anadolu ajansı

''milli mücadele'' döneminde, kurtuluş savaşı hakkındaki doğru haberleri yerli ve yabancı kamuoyuna duyurmak amacıyla 6 nisan 1920'de kurulan medya organıdır. vazifesi, toplumu gerçek kaynaklardan gelen doğru haberlerle aydınlatmak ve bilinçlendirmektir.
devamını gör...
türkiye'nin en eski haber ajansıdır. 6 nisan 1920'de kurtuluş savaşı sırasında kurulmuştur. kuruluş amacı, savaş sırasında halkın en doğru iç ve dış haberlerle aydınlatılmasıydı. bu amaç doğrultusunda yurt içinde ve dışında bürolar açan ajans, kurtuluş savaşına istihbari bilgilerle destek olmuştur.
devamını gör...
haber ajanslarına düşen bilgiler doğru ise, türkiyenin son ve masraflı arpalığıdır.

aylık 12 bin (eski para ile 12 milyar) lira maaş alındığından, emekli olunca da 400bin ila 950 bin liraya kadar çıkabilen kıdem tazminatından, tek haber dahi yapmayan, hatta kuruma gelmeye dahi tenezzül etmeyen çalışanlardan bahsedilmektedir. özellikle emekliliği gelenlerin kendileri emekli olmamakta, devletin onları emekli etmesini istemektedirler. zira devlet ihbar ile emekliye sevk ederse 100 bin lira daha almaya hak kazanıyorlarmış.

sendika öyle anlaşmalar yaptırmış ki, elemanı kendisi kabul etmeden şehir dışına bile gönderemiyorsun. oh ne ala mualla.

hayret yahu, sayın başbakanım bu güne kadar nasıl oldu da bu ülkenin kaynaklarını böyle hoyratça harcayan, açıkcası hortumlayan kurumu farketmedi. yada sorumlu olan bakan bunları nasıl farketmedi.

şartlar dikkatinizi çektimi bilmem, aynen yök başkanının yasası gibi, kendi beyliğini ilan etmiş kurumlardan biri olarak görülüyor. müdahale edemiyorsun, atamıyorsun, satamıyorsun, beyimizin keyfi gelirse kendisinin bırakmasını bekliyorsun. böyle devlet mi olur yahu. insanın yüzü kızarır o rakamları aldıkça.
devamını gör...
kürtçe yayına başlamıştır. proje kapsamında erbil’de, aa’nın temsil yönü de dikkate alınarak 450 metrekarelik bir merkez ofis tutularak son teknolojiyle donatıldı. merkez ofise bağlı olarak süleymaniye ve kerkük’te büro açma çalışmalarında ise son aşamaya gelindi. kürtçe yayınları, aa’nın “http://www.aa.com.tr/kk” ve “http://www.aa.com.tr/ks” adresli web siteleri üzerinden gerçekleştirilecek. medya kuruluşlarına bir süre ücretsiz verilecek kürtçe yayınlarında aa'nın diğer yayın dillerinde uyguladığı gibi haber akış sistemi (has) üzerinden ücretli abonelik sistemine geçilecek.
devamını gör...
gururumuzdur. cnn, reuters, afp gibi şeytani medya organları mısır'da katliam yaşanırken papanın brezilya ziyaretini canlı olarak vermişti. aa ise mısır'da yaşananları an be an nakletti. desteğe devam...
devamını gör...
sıradan bir muhabirin bile emekli olduğunda 852 bin 609 tl ikramiye aldığı, etki alanı türkiye ile sınırlı haber ajansı. hayır el cezire bile 10 senede nerelere geldi.
devamını gör...
2013 mısır darbesi sırasında günlerce canlı yayınıyla gelişmekte olduğunu gösteren kamu kurumu. bir haber ajansı.

uluslararası özel kanallarla karşılaştırmak ise her türlü hata; karşılaştırılacaksa bari reuters ile boyuna bakılmalı.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar