altınoluk

1. (Tematik)
balıkesir'e bağŸlı bir tatil beldemiz. "deniz, kum, bolluk. işŸte altınoluk!" gibi bir sloganı vardı ya da yoktu o bizim geyiğŸimizdi zamanaşŸımından bana öyle geldi.
eskiden güzeldi, denizi temizdi, sakindi, dağŸları yeşŸildi hep, evlerle dolu değŸildi. en güzel zamanlarında orada bulunmuşŸ olmaktan mutluluk duyuyorum. ancak her gidişŸimde daha da içim acıyor halini gördükçe.
devamını gör...
9. (Tematik)
ilk defa 1990 yılında gittiğimdeki hali ile şimdiki karşılaştırma kıyas kabul edilemeyecek derecede negatiftir. balıkesir tarafından girişte altınoluk tabelasının olduğu yerdeki sitelerin yapımına başlanmış ancak bir sebepten ötürü durmuştur ve hiç yakışmamaktadır.artık tepelere doğru da evler yapılmakta bu evlerin manzaralarının oldukça güzel olduğu düşünülmektedir ancak oradaki sırf o evleri yapabilmek adına kesilen zeytin ağaçlarının miktarı bile benim o tarafa gitmemi engellemektedir.
devamını gör...
16. (Tematik)
gençlik yıllarımda gittiğim şirin belde. apart evlerle doludur. akçay ı geçtikten sonra ilerde. isviçre alplerinden sonra oksijenin en bol olduğu yermiş.
devamını gör...
17. (Tematik)
yazmiyim yazmiyim diyorum ama yok arkadaş kendimi tutamıycam!

yaz aylarında ipini koparanın geldiği belde. zerre hazzetmiyorum burdan. gerçi balıkesir'den ve balıkesir'e ait hiçbir yerden hazzetmiyorum ama buradan apayrı nefret ediyorum.

bi' kere buradan egeli olmayan gençlere seslenmek istiyorum. lütfen beni yanlış anlamayın ama giydiğiniz o çiçekli şortlar, uçuk renkli tişörtler sizin normalde iç anadoludan gelme sivri burun ayakkabı, beyaz çorap giyen hırtolar olduğunuz gerçeğini gizlemez, gizlemiyor. o taktığınız hiçbirinize zerre yakışmayan güneş gözlükleri ağzınızdan akan salyaları kapatmıyor.
hiçbiriniz iyi yüzücüler değilsiniz. atlayışlarınız tek kelimeyle berbat. denizin kıyısında cipben cipben yaparak kızlara hava atabileceğiniz düşüncesini aklınızdan çıkarın artık.

bacım sen de şu bikininin iplerini biraz daha gevşetirsen bi' tarafların açılacak, sonra gümbürtüye gidiceksin haberin olsun.

kardeşim burası plaj plaj!!! burası mangal yapma yeri değil, benim güzel kardeşim! her kuralın illa yazılı olması gerekmez!

balık elle yenir çok burjuva takılan yozgatlı kardeşim, o çatalla uğraşıp durma artık! sık limonunu, götür götür! kılçıklı götür!

çocuğum bak o eşelediğin kumlar gözüme geliyor, az ötede oynasana ya! ya bunun annesi nerde? hanfendi? bakar mısınız?

dubaya bacaklarını açarak boydan boya uzanıp "ay üzerime su getiriyosunuz" ne demek hanım teyze ya? denizin ortasındayız!

insan insan insan....

adım başı insana çarpmaktan başka bir özelliği yok.
devamını gör...
19. (Tematik)
kabe'nin üzerinde biriken yağmur sularının akması için osmanlı zamanında "altından" yapılan ve yönü türkiye'mize doğru çevrilen (bereket memleketimize doğru gelsin diye) oluktur
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar