amerikan ordusu

kollarında "us army" yazan, işsiz güçsüz takımıdır. diğer ülke orduları ile kıyaslandığında intihar vakalarında bir numaradır. hollywood yapımı bütün filmlerde dünyayı kötülerden kurtarmaya çalışan, cesur, gözüpek insanlardır. kendi ülkesi sınırlarına sığamaz, civa gibidir. kah avrupa'da sscb'ye karşı konuşlanır, kah afganistan ve ırak'a demokrasi götürür, kah afrika'nın sömürülmüş halklarına yardım eder. insan hayatının bu kadar kıymetsiz olduğu bir başka ordu yoktur.
devamını gör...
korkaklar ordusudur, fakat bu açığını teknoloji ve medya ile kapatmaktadır.

ayrıca savaş esnasında nakit sıkıntısı yaşamayacak tek ordudur (the coca cola company, mcdonald`s, philip morris, microsoft, cnn, v.d.), çünkü; himayesindeki bazı markalarla yeryüzünde yüzmilyonlarca müptela oluşturmuştur.
devamını gör...
son yüzyılın en çok savaş gören ordusu.dolayısıyla deneyimlidir askeri becerisi teknolojisiyle orantılı.yurdunda savaş görmemiş nadir ordulardan dır ve de en büyük başarısıdır..
edit:paralı asker olmaları korkak olduklarından ziyade güçlü olduklarının göstergesidir ki bir korkağın para için askerlik yapacağını zannetmem hele ki ülkemizde çocuklarını doğuya göndermek istemeyenler düşünülürse.
devamını gör...
paralı askerler ordusu diyelim.. asker gönüllük işidir para için ülke savunması yapılmaz dolayısıyla teknolojileri olmasa hiç bir işe yaramayan , filmlerdeki o olağanütü cesaret örnekleri sergileyen ordu değildir...
devamını gör...
bütün dünya halkları tecavüzcüsüne aşık olan evde kalmış kız gibi amerika'nın altına gönüllü yatar, kenar mahallelerden parayla toplanarak asker olan piçlere ise zaferi kazanmak düşer.**
devamını gör...
başlık altında yazan tanımlar özellikle korkak ve tırsak inithar vakalarının çok oluğu husundaki tanımlara da cevap niteliğinde söylemek istiyorum ki, doğu da bugün kendini öldüren ve piskolojik tedavi gören kaç asker ve polisimizn olduğunu biliyor musunuz acaba diye sormak istiyorum. özellikle hayatında silah tutmamış, bakkal mustafa amcaya atar yaptı diye kendini aslan sanan yiğitlere de soruyorum bir muharebeye kaç defa girdiniz de herhangi bir askeri birliği böyle kolay ezebilirsiniz ki bu hareketler youtube'daki svilceli çocuklardan farklı değildir.

küçümsenmeyecek ordudur. zaman hun veya osmanlı zamanındaki gibi olmadığından ötürü türküz gardaş indiririk tarzı komk yaklaşımlar bir fayda sağlamayacaktır. dünyada ki hiç bir ordu küçümsenemez işin gerçeği.
devamını gör...
tüm dünya ile tek başına baş edebilecek kapasitede bir ordudur. kesinlikle abartmıyorum. bugün sadece resmi olarak 3 bin civarı savaş uçağını aynı anda kaldırabilir. bu sayı türk ordusunda 250 civarı. askerleri aşırı şekilde faşist, deneyimli, cesur ve cüsseli kişilerden oluşur. ırak savaşında tüm zamanların en az zaiyatını vermiştir. yaklaşık on sene ırak'ta kalmalarına rağmen 4 bin civarı asker ölmüştür. gerek rus ordusu gerek çin ordusu yanında kedi kalır. öyle ki amerika tek bir hamlede 500 milyon çinliyi yok edebilecek kapasitede bir güçtür. bunu bilen doğu bloku ülkeler abd'yi ekonomik olarak yıkmaya çalışmaktadır. ancak hiç bir işe yaramaz taktiktir bu. bugün dünyanın en büyük teknolojik alt yapısını abd uzay istasyonu üzerinden dünyaya sunar. eğer abd bu bağlantıyı keserse tüm dünyada internet ortamı son bulur.

devamını gör...
üç beş nükleer yiyince yenilmez olmadığı anlaşılacak ordudur.

bunu abd bile kabul ediyor ki bizi yok edebilecek tek güç rusya diye açıklamaları var.
devamını gör...
bir ateşli öpücük ile düşmanlarını yanında savaştıran ordudur. kürt gruplar emperyalist amerika derken bugün beraber savaşıyorlar. iran ile araları bozuk beraber savaşıyorlar. selefiler akşama kadar küfür ediyor silah yardımını alıyorlar.
biz akşama kadar atıp tutuyoruz ama yanlarında savaşmak için can atıyoruz. rusya ile papazlar ama ışid ile beraber savaşıyorlar. işin özü abla deme lazım olur tarzında bir ordu.
devamını gör...
vay anam vayyy...

imanından şüphe etmediğimiz bu diyarın çocuklarını bile büyülemiş bu amerikanya mülevvesi...

yenilmez sanan tüm arkadaşlara sesleniyorum burdan...

biraz amerikan tarihi okuyun bari...

hoşi min adını öğrenirsiniz belki...

hoşi min kim mi...

"bir,iki,üç yetmez daha fazla vietnam"...
devamını gör...
vietnam mazisine bakıp öyle konuşulması gereken ordu. ayrı son ırak işgalinde nasıl rezil rüsva olduklarını tüm dünya gördü. fazla hollywood filmlerine kendinizi kaptırmamanız dileğiyle.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar