alnı secde gören insandan zarar gelmez

başbakan rte'nin devleti gülen cemaatine teslim etme gerekçesi.

kalleşçe sırtından yediği hançer bu yüzden çok acıtıyor olmalı. alın secdedeyken, kalpte ne taşıdığını asla bilemezsin. bu yüzden paralel yapılanmadan sonra "alnı secdeli" olmak iyi insan kriteri olmaktan tamamen çıkmıştır. önce insan olmalı. sonra ne olursa olmalı.
devamını gör...
hikayenin en büyüğüdür. evet namaz insanı ahlaki noktada disipline eder. ancak sadece namaz değildir insanı insan yapan. namazdan önce bir sürü emir ve insanlığa dair bir çok emir gelmiştir.
devamını gör...
sen birini sadece namaza göre değerlendiriyorsan işte böyle seni tongaya düşürürler demek istediğimdir. iyilik doğruluk ahlak gibi genel kriterler dururken sadece namaza bakarsan bedeli bu olur. yazar kişisi burda namaz kılanın namazına laf etmiyor. ama belli ki hakkıyla kılmayanlar ,haksız bi biçimde , bazı yerlere sırf alnı secdeye gidiyor diye gelmişler..

ayrıca hadis değil midir : “kişinin namazına, orucuna bakmayın; konuştuğunda, doğru konuşup konuşmadığına, kendisine emniyet edildiğinde, güvenilirliğini ortaya koyup koymadığına; dünya kendisine güldüğünde, takvayı elden bırakıp bırakmadığına (menfaat anındaki tavrına bakıp öyle değerlendirin.” )
devamını gör...
burda önemli olan namazın kılınması değil, nasıl kılındığıdır. fiziki olarak kılınıyorsa bir hayrı olmayacağı aşikardır. mühim olan kalben namazı kılmak, alnı secdeye koymak. zaten ayetlerle sabittir ki:

namaz, her türlü kötülükten, alıkoyar. çünkü zikrullah [namaz kılmak] elbette en büyüktür. [ankebut 45]

aynı konudaki hadis-i şerif:

bir kişinin namazı, onu kötülüklerden alıkoyamıyorsa, [namazın şartlarına riayet etmeyip doğru kılmadığı için] Allah'tan uzaklığı artar. [taberani]
devamını gör...
alnı secde gören, kutlama için eyüp sultana giden, "kur'an okuyan cumhurbaşkanımız var yeaaa" diye oy verilip bize bunlardan zarar gelmez dediğiniz adamlar soygunculuk yaparken, gözümüze baka baka yalan söylerken iyiydi!
devamını gör...
masumane bir inanış olduğuna inanmak artık saflık olan bir beyan.

alnı secde gören teröristlerin dünyasındayız. alnı secde gören babannelerin rahatlıkla yalan söyleyebildiği bir dünya. alnı secde gören faiz zenginleri ve alnı secde gören kiralık fitneciler. her biri için gözümle gördüğüm birer örneğim var. bu durumda kimse kimsenin alnına kefil olamaz. bunu bahane eden erk sahibine de güven duyulamaz.
devamını gör...
hani o kadar yanlış bir tespit ki bu şimdi şöyle söyleyeyim... yok hiç kasmayayım ben açıklama örnekle filan. ama çok yanlış bir tespit yani.
devamını gör...
müslümanlığın hakkını veren insanların olduğu biyerlerde belki.ama bunu spor olarak yapıp gram insanlığı, adaleti , Allah korkusu yoksa geçersiz bir yargı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar