anadolu çomarı

batının ve batılın köpeği olmaktansa evliya fışkırmış toprakların çomarı olmayı yeğlerim. bu toprakların öz sahiplerine yönelik bugüne kadar yapılmış onca hakaretten biri.

o hayranı olduğunuz batı ve batılla haşrolunuz. biz de kurbanı, kıtmiri olduğumuz anadolunun sahipleriyle haşrolunalım.
devamını gör...
ekşicilerin ve sosyal medyanın laik trollerinin-fenolarının orta anadolu halkına layık gördüğü sıfat. bu sıfatın en birincil imgesi, ''eşek düzen köylü''dür.
devamını gör...
laiklerin favori anadolu insanı tanımı. nereden mi anlıyoruz? ulusalcı-laik kimlikli bilumum zatı interaktif sözlüklerde, twitter, facebook gibi sosyal mecralarda görüyoruz da ondan.
bu anadolu çomarı yanına öküz anadoluluyu, sıkmabaşı, badem bıyıklıyı, g.t kılını, bidon kafalıyı, makarna beyinliyi, eşeğe meyleden köylüyü, hüloğcuyu da alıyor. aslında bu hakaretler bizim için bir gösterge. onların kinini böyle açıktan yaşamaları, nefret kumkumaları olmaları bizim için bir avantaj. böylece gerçek yüzlerini görebiliyoruz ve bu sayede onlardan ayrılıyoruz. bu iğrenç hakaretlerine şahit olup da onlarla ortak yaşam kurabilme ihtimalini çöpe atan çok arkadaş tanıyorum. Allahtan kendilerini gizlemiyorlar da hayatta kalabiliyoruz. mazallah oldukları gibi görünmeseler, en ufak tavizimizde Allahımızı şaşırtırlar bu kansızlar.
devamını gör...
lastik ayakkabısı yırtık madenci babası üzerinden siyaset yapan at gözlüklü kemalist,laik,ulusalcı tayfanın ikinci sınıf insan muamelesi yaptığı fakir ama gururlu insanların ortak lakabı...
devamını gör...
bunu diyen akp nin hep kazanmasından da muzdarip. ya onu deme ya muzdarip olma. beni de kucaklayan siyaset yap. seni dinleyeyim. ama yok. anadolu çomarı. geh geh geh.muck mcuk.
devamını gör...
ekşici pisler çok kullanıyor bunu. yine kudurmuşlar.

muhtemelen çoğunun ana babası da bu sınıfa dahil onlara göre. böyle devam hayırlı evlatlar.
devamını gör...
insanları yani anadolu insanını anadolu çomarı olarak nitelendirip sonra kendi zihniyetlerinin iktidar olmasını bekliyorlar. bu da böyle ironik bir durumdur.
devamını gör...
esasında kimin yerli olduğunun bir itirafı gibi. kendilerinin aidiyetleri kadim anadolu medeniyet ve kültürü değil, bunun suçluluğuna bağlı olarak arada kalmışlıklarına denk düşen uçurumun kenarında duygusal öfke nöbetleri doğuyor. kimler? onlar. anadolulu olmayanlar. var olmayı sadece hakim medeniyete yalanmakta görenler. hakim, global medeniyet dedikleri şeylere köle olup, bu hakimiyete direnenleri çomarlıkla suçlamak bir yana anadolu çomarı şeklinde ifadesi bir itiraftır.

işte Allah'ın ipine sarılmayıp da kendini olduğundan farklı konumlandıran ve toprağına yabancılaşanların hazin sonu budur.
devamını gör...
nereden geldiğini bilmeyen ekşici çiplerin sık sık kullandığı ifade. sanrım bir nevi ego tatmini yaşatıyor bu kelime o zavallılara.
devamını gör...
ingiliz köpeği, amerikan uşağı, yahudi kırması, rus yancısı olmaktan milyon kat daha iyi olan sıfat. bu arada bunu kullanıp ego boşalması yaşadığını sana zevatların, muhtemelen anne-babaları da bu lakap yakıştırılan insan tipinde.
devamını gör...
bizans farelerinin ciyaklayışı.

ingiltere: anavatanımız. .ıçsalar da .okunu yesek.

abd: adamlar süper ingilizce konuşuyo ya...

fransa: karıları güzel. yalnız ingilizce bilmiyo bunlar, ordan kaybediyorlar.

iskandinav triosu: tam yaşanacak ülkeler de bakma, türk olduğunu söylemeyeceksin. sıkıştın mı benim annem de kürt diyeceksin.

rusya: ruslar iyi de ingilizceleri kötü.

ortadoğu: müslüman bunlar.köküne atom bombası çalacaksın.

türkiye: ..dumun ülkesi!

bu bizantik domuzlar, kendilerine devrimci demekten hoşlanırlarsa da, yapmaya çalıştıkları şeyin devrim literatüründe bir yeri yoktur.

misal, bolşevikler'in şöyle konuştuğunu göremezsin: "zulüm korkunç ivan'la başladı. bugün rusya dediğimiz topraklar, aslında tataristan'dı. silme tatarlık'tı buralar. üçbeş tane baldırı çıplak rus yaşardı. sonra geldi ruslar, tatarları katlettiler ve onların yurtlarına el koydular. oldu burası rusya..."

veya fransız devrimcileri: "lan ne fransa'sı, burası eskiden galya'ydı. franklar, normanlar hiçbiri gelmemişti. geldiler piç ettiler. alsace loraine, almanlıktan aldığı tadı hiçbir şeyden almamıştır. korsika ayrı millettir zaten de. fransa'yı kraliçe victoria'nın yönetmesi lâzım aslında!"

yok böyle bir şey... bir millet içinde, o milletin tarihî varlığına düşman bir devrimcilik türü yok. milliyetçilik ideolojisine düşmandır, onu anlarsın. türkçülük ideolojisine düşmandır, onu anlarsın. ama bunlar direkt türk düşmanı! üstelik de türkçülük ideolojisinin bayraktarı... "türk düşmanı türkçülük!"

işe arap düşmanlığıyla başladılar, kürt düşmanlığıyla sürdürdüler, şimdi de türk düşmanlığı yapıyorlar. her yazdıklarında, her konuştuklarında görebilirsiniz bu türk nefretini. türk, kavram olarak bile aşağılık, bayağılık, geriliktir onların gözünde. her ne konudan bahsederlerse bahsetsinler, hep "üstün avrupalı, aşağılık türk" paradigmasını kullanırlar.

bu bir devrimcilik değildir. bir kin ve nefret psikolojisidir. bir husumettir. anadolu'da bizans'ı yeniden ihya etmedikçe, geçmeyecek bir husumettir. lloyd george'un, "türkler geldikleri yere, asya'ya dönecekler!" parolası gerçekleşmedikçe, dinmeyecek bir husumettir. bunlar lloyd george'un torunlarıdır, venizelos'un tohumlarıdır, taşnakçıların yemek artıklarıdır.

bu sözleri lâfın gelişi veya sinirden söylemiyorum; gerçekten öyledirler. kendilerini öyle hissederler. her konuda tıpkı "babaları gibi" düşünür ve davranırlar. taşnakçılar veya panelenistler nasıl türk kadınının tesettürüne düşmansa, camiden, ezandan, kurbandan, ramazandan rahatsızlarsa, bunlar da aynı şekilde rahatsızdır. lloyd george'un askerleri nasıl eğlenirlerse, bunlar da tıpkı onlar gibi eğlenirler. hiç farkları yoktur. görünüş olarak bile hınk demiş babalarının burunlarından düşmüşlerdir.
devamını gör...
bir cok kisinin zoruna gitmis ama sapina kadar dogrudur.

muslumancilik, ahlakcilik oynayan ama ozunde ahlaktan zerre kadar nasibini almamis anadolunun takiyyeci cogunlugunu ifade etmek icin kullanilan soz. bizatihi "dindar" olan akraba ve tanidik cevremden soyleyebilirim ki cogunlugu bu guruba girrer.

ekleme: gecenlerde bir haber cikti. sivas'da eski ak parti genclik kollari baskani sifatiyla bir vatandas torpil yapma vaadiyle binlerce kisiden toki konutlari icin para topluyor ve ortalikdan kayboluyor. bu paralari ic eden vatandastan daha vahimi insanlarin bu kadar dindar iken omur boyu oturacaklari belki de cocuklarinin, cocuklarinin cocuklarinin oturcagi eve haram karistirmasi. dindar insanin boyle bir torpil mekanizmasina dahil olmasi mumkun mu? kaldi ki bu olay munferit de degil.

mesela oglunuza torpil yapacagiz dediginde anadoluda kac ebeveyn "mazallah ben cocuguma omur boyu haram lokma yedirmem" diyebilir? yav bir kere de Allah askina akil ile dusunun, amigo gibi hareket etmeyin. yillarca torpille devletin butun kurumlarini isgal etmis fetoscan cemaatini kutsamadik mi halk olarak? elestireni dinsiz imansiz ilan etmedik mi? "bizim cocuklarimiz girmesin de kadrolar dinsizlere mi kalsin" bayagiliginin arkasina siginmiyor muyuz?

ya da gelin kaynana elti ucgeninde dunyanin hicbir yerinde yasanmayacak cirkeflikler yasanmiyor mu? dunyanin neresinde kadinlar erkekleri kendi ailesine ve akraba cevresine turkiye'dekiler kadar cok dolduruyor?

ee bunlari cehapegliler de yapmiyor mu?
-eger senin icin olcut dindar olmayan cehagpeliler ise eyvallah. mesele zaten ahiret inancina sozde bu kadar teslim olmus insanlarin celiskili yasami. yoksa dini o kadar da onemsemeyen cehagpe secmeninin bu tur davranislar icine girmesi kimseyi sasirtmaz.

ak parti secmenini asagilamak amaciniz.
- mesele ak parti secmenini asagilamak degil, ota ot demek. diger parti secmenlerinde de benzer celiskiler var muhakkak ama en cok din iman edebiyati yapan goze carpiyor.

devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar