aloe vera

#özgürler 

ibni sinanın kitabındada gecen mcize ilac diye lanse edilen bir ceşŸit bitki.gercekten bir mucize mi olduğŸu yoksa abartıdan mı ibaret olduğŸu tartısılmaktadır.
devamını gör...
bu bir çeşit ot anladığım kadarıyla ama öyle böyle bir ot değil. ölümden başka her türlü derde deva diye sunuluyor. saçlara iyi geliyor, kalp çarpıntısına birebir, daraldım bunaldım diyenlere ferahlık veriyor vs. geçen gün evde çayını demlediler içtik. daha bardağı bitirmiştik ki, dünya gül gülistan oldu. o derece...

devamını gör...
turkiye de bulunmaz hint kumasi diye pazarlaniyor sanirim. benim bulundugum memlekette nerdeyse evlerin butun bahcelerinde bulunur. sicak iklimi sever. bizim bahcede de vardi azmanlasip iyice buyumeye baslayinca hafif uclari dikenlenmeye basliyor. ben de kestim. keserken o sumuksu salgilar elime koluma bulasmisti bol miktarda. bir kore sirketi de bundan balla karistirip icecek yapip satiyor. icerken agziniza aloe vera parcalari gelir cirt cirt yersiniz. artik neye faydaliysa.
devamını gör...
vitamin ve mineral açısından zengin bir bitkidir. a, b1, b2, b3, b6, c, e vitaminlerini içerir. ayrıca b12 vitamini açısından da iyi bir kaynaktır. aloe vera folik asit, kalsiyum, magnezyum, çinko, selenyum, demir, krom, sodyum, potasyum, manganez ve bakır minerallerini içeren bir bitkidir.
devamını gör...
mısırlı'lar buna ölümsüzlüğün bitkisi diyor. evde yetiştiriyorum ve kullanıyorum da. ayak bakımımdan saç bakımıma kadar kullandığım mücizevi bitki. tek merak tetiğim şey acaba diş apsesine de iyi gelir mi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar