anadolu efes basketbol takımı

anadolu efes adı altında yorumlamak istemediğim için başlığını açtığım basketbol takımı.

malum anadolu efes, alanında ülkemizin en büyük, avrupa'nın 6. büyük, dünyanın ise 12. büyük şirketi.

umarım sözlük yönetimi tarafından da kabul görür bu fikrim. görmezse silebilirler malum mal onların malı.

ülkemizin en güzide basketbol kulübü.

dün oynanan unics kazan maçında, beni yine küğfürlere gark etmiş olsa da ikinci yarıdaki performansı ile sahadan galip ayrılmayı bildiler 104-99'luk skorla.

huertel muazzam bir ikinci yarı oynadı. deşan tampsın'da huertel2e çok yardımcı oldu. cedi osman ilk defa kendisini bana beğendirdi. doğuş balbay ise rakibin en önemli oyuncusu langford'u ikinci yarı epey durdurarak görevini layıkıyla yaptı.

caja laboral'ı geçen sene faynıl for'a taşımış olan perasoviç yönetiminde yükselen bir grafiği var bana göre. bu senenin moda oyunu olan hızlı oyuna adapte etmeye çalışıyor takımı. derrick brown'da fazla ısrar etmese çok güzel olacak bence.

malum kazan maçını çevirirken derrick brown sahada değildi.

yinede gelecek adına hala umut vermiyorlar bu savunma ile.
devamını gör...
az önce nefesleri kesen maçta barcelona'yı kendi sahasında 72-68 yenen takımımız.

sahibinin beşiktaşlı olmasından mütevellit 15-16 sayı öne geçtiğimiz maçı son saniyelerde anca kazanabildik.

kazanırken de oldukça ilginç sahneler gördük.

6 galibiyet 5 mağlubiyete yükselerek ilk defa playoff potasına geldi takımımız.
devamını gör...
salı günü oynanan maçta sonsaniye hücumunda etkisiz kalınca kaybeden takımımız. yanlış değilsem 11 maçlık galibiyet serisi sonrası ilk yenilgimiz oldu bu yenilgi. ayaklarımızı yere bastırması açısından düşündüğümüzde faydalı bir mağlubiyet diyorum bu mağlubiyete. maccabi takımını da tebrik etmek lazım. tartışmasız bu senenin en büyük başarı hikayesini yazıyorlar. umarım ergin hoca'ya güzel bir son top nasıl kullanılmaz derslerinden birisi olmuştur. çünkü böyle çok maç kaybettik efes ile. son topu larkin ile kullanmak gayet normal ama bu şekilde kullanmak normal gelmedi bana. ergin hoca larkin'i serbest bıraktı sanırsam bu top için. çünkü yenilme lüksümüz vardı bu maçlarda. larkin'e sorumluluk verip o'nu iyice fit yapmak istedi herhalde.
devamını gör...
yaldır yaldır 2019-2020 euroleague sezonu şampiyonluğuna giderken, corona virüs laneti üzerine, basketbola ara verilmesinin hayal kırıklığını merak ettiğim basketbol takımı. iki kere geçmiş olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar