Allah kuluna yetmez mi

zümer süresi 36. ayetin meali.. islamda ümitsizliğe yer olmadığını bilenlerin siginagi ,dayandığı. her şey ve herkes gitse bile Allahın ipine tutunanlarin asla ziyanda olmayacaginin kanıtı. zat i mutlak in biz kullarına yakın ve her daim yanımızda olduğunu ve tasalanma , hwr seyden buyuk Allah var imaniyla kendimizi güçlü hissetme sebebimiz. bu cümleden büyük destek mi var ?
devamını gör...
“allah kuluna yetmez mi?” ayetini hani böyle hep aşk meşk işleri için ya da birilerinden kazık yediğimizde ya da sıkıntılardan kurtulamadığımızda falan değil de bazen de şunun için hatırlayalım mesela; hani yönetimde de Allah kuluna yeter. dua ederken de araya birilerini sokmaya gerek yok, Allah kuluna yeter. şifa için başkalarına gitmeye gerek yok, Allah kuluna yeter. rızık için harama bulaşmaya ya da patronu rızık verici görmeye gerek yok, Allah kuluna yeter. biraz bazen de Allah azze ve celleyi birlemediğimiz, tevhid edemediğimiz konuları düşünelim ayet okurken.
devamını gör...
ne zaman zor durumda olsam , çevremde iman etmeyenlerden dolayı sıkıntıya düşsem tekrarlayarak ferahladığım ayettir,kur-an'ı kerim'in her ayeti gibi insanın gönlüne huzur verir. قُلْ حَسْبِيَ اللَّهُ “de ki: Allah, bana yeter.”
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar