amazon prime video

netflix'in rakibi. geçtiğimiz aylarda bu platform da global açılışını yaptı ve tüm dünyada kullanılmaya başlandı. şimdilik içerik netflix'in ilk dönemleri gibi kısıtlı. fakat hızlı bir şekilde içerik ekleniyor. ayrıca fiyatı ilk 6 aya özel aylık 3 euro, sonrasında fiyat 6 euro olacak.
tabi amazon'un bir an önce tl ile fiyatlandırmaya geçmesi ve netflix gibi bir üyelikle birden fazla kişinin kullanımına izin vermesi gerekiyor. aylık 10 tl'ye netflix kullananlar için aylık 6 euro hele de şu kurlar ile çok fazla.

edit: bu sistem de 3 kişiyi destekliyormuş. içeriğin de artması ile mantıklı hale geleceği söylenebilir.
devamını gör...
hem deneme hem de biraz farklılık olsun diye üye olduğum platform. kısaca netflix ile karşılaştıracak olursam:
3 farklı kişiye kadar desteklemesine rağmen profil oluşturulamıyor. ortak kullanımda herkesin aynı ekranı kullanacak olması büyük sorun.
görüntü kalitesi netflix'den daha iyi. akk sonrası 8mbit'e düşmüş internet ile bile 4k sabit görüntü alınabiliyor.
film bölümü netflix gibi vasat, netflixten farklı filmler var ama seviye olarak aynı denebilir.
originals kısmında ise netflix bariz eziyor, amazon originals netflix'in çok gerisinde ve sayı olarak da az.
türkçe altyazı desteği de netflix'e göre çok az. dublaj daha da azdır diye düşünüyorum ama hiç kullanmadığım için emin değilim.
arayüz kullanımını da beğenmedim, gerçi netflix'in arayüzünü de beğenmiyorum.
en iyi dizilerini izleyip yine üyeliğimi iptal ederim muhtemelen.
devamını gör...
netflix, türkiye'ye geldiğinden beri kullanan biriyim. en üst paketi için itunes üzerinden 40 tl ödüyorum. ancak izlediğim birkaç dizi var o kadar. onun haricinde elle tutulur ne film var, ne dizi var. biraz önce yine itunes üzerinden ve sırf meraktan amazon prime video'yu telefonuma kurdum ve aylık 25 tl'ye (ilk hafta ücretsiz bu arada) aboneliğimi başlattım. şu izlenir dediğim her dizi ve filmin türkçe altyazısı var. sağda solda, amazon'da türkçe içerik yok diyenler büyük ihtimalle çok uzun zaman önce girmiş amazon prime'a. bana mı denk gelmiyor desem...? neredeyse 20-30 tane içeriği kontrol ettim hepsinde türkçe var. ayrıca dizi ve film kalitesi bana netflix'den çok daha kaliteli geldi. hem de (itunes üzerinden satın alındığında) netflix'den çok daha uygun.
devamını gör...
türkiye'de de hizmete giren dizi-film platformu. ilk 30 gün ücretsiz sonra aylık 7,90 lira. sınırlı içeriğe sahip olsa da rekabet açısından çok iyi.
devamını gör...
fiyatına ciddi bir revize gelmiş sanırım. açıldığı günden geçtiğimiz aya kadar fiyatı 7 euro idi *. şimdi gerçekten alınabilir bir fiyat olmuş. serkeş'in dediği gibi içeriği sınırlı ama o fiyatı da çıkarır yani. ayrıca 3 kişiye kadar kullanım hakkı da var.
devamını gör...
kore dizilerine sahip olup olmadığını merak ettiğim platform. kendileri netflix sahibi olmamın ana nedeni. afişten anladığım kadarıyla güzel amerikan dizileri barındırıyor.

edit: bir Allah'ın kulu da demedi ki kore dizileri var ya da yok. illa açıp bakayım mı yani?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar