ampul

ak parti adıyla anılan lakinak mak olmayan akape nin simgesidir.
efendim aydınlıktan soğudum .
bkz: edison bile pişman.
bkz: lüzumsuzsa söndür.
bkz : elektriğe zam geldi.herkes ampulleri patlatsın.
devamını gör...
cam muhafaza içinde direnci büyük olan telden yapılmış, elektrik ener jisini ışık enerjisine az bir kısmını da ısı enerjisine dönüştüren alet.
devamını gör...
envai çeşidi üretilmiş olan, camdan yapılan ve uzun kullanımlarda içindeki ışık hasebiyle ısınan, bu sebeple çıplak elle tutulurken dikkat edilmesi gereken aydınlatma aracı, gereği. komik bi olaya da kahramanlık yapmıştır kendisi şöyle ki;

günün birinde fakir bi öğrenci evinde ampulün biri bozulur ve yol üzerinde elektrik malzemeleri satan dükkandan ampul almaya karar verilir. ev ahalisi -toplamda 3 kişi- dükkana girer. sen söyle, ben söylemem gibi muhabbetlerden sonra içlerinden adanalı olanı tatlı şivesiyle "ampul var mı?" diye sorar. lakin "ampul" kelimesini telaffuz ederken u sesini yumuşatmamış, direkt u sesiyle söylemiştir. haliyle komik durduğundan arkadaki 2 arkadaşı ve esnaf abi kahkahayı basmıştır. devamında onu düzeltmeye yeltenen gümüşhaneli arkadaşı ise olayı daha da ileri götürecek ve "ampil" var mı diyecektir. tüm bu olanlar sırasında gözündeki yaşları silmeye çalışan üçüncüleri ise onları düzeltmek istemekte lakin doğru telaffuzu hatırlayamayıp esnaf abinin kahkahalarının dinmesini beklemeye karar vermektedir.

devamını gör...
ak partinin sembolüdür sembolü olmasına ama ne yazık ki çalıntı bir semboldür. * * *
he ne diyordum... efendim sembolü ismi gibi fas'ın şeriat yanlısı iktidar partisi olan adalet ve kalkınma partisinden ödün çalınmıştır. (bkz: ø­ø²ø¨ ø§ù„ø¹ø¯ø§ù„ø© ùˆø§ù„øªù†ù…ùŠø©)
her neyse dediğim gibi bunun hiç bir önemi yok * aslında ama duymayanlar, görmeyenler için genel bir kültür olmuş oldu.
özetle; semboldeki inanılmaz benzerliğe şapka çıkartmak için lütfen tıklayınız: http://sahara1999.blogspot....
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar