anadolu ajansı

sayelerinde, özel haberciliğin kalmadığı, buna da en büyük neden anadolu haber ajansı'na abone olarak, hazır haberin rahatlığına kavuşmuş, fazla adam çalıştırmak istemeyen gazete patronları ve haber müdürleri için bulunmaz kaftan.
devamını gör...
izmit merkezde yeni bir şube açan ama neresinde açtığını hala bilmediğim resmi haber ajansı. bu arada duyduklarım doğruysa çalışan sadece 2 kişiymiş..

devamını gör...
muhsin yazıcıoğlu ve arkadaşlarının geçirdiği ve hayatlarını kaybettikkleri kaza ile ilgili olarak servis ettikleri haberden sonra kendilerine olan güvenimi mağmalara gömmüş haber ajansı.
devamını gör...
15.
türkiye'nin en eski haber ajansıdır. 6 nisan 1920'de kurtuluş savaşı sırasında kurulmuştur. kuruluş amacı, savaş sırasında halkın en doğru iç ve dış haberlerle aydınlatılmasıydı. bu amaç doğrultusunda yurt içinde ve dışında bürolar açan ajans, kurtuluş savaşına istihbari bilgilerle destek olmuştur.
devamını gör...
haber ajanslarına düşen bilgiler doğru ise, türkiyenin son ve masraflı arpalığıdır.

aylık 12 bin (eski para ile 12 milyar) lira maaş alındığından, emekli olunca da 400bin ila 950 bin liraya kadar çıkabilen kıdem tazminatından, tek haber dahi yapmayan, hatta kuruma gelmeye dahi tenezzül etmeyen çalışanlardan bahsedilmektedir. özellikle emekliliği gelenlerin kendileri emekli olmamakta, devletin onları emekli etmesini istemektedirler. zira devlet ihbar ile emekliye sevk ederse 100 bin lira daha almaya hak kazanıyorlarmış.

sendika öyle anlaşmalar yaptırmış ki, elemanı kendisi kabul etmeden şehir dışına bile gönderemiyorsun. oh ne ala mualla.

hayret yahu, sayın başbakanım bu güne kadar nasıl oldu da bu ülkenin kaynaklarını böyle hoyratça harcayan, açıkcası hortumlayan kurumu farketmedi. yada sorumlu olan bakan bunları nasıl farketmedi.

şartlar dikkatinizi çektimi bilmem, aynen yök başkanının yasası gibi, kendi beyliğini ilan etmiş kurumlardan biri olarak görülüyor. müdahale edemiyorsun, atamıyorsun, satamıyorsun, beyimizin keyfi gelirse kendisinin bırakmasını bekliyorsun. böyle devlet mi olur yahu. insanın yüzü kızarır o rakamları aldıkça.
devamını gör...
anadolu ajansı, tgs başkanı ercan ipekçi'nin başlattığı açlık grevi ile ilgili açıklama yayınladı.iåžte anadolu ajansı'nın açıklaması:

bazı basın kuruluşlarımızın 10 mart 2012 tarihli yayınlarında yer alan anadolu ajansı aleyhindeki iddialar sebebiyle aşağıdaki açıklamaya gerek görülmüştür.

türkiye gazeteciler sendikası (tgs) genel başkanı ercan ipekçi’nin düzenlediği yasadışı eylemde sarf etttiği sözler ve burada yaptığı açıklamalar kamuoyunu yanıltıcı niteliktedir. yayınlanan metinde yer alan anadolu ajansı’na ilişkin ifadeler gerçekleri yansıtmamaktadır.

çalışanlarımızla ilgili asli görevlerini yürütemeyen tgs, ideolojik tutumları sonucunda istifalara yol açmış, üyelerinin çoğunluğunu kaybetme noktasına gelmiştir.

sendika içi mücadelede uğradığı başarısızlığın rövanşını almak ve konuyu saptırmak için ajans yönetimine haksız iftiralarda bulunmaktadır. aldığı astronomik kıdem tazminatı miktarına rağmen “açlık grevi” eylemi düzenlemesi trajikomik bir gösteridir.

1920 yılında mustafa kemal atatürk tarafından kurulan anadolu ajansı, belirlediği “100. yıl vizyonu” ile dünyanın en büyük ilk 5 haber ajansı arasında yer almayı hedeflemektedir. bu vizyon çerçevesinde habercilik çıtasını yükselten ajansımızda huzurla ve yüksek motivasyonla çalışılan bir ortam oluşmuştur. sendika üyesi çalışanlara istifa baskısı, tehdit, mobbing gibi iddialar gerçek dışıdır.

ülkemizde sendikalı çalışanların toplu sözleşme yapabildiği tek basın kuruluşu anadolu ajansı’dır. ajansımız sendikal faaliyetlerin yürütülmesi için her türlü kolaylığı sağlamıştır, sağlamaya da devam edecektir. çalışanlarımız diledikleri sendikaya üye olabilir, hukuki haklarını sonuna kadar kullanabilirler.

basında yer alan tgs başkanı’na ait asılsız iddialar sendika içi çekişmelerin bir yansımasıdır. ancak üzücü olan bir husus da kendi kurumlarında sendikal faaliyetlere izin vermeyen, toplu sözleşme yapmayan medya kuruluşlarının bu asılsız iddialara sayfalarında, bültenlerinde yer vermesidir. bu yayınlarda anadolu ajansı yönetiminin görüşü sorulmamış; objektif olmayan, tek taraflı yayınlar yapılmıştır.

bazı siyasi parti mensupları ve milletvekillerimizin de bu sendika içi çekişmeye farkında olmadan taraf olmaları ve ercan ipekçi’ye destek olmaları üzüntü vericidir.

güzide kurumumuzun marka değeri ve itibarına yönelik yapılan bu asılsız iddia ve iftiraları kabul etmiyor, ilgili kişi ve kuruluşlar hakkında hukuki süreç başlatacağımızı kamuoyuna saygılarımızla duyururuz.

anadolu ajansı t.a.åž.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar