amarok

1.
eskimo dilinde kurt anlamına gelir (daha doğrusu inuit mitolojisinde tek başına avlanan dev bir kurttur ve bu kurt diğer kurtlar gibi sürü halinde avlanmaz); işte linux tabanlı kde uygulaması da adını burdan alır.

oldukça farklı bir mp3 oynatıcısıdır ve windows ile mac os sürümü de bulunmaktadır. en büyük özelliği, dinlenen şarkıyla ilgili bilgileri vermesi için wiki sitesine bağlanması ve şarkı sözlerinin ilgili sitelere bağlanarak aktarabilmesidir. bunun yanında arşivci özelliği ise tam puan almaktadır.

winamp ya da bir takım diğer mp3 playerlerin oldukça ilerisinde olduğu görülmektedir, bu kanıya varmak için ilgili uygulamayı kısa sürede kullandıktan sonra varılabilir.

http://amarok.kde.org/unutmadan, volkswagen firması da tez davranarak pick-up modellerini bu adla üretmektedir: (bkz: volkswagen amarok)
devamını gör...
3.
sözlüğün ağır işçilerinden biridir. tematik tanıtım kuşağının demirbaşlarındandır. dakikada 10 başlık açabilmek gibi bir hünere sahiptir. *
devamını gör...
benzer başlıkların açılıp durmasını görmem üzerine bir yöneticiye "bana sadece benzer başlıkları birleştirebilme yetkisi ver ya da önümde öyle bir aparat olsun ki size doğrudan bildirebileyim" demem üzerine kendimi casus olarak buldum.

bu görevi yerine getirebilirmiyim bilmiyorum ama şimdilik tecrübe ediyorum.

ve şimdilik tek sıkıntı ise isimde, casus yerine kullanılabilecek alternatif bir isim önerimiz ise şudur: hüdhüd
devamını gör...
dünyaca ünlü markaların ve kurumların logoları hakkında cogito sözlük'e tanım kazandırmaktadır.

ayrıca, 'olacaksa tematik tanım böyle olmalıdır' dersi vermektedir.

tebrikler..
devamını gör...
11.
klavyesine tanım nitrosu taktırmış yazarımız.

bundan daha hoş özelliği ise bakınız ve görünmez bakınızları, bold ve italik yazım şeklini bolca ve gereğince kullanması. hani lisede bazı arkadaşlar vardır, renkli kalem kullanırlar, güzel güzel not tutarlar, defterlerine hayran kalırsınız. işte amarok da onlardan. *
devamını gör...
12.
cogito sözlük için oldukça önemli bir yazardır.

tanımlarını yorumsal da olsa tanımsal da olsa itina ile yazdığını belli ediyor..

gerek gizli bakınızlar ile, gerek kalın harflerle tanımlarını süsleyerek, entelektüel kültüre yönelik paylaşımlar yaparak cogito'ya muntazam katkıda bulunmaktadır.
devamını gör...
13.
sözlüğe girince mutlaka okuduklarım yazarlardan biridir.

bir vakitler, saçma bir konuda da olsa, verdiği destek ve morali unutmam mumkun değildir*. * yazdıklarını okuyup da ''e yani , herhalde öyle'' gibi düşüncelere hiç kapılmadığım yazardır.

saygılar. *
devamını gör...
16.
cuma'dan sonra kendisine bağlandık:

sadaret: bir cuma daha sona erdi üstadım. düşünceleriniz neler?

amarok: evet öyle oldu. güzel bir cuma idi. iyi bir imamımız vardı. farzdan sonra bizi serbest bıraktı. biz de onu mahcup etmemek, güvenini boşa çıkarmamak için 10 rekaat daha kıldık. güzel oldu. altın değerinde sevaplar kazandık.

sadaret: gelecek cuma için düşünceleriniz nelerdir?

amarok: gelecek cuma adına konuşmak için çok erken. şimdi önümüzde bir ikindi var. en iyi şekilde hazırlanıp, alabileceğimiz en fazla sevapla, yolumuza devam etmek istiyoruz.

sadaret: Allah kabul etsin üstadım.

amarok: bilmukabele, amin.
devamını gör...
17.
tek kalemde silip atmak bir mesele, erol taş gibi bir kişiliğe de benzetilmek bir mesele, bunlar kabul edilebilir ama erol taş'ın yeşilçam filmlerinde canlandırmış olduğu karakterle benzeştirdiyseniz orda durun ve söyleyin siz hiç amarok'u tavuk yerken gördünüz mü?

iftira da bi yere kadar hani.*
devamını gör...
dün kendisi ile ilk kez basketbol sahasında buluşmuşuzdur. iş çıkışında, şut idmanı yaptığım okulun bahçesine gelmiş, baskebol topunu ilk kez eline alan bir insan ne yaparsa, hepsini yapmıştır. yok sırtından aşırıp atmaya çalışmalar, yok çevirip atmaya çalışmalar... düz şutu soktun da...

neyse ki bir kaç tane isabet bulabildi.
*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar