almanya nın bizi kıskandığı bizim paramızda gelişmemizde gözü olduğu yalanına gerçekten inanmamızı isteyen dostlar gerçekten bizleri üzüyor bakın almanya nın 2016 yılı ihracat ve ithalat rakamları almanya, 2016 yılında 1 trilyon 207,5 milyar euroluk ihracat, 954,6 milyar euroluk da ithalat gerçekleştirdi.nüfusu 83 milyon
güzel ülkemize baktığımızda ise 2016'da 142.6 milyar dolarlık ihracat, 198.6 milyar dolarlık da ithalat gerçekleştirdi.nüfus 80 milyon şimdi bu rakamlara baktığımızda Allah için bizim milliyetçi duygularımızı sömürmeyin adamlar bizi neden kıskansın adamlar koca kıtayı besliyor.
devamını gör...
kıskanmak?
(bkz: hahahah saçmalıyorsun)

hayır kıskanmak değil. gelişimin önüne geçme isteği.
zira nasıl almanya-rusya ittifakı dünyada bir kutup oluşturursa, türkiyenin kendi milli imkanlarını geliştirmesi de, almanya, amerika, israil, fransa gibi geçmişi kirli ülkelerin bölgesel hesaplarına set çeker.

örneğin, türkiye s-400 alırsa, bu amerikanın hoşuna gitmez. yapacağı en ufacık bir uçuşun haberini, rotasını her türlü detayını bildirmek zorundadır. s-400 den sonra, kendi hava savunma sistemimizi kurmamız da bu anlama geliyor işte. incirlikte sadece amerika mı var? almanya da var.

kendi otomobilini üretirsen almanyanın satışı düşer.
kendi uçağını yaparsan hakeza.

diyeceğim gelişim, bağımlılığı dolayısıyla iç işlerine karışma hakkını bitirir.
en yakın örneği ise, leopard tanklarının güney doğuda kullanmaya yasak koyması. hani tankların parasını verdiydin? adam şurada burada kullanamazsın diyor?

demekki neymiş? tank yaparsam, hadi oradan diyebilirmişim. işte mevzu bu. yoksa laf olsun diye açtığınız bu başlıkların kıymeti harbiyesi yok. aklı başında adam şu lafa güler geçer.
devamını gör...
"batı bizi kıskanıyor" sözlükten olmayan ama içimizden birinin lafı. gelişimin önüne neden geçmek istesinler avrupanın en büyük köprülerinden birini yaptırdın ve her gün kullanmasanda hazineden o parayı ödüyorsun, aynı güzergahta olan feribot hattını yabancı firmaya verdiğin için fiyat düşürmeye gittiğinde köprüyü yapan firma karayolları genel müdürlüğünü vermen gerektiğini söylüyor doğal olarak bir biçimde feribot ihalesini alan firma kazanırsa karayolları genel müdürlüğü tazminat ödeyecek. batı senin gelişmeni engellemek istemez çünkü sen gelişcem diye mükemmel para harcıyorsun hiç bir iş yapmadan 103.000 tl ye gelen arabayı 250.000 tl ye satarak para kazanıyorsun batı buna neden itiraz etsin belki kendi gelişmeni kendin istemiyorsundur. bu arada sizin bir araba hayaliniz vardı noldu o ya cünkü millet ya elektrikle çalışan ya da kullanıcısı olmayan arabalar geliştirmeye başladı. nerede araba hani? 40 gunde devrim arabasını yapan ülke hala kendi otomobilini cıkaramadı mı?
devamını gör...
şayet almanyanın türkiyeden gideceklere vatandaşlık veya sığınma vermesine sebep olacaksa desteklediğim hal. yok bir işime yaramayacaksa napiyim ben alamanyanın kıskançlığını.
devamını gör...
- mercedes
- audi
- vw
- porsche
- bmw
- siemens
- bosch

hepsi keriz. yüzyıldır uğraşıp bunları çıkardılar ortaya, biz ise hepsinin üzerinde bir şey keşfettik:

v e r g i
e
r
g
i

.
devamını gör...
türkiye'nin 3 ay boyunca elektriğe zam yapmama müjdesi, alman hükümetinin sosyal medyada getirdiği bütün yasaklara karşın alman halkı arasında da yayılmaya başladı. almanlar artık sabırlarının son raddesine geldi. isyan etmemek için alman hükümetin hamle yapmasını bekleyen halk, merkel'in açıkladığı 735 milyar euroluk corona pakedine de "biz erdoğan'ın ülkesindeki gibi" istiyoruz diyerek karşılık verdi.
devamını gör...
kemalistlerin kurduğu rejimle yönetilir. kurulandan 25 sene sonra almanya'ya ilk işçiyi biz saldık diye övünür. bu öyle övgüdür ki devleti bir başka övünür, alamancısı bir başka övünür.

yani dostlar " yoktur birbirinizden farkınız; ama biriniz osmanlı bankasısınız"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar