Allah millet ve tarih ak parti den yanadır

"allah, millet ve tarih bizden yanadır" şeklinde söylenen akp genel başkanı ve başbakan ahmet davutoğlu'nun sözüdür.

evet Allah, tarafını seç!

ha pardon, seçmiş zaten. sanırım bu seçimde oyunu akp'ye atar. meleklere falan da emir verir, insan suretinde oy kullanırlar. sanmayın ki hile var, hayır, Allah var ve üstelik ak partili!

not: itiraf ediyorum, Allah benimle beraberdir. haydi müslümanlar, bana uyun!
devamını gör...
Allah haşa faiz düzeninden yana mı? diye soruyla karşılanabilir.
devamını gör...
fetullah gülen neden Allah bizimle beraberdir diyorsa ak parti'de ondan dolayı diyordur büyük ihtimalle. burada iki yüzlülük şurada eleştirecekseniz hepsini eleştirin. Allah bizimle beraberdir ayettir. iç ve dış düşmanlara karşı Allah'ın kendilerinden tarafa olduğu söylenir. dün fetullah gülen ak parti'ye karşı Allah bizimle dedi. bugün ak parti.
devamını gör...
dini siyasetle karıştıran söylem.

bu sözün vahametini fark edemeyip bunu bile savunacak tıynette seçmeniniz varsa daha ötelerini de söylersiniz.

durmak yok şirke devam...
devamını gör...
içmiş güzelleşmiş bir adamın zırvası.

yalnız bizim memleketin insanları bir tuhaf azizim. ne nane yiyorlarsa da bilerek yiyorlar. adamın Allah, ahiret inancı var, alkolün haram olduğunu da biliyor ama yine ziftlenmeye devam ediyor. bazı tekel bayileri ve alkollü restaurantlar ramazanda kepenk indiriyor. bunlar her haltı bile bile günaha batıyorlar.

bir de allah var gam yok diye seçim çalışması yürüten soru hırsızları, emek hırsızları, jurnalciler var bilirsiniz. işte bu ifade iman ettiğimiz bir ifade de senin ağzına hiç yakışıyor mu a vicdansız! bir kendine, bir tabi olduğun yapıya bak da öyle çık meydanlara di mi!
devamını gör...
Allah ve peygamberi tekelinde zannedenlerin sakat bulduğu ifade. peygamberi ve Allahı dilediğiniz gibi kullandığınız günler geride kaldı..
devamını gör...
bazılarının anlamakta güçlük çektiği ifade. ispatı basit canlar.. hani meşhur kainat imamının mulanesinin sonuçlarına bakalım gerçekliğini şıp diye anlarsınız. biraz zorunuza gidiyor ama öyle..

yok kimden yana olacaktı.. chp mi? mhp mi? hdp mi? yoksa "mil"li ittifak mı?
devamını gör...
eleştirilebilinir ama bunun benzerini iddaa eden başka kişilerde var ne yaparsın milletin ağzı torba değil ki bağlayasın sussun. bakın mesela fethullah gülen son sohbetinde ne iddaa etmiş okuyalım.

'fethullah gülen hocaefendi, 'nifakın güdümündeki marazlı kalbler' başlıklı yeni sohbetinde önemli mesajlar verdi.
kendisinin dönüşü için çıkarılan kırmızı bültenlerin, öbür tarafta meleklerin ellerinde ahiret rengini alacağını belirterek "'arkadaş, biliyor musun, bunlar senin beraat fermanın; bu uğursuzluğa el uzatanların da mahkumiyet fermanıdır!..' diyecekler" ifadelerini kullandı. böyle bir alışverişin güzel olduğunu vurgulayan hocaefendi, ona talip olunması gerektiğinin altını çizdi.''

devamını gör...
bizlerin, hata yaparız diye ismini söylemeye dahi haya ettiğimiz Allah (c.c) bakınız hangi iddialarla beraber söylenmeye başlanmıştır. Allah'ın kudretini, kutsallığını biliyoruz ve susup bekliyoruz demek lazımdır.
devamını gör...
yanlış ifadedir. Allah fetönün yanındadır. akpnin yanında olmadığına göre öyle olmalıdır. çünkü Allah bunların tekelindedir. yada hepimiz yanılıyoruz, pkknın yanındadır.
sakat zihniyet şudur; kazanamadığı bir seçimde, kazanmış gibi yapmaktır.
devamını gör...
buna karşı çıkan zihniyet bir yandan da diyor ki gülen böyle bir laf edebilir.
birincisi cemaat her fırsatta biz dini bir oluşum değiliz diyor,
ikincisi aynı hesapla cemaati %1 kabul edersek Allah türkiyenin %99'unun yanında değil.
devamını gör...
(bkz: ya sen kimsin)

gerçekten anlamıyorum,insan kendini nasıl böyle kusursuz ve eleştirilemez bir çizgide görebilir?üstelik bu dogmatizmi kabul eden adam eskilerin hocasıdır.'alim siyasetçinin ayağına giderse ilminden kaybeder,siyasetçi alimin ayağına gider' diyen bir hocadır...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar