altay sözlük

#özgürler 

yeni bir sözlük galiba. kendi başlığı altında türkçü sözlük olarak geçiyor. dakka bir gol bir. lan biz burda her fikri kapsayalım diyoruz yine de yaranamıyoruz belli bir fikir ile yayın yapmak ciddi sıkıntı yaşamak anlamına geliyor ve kendilerini en başından daraltmışlar. yani 2019 yılında çok konuşulmayacaklar şimdiden belli.

hadi onu da geçtim bir sözlük kurmak, yazar toplamak, başlık çeşitliliği ve nitelikli tanımlarla veritabanı oluşturmak, farklı fikirdeki ve özellikle de internette her şeyi yapmakta özgürüm diyen yazarları idare etmek/bir arada tutmak öyle kolay bir olay değil.

kısaca tecrübesi ve bilgi birikimi olmayan yazarlarla değil de bir hevesle yola çıkmak bir süre sonra dükkana kilidi vurmak anlamına geliyor.
devamını gör...
türkçü fikir otağı.
tahminimce iyi dilekler yerine olumsuz yorumlarla insanları kazanmak yerine kaybederiz.
burada farklı sözlükler hakkında iyi dilekler ya da kötü yorumlar yapıldı hepsinin bir nedeni vardı.
altay sözlük hakkında bu yorumun yapılmasının nedeni neydi?
bir sözlüğü kurmakta amaç her zaman büyümek midir?
hiç kimse bir şey yazmasa dahi bir sözlüğün maliyeti nedir?
ve en önemlisi bence kurulmasında en büyük faktör bu üsluptur.
devamını gör...
ölü sözlük.
bakınız 20 den fazla küçük büyük sözlükte üyeliğim mevcut. kaldı ki türk milliyetçisiyim. fakat asla üye olmayı düşünmüyorum... neden?
kurucusu sdfgjk kurucusundan dolayı lan. abi sen muhafazakâr çizgide biri değil misin ya türkçülüğe dair ne biliyorsun? bir günden bir güne türk ocağına gittin mi? seminere katıldın mı? paşa denince aklına kim geliyor diye sormazlar mı adama? sen oraya gelen insanlarla aynı kafa yapısında dahi değilsin yazılanları nasıl yorumlayıp yöneteceksin?
devamını gör...
türkçülük konseptli yeni bir sözlük adayı. instela'nın kapanması başlığında yazdıklarımla, "her sözlük kendi ideolojisiyle yazadursun" düşüncem aynen geçerlidir. sözlüğü kuranın sahip olduğu çizgi, idame ettireceği ortamda uyum sağlamak kadar önemli değildir. saygı düsturunu ezip geçmedikçe, farklı fikirlerin dahi aynı otağıda yazması kadar güzel bir şey olamaz. hayırlı olsun kim kurduysa...
devamını gör...
ana avrat sövebiliyorsak gideceğim sözlük..

hewallere 2 çift lafım var.. malum her yerde diyemiyoruz.. türkçü sözlükse, eğer dümdüz giderim diye umuyorum..
devamını gör...
isminden yola çıkarsak farklılıkları kaldırmak gerekirken farklılıkları ortaya seren sözlük gibi duruyor.
her kuşu öptük bir leylek kaldı zaten. yeterince az bölünmüş kutuplaşmış millettik bir bu eksikti.
devamını gör...
türkçü arkadaşların iphone xs max hakkındaki görüşlerini çok merak ediyorum, ya da sevgilisi için takım değiştiren kız hakkındaki yorumlarını. sonuçta yapılmamış bir şey yapıp sözlük tatavasına türkçü bakış açılarını katmışlar.
ulan bu tarz toplulukları ya da tarikatleri ben filmlerde ya da amerika'nın güney eyaletlerindeki uzak kasabalarda var zannediyordum, meğerse harbiden varmış.
kendini ve hayata olan bakışını etnisite üzerinden konumlandıran tüm arkadaşların oraya gitmelerini umuyorum. en azından burada ağız kokularını çekmeyelim artık.
devamını gör...
büyük evin çoban köpeği küçük evin baş döşeği.
yapanın ellerine sağlık.
abbara çıkmazı sözlüğün açık ara yazarlarla en ilgili moduydu.
kişisel tercihi üzere ayrı bir sözlük kurma ihtiyacı hissetmiş ki
bu sadece onun kararıdır.
burada türkçü yazarlar ve türkçülük bu şekilde eleştirildiği sürece dünya sözlük için verilen emekler baltalanmaya devam edecektir.
kişisel egolarını sözlük çıkarıymış gibi ön plana sürenler bilmelidir ki.
bu mesele göklerde konuşulup karara bağlandı.
dünya sözlük hiçbir fikirin etkisi altında tuttuğu bir sözlük değildir.
ne zamanki benim görüşlerim burada aşağılanır.

o zaman sol frame güzel başlıklarımla şenlenir.

uduztegin yazdığı 13 sözlüğe 14. sözlüğü ekledi.
devamını gör...
neden bu kadar yüklenildiğini anlamadığım sözlük. dünya sözlük'te de bir "bizim mahalle" kavramı vardı, muhafazakar yazarların toplandığı yer imajı çizince kutuplaşılmış olmuyor da türkçüler mi kutuplaştırıyor? hemen hemen tüm sözlükler hewal yuvasıyken bu sözlük neden batıyor acaba?
devamını gör...
bir olalım iri olalım diri olalım, 14 değil 114 sözlüğe yazsak ne olacak, interaktif sözlükler arasında akılda kalacak olanlara yazalım dememe neden olan sıradan bir sözlüktür.
devamını gör...
yeni kurulan bir sözlükmüş. anladığım kadarıyla dünya sözlükten biri kurmuş. ve sanırım kuran arkadaşa karşı lobileşilerek dışlama yoluna gidilmiş. sonuç olarak yeni kurulmuş olan bu sözlüğe hayırlı olsun diyelim. bence bu sözlükte ana sayfada nazar boncuğu olmalı. benden demesi.
devamını gör...
admini olduğum taraflı sözlük. her şey 20 aralık'ta başladı, soğuk bir akşam, dışarda kar kış kıyamet. bir haber geldi, abbara; altay kuruldu. alkış ber dedik girdik bir yola. sırtını dönenlere de sırtımızı yaslarız, aramıza bir sözlük girdi diye taş kalpli olacak değiliz ya... neyse, şu anda hala veritabanında eksikleri olsa da dolu dizgin giden sözlüktür; tengri başlagımızı kutlu etsin...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar