Allah şahit 10-12 saat daha süreleri var

sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen canlı yayına konuk olan içişleri bakanı süleyman soylu:

--- alıntı ---

"iki gündür, türkiye bilmiyor, biz bir şeyle uğraşıyoruz. maske üreticilerinin bir bölümü, hepsini söyleyemem. almışlar, depolarında maskeleri tutuyorlar. sağlık bakanımız iki gece önce beni aradı. bütün emniyet ekiplerimizle bir araya geldik. dün sabah saat 08.00 itibarıyla türkiye'deki bütün üreticilere eş zamanlı baskın yaptık. onlara bir tek şey söyledik.

akşam 20.00 itibarıyla sağlık bakanlığımızla sözleşme yapmaları için onları tekrar uyardık. aksi takdirde elimizde başka yetkiler de var, bu yetkileri kullanmaktan da hiçbir zaman imtina etmeyiz. parasıyla alacağız, hem de iyi parayla alacağız, sağlık bakanlığı alacak. 'acaba ben bunu yapayım mı yapmayayım mı?' diye süreç ortaya koyuyor. allah şahit 10-12 saat daha süreleri var, yarın fabrikalarına el koyarız. hiç bundan da çekinmeyiz ve böyle bir yetkimiz var."

--- alıntı ---

dünya yanarken ve belki kendileri de ölebilecekken hala kar peşinde koşanlara bak yahu. keşke bi de firma isimlerini ifşa etselermiş.
devamını gör...
fırsatçı bit yavrularına verilmiş muazzam bir gözdağı. inşallah bunu diğer tüm stokçu işletmelere de uygularlar. sadece maske değil, eldiveni kolonya, dezenfektan, bakliyat, makarna... bunlardan hangisini kim saklıyorsa gereği yapılmalı.
devamını gör...
Allahçı komünist parti bakanının açıklamasıdır. oysa piyasa ekonomisi neydi? kişinin üzerine yakışanı giymesiydi. size ne kardeşim isterse satar isterse benzin döküp yakar, milletin keyfinin kahyası mısınız. bir de bunlar çıktı başımıza. üreticiyi de kaçırın, yatırımcıyı da kaçırın, herkesi kaçırın. aferin süper böyle.
t: hukukun ırzına geçilmesidir.
devamını gör...
maske zaten yok satıyor,
daha ne bekliyorlar satmak için?

bir ihtimal salgının çok daha yüksek rakamlara ulaşmasını, ölümlerin binleri bulmasını umuyorlar,
böylece eşi görülmemiş para kazanırlar.

bir başka ihtimal yakalanırlar, eşi görülmemiş cezaları alırlar.
devamını gör...
firma isimleri tek tek yazılıp ifşa edilmeleri gerekiyor. hatta bu tipler hapse atılmalı ve fabrikaları da çalışan işçilerin üzerine yapılmalıdır.
devamını gör...
adam gelmiş piyasa ekonomisi, komünistlik diyor. piyasa adam gibi durmazsa kafasına vururlar. hukukun ırzına geçildiği de yok, doğrusu yapılıyor. hatta geç bile kalındı.
devamını gör...
ne bitmez 10-12 saatmiş dedirten çıkış. ne oldu bu işin sonu, fabrikalara mı el konuldu, bu maske üreticileri depolarında stokladıkları maskeleri piyasaya mı sürdü, sağlık bakanlığıyla sözleşme mi yaptı?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar