ile de isteyebilelim. vicdanımızı rahatlatmak için mi dua ediyoruz ?


- yetimleri koruyun diyor, Allahım yetimleri koru diyoruz.
- mazlumları gözet diyor, Allahım mazlumları gözet diyoruz.
...
devamını gör...
en basit yolu mu bilmiyorum ama yollardan biri olduğu kesin :
"allah'ın rızası, anne ve babanın rızasındadır. Allah'ın gazabı anne ve babanın gazabındadır."

(tirmîzî, birr 3)
devamını gör...
burda bile bir pazarlık yapma durumudur. abi neden en basit yolu sonsuz cenneti istiyorsun hatta onun da üstünde Allah ın rizasını istiyorsun ama basit olsun diyorsun. bak bakalım peygamberin hayatına basit bir anı olmuş mu hiç. yol bilnlerce var ama sen hangi yola uygunsun onu sen araştırıp bulacaksın. ve bu sadece dille de olmaz. hani fiili kavli dua var ya işte aynen o şekil. iş kazanmakla da bitmiyor kazanınca böbürlenmemek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar