alparslan kuytul

kendisinin yakın gelecekte büyük bir lider olacağını düşünüyorum... cemaat çalışmaları çok bereketli ve başarılı bir şekilde hız kazanmıştır. olaylara yaklaşım biçimi kur'an ve sünnet penceresindendir. fıkıhçı olduğu için gelen sorulara şu imamın görüşü böyle diğerininki şöyle öbürününküde öyle diyerek takır takır cevap verip en sağlıklı görüşüde açıklayıp bilgisine hayran bırakan bir kişidir. aynı zamanda karizması ve tevazüsü ile gönülleri feth etmektedir.

kendisi hakkında bir çok saçma sapan iddia ve iftiralar ortalıkta gezinmektedir. belliki bir çok kesimi üçbuçuk artırıyor.
Allah yolunu açık etsin. amin1965 yılında adanaâ’da dünyaya geldi. ailesi ve çevresinden aldığı dini eğitim ve terbiye ile islamâ’ı seven bir çocuk olarak yetişti. henüz ortaokul tahsili esnasında, dinini öğrenme ve anlatma gayreti içerindeydi. lise yıllarına geldiğinde milletinin içerisinde bulunduğu durumu, onu daha çok çalışmaya ve islamâ’ı tebliğ etmeye yöneltti. yaptığı araştırmalar ve okuduğu kaynak eserler; ayrıca çeşitli hocalardan aldığı arapça ve klasik ilimler oâ’nu kurâ’an ve sünnete daha çok yaklaştırdı.

yüksek öğrenimini çukurova üniversitesi mimarlık mühendislik fakültesiâ’nden mezun olduktan sonra mısırâ’ın el-ezher üniversitesi islam hukuku fakültesiâ’nde tamamladı.

temeli 1980 yılına dayanan alparslan kuytul hoca efendiâ’nin başlattığı bu hareket; Allahâ’ın yardımı, hoca efendiâ’nin fedakâr çalışmaları ve birkaç gayretli insanla filiz vermiş, ardından 1994 yılında furkan eğitim ve hizmet vakfı adıyla çiçek açmıştır.

hoca efendiâ’nin en büyük amacı rabbani metotla islami hizmetler yapan, tüm meselelere sahabiler gibi kurâ’an ve sünnet penceresinden bakan ve iman - ibadet - ahlak - cihad gibi kurâ’an da bulunan tüm vitaminleri alınması gerektiği kadar alabilen öncü bir neslin yetiştirilmesidir. işte bu özlemini gerçekleştirebilmek amacıyla tüm mesaisini eğitim ve hizmet çalışmalarına vakfetmiştir.

islam ümmetiâ’nin kurtuluşunun âlim ve aydın vasıflı insanların yetiştirilmesinden geçtiğine inanan hoca efendi; bu amaçla yıllardır talebeleriyle derslerine devam etmektedir

http://www.alparslankuytul.com

http://www.furkanvakfi.net

http://www.furkanvakfi.biz

sitelerinden takip edilebilir...
devamını gör...
chplilerin ilginç bir şekilde saldırıya geçtiği hoca, resimleri forumlarda facebookta anayasa mahkemesi üyeliğine yedek aday olarak seçilmiş gösteriliyor, laik histerik kendi uydurduklarına kendi inanıp tehlikenin farkında mısınızcılık oynuyor.

devamını gör...
hayatını islam davasına adamış, kendisine örnek olarak efendimizi, sahabeleri, şehidleri ve büyük alimleri almış çağımızın en büyük dava adamlarından birisidir. Allah azze ve celle ona liderlik vasıflarını ikram etmiştir. öncelikli amacı öncü nesli yani kur an neslini yetiştirmektir. metod olarak peygamberi metodu seçmiştir. bu sebeple islam dan asla taviz vermez ve bu uğurda hayatının her zaman tehlikede olduğunun da farkındadır. 1994 yılında furkan eğitim ve hizmet vakfı nı kurmuştur.
devamını gör...
oy vermeyen birisi olarak numan kurtulmuş hakkında sert sözler söylemiş birisi... çok sesli hocaefendilerden pek hazzetmeyen birisi olan bana göre face'de gördüğüm videosunda pek öyle yenilir yutulur şeyler sarfetmemiş numan kurtulmuş hakkında.
devamını gör...
ümmeti muhammedi bölme ile görevlendirilmiştir.9 doğru söyleyip özel 1 tane fitne ile amaca ulaşmaktadırlar.. abdülaziz bayındırın amcasının oğludur
devamını gör...
müfterilere;

rasulullah sallallahu aleyhi ve sellem'den şöyle buyurduğu rivayet edilmektedir: "bu dini, her neslin adilleri taşıyacaktır. onlar bu dini, aşırıya gidenlerin tahrifinden, sapkın görüşlerine delil getirmek için islam kaynaklarının dışındaki kaynaklardan deliller getirip bunları islam'danmış gibi gösterenlerin intihalinden ve cahillerin yorumundan arındıracaktır"
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar