alucard

#özgürler 

hellsing isimli manga ve animedeki ana karakterdir. sonradan ısırılan veya ilaç enjekte edilmesiyle falan vampir olmamışŸtır. aslında kendisi dracula olarak bilinen 3. vlad yani kazıklı voyvoda'nın ta kendisidir. zira aculard'ın tersten okunuşŸu da buna ispat niteliğŸindedir. güçleri kısıtlanmışŸtır, zaman zaman güç kapılarını açarak ne denli güçlü olduğŸunu gösterir. savaşŸmaktan zevk alan alucard genelde silah kullanır ki aslında tanksavardır. 13 mm kalibreli mermilere sahip bir silahı vardır ki,mermileri şŸarjöre sürerken ki zevki göz ziyafetidir.
devamını gör...
osmaniyeye giydirdiğine göre osmaniyeli olma ihtimali yüksek. ağız yapısına bakarsak kesin osmaniyeli. neyse hemşehrim sayılır hoşgeldin diyelim.
devamını gör...
keşke şunu anlasanız: benim said nursi'nin ilmi keyfiyeti ile derdim yok. tek derdim salt bir hocaya tapılacak derecede sahip çıkılıp onlarca ulemaya hiçbir şekilde sahip çıkılmaması. keşke hepsini okusak hepsinin kıymetli ve nadide eserlerini anlayabilsek. böylece hem mukayese hem analiz hem de zeka seviyesi yeterse sentez yapılabilse. belki bu şekilde hem said nursi'nin değeri artar hem de bilinçli olma konusunda bir iki adım ileri gitmiş oluruz. sadece şu soruyu soruyorum kendisine: neden said nursi? bu adamı bu kadar yücelten neydi? fikirleri dersen kusura bakma fikirleri kıymetli dahi olsa on yüze katlayacak alimler var. belki said nursi üzerinden planlar yapılıp insanlar manipüle edilmiştir ha ne dersin? fetö ekibinin bu eleman üzerinden milyonları kandırması her ne kadar said nursi'nin suçu olmasa da özellikle bu adam üzerinden bir şeyler yapılmadı mı? tek şahıs tek din tek islami anlayış! oysa dini anlayışlar çeşit çeşittir ki hepsi ehemmiyetlidir. umarım derdi mi anlatabildim.
devamını gör...
bu gün doğum günü olan vampir avcısı. 24'e dayandık sözlük. en azından yönetimden bi duble 0 rh+ kan bekliyordum ab rh- da olabilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar