amiral battı

2 kağıda 10x10luk iki kare çizilir. üstteki bizim sahamızdır. bu alana sembolik gemilerimizi yerleştiririz.

4 tane birlik gemi
3 tane ikilik gemi
2 tane üçlük gemi
ve bir tane de dötlük gemi yani amiral tüm donanmamızı oluşturur.

tabi karşımızdaki de boş durmaz. o da yerleştirmiştir. savaş başlar.* karşımızdaki oyuncunun gemilerini vurmaya çalışırız. şöyle vuruyoruz, satranç tahtası gibi düşünün, 4ün c si. orada gemi varsa rakip vuruldum der.*amiralinin tamamı vurulan oyunu kaybeder.

zevklidir.
devamını gör...
karavana tabirini hayatımıza dahil etmiş bir oyundur. klasik oyununda 10×10'luk bir tablo kullanılır ve gemilerin bir birimlik çevresine herhangi başka bir gemi yerleştirilemez. ancak oyuncular kuralları istediği gibi esnetebilir pek tabii. mantığın yanında şans da arandığından kazanma kesinliği olmayan, heyecanı yüksek tutan bir oyundur.

bulmaca tarzı kakuro, sudoku benzeri farklı versiyonları da vardır. mesela sütunlarda 7, 5,3,1 satırlarda 1,1,3,5 yazıyordur buna göre sütun ve satırda kaç karenin ne şekilde dolu olduğu hesaplanır ve donanma dizilimi ortaya çıkarılır.

bir de 3 yıldır silip silip yüklediğim arayüzünü beğendiğim bir android versiyonu var almanlar yapmış fleet battle. bilgisayara karşı oynayabileceğiniz gibi gerçek kişilere karşı da oynanabiliyor. oyunun acemileri genelde çapraz tarama yapıp, donanmasını tek köşeye sığdırıyor. bu kullanıcıları hızlı yenmek zevkli oluyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar