Görücüye maaşını sormak

Geçenlerde sözlük instagram hesabına konu olan mevzudur kendisi. Hiç kimse materyalist değil, hiç kimse maddiyatla ilgilenmiyor ve kimse para mevzusunu açmıyor erkek tarafına. Çünkü oksijenle hayatı idame ettirebileceklerine inanmışlar. Oylamada Çıkan yüzde ise takdire şayan idi. Ah şu ikiyüzlülük. *

Unutmam Lazım

Sedef Sebüktekin söylemiş.

''tüm savunmasızlığım uyuştururken aklımı serin serin bekledim seni. sen de gördün.
inkar etme çok güzeldi her şey, aklım hala her dokunuşunda. özledim seni. sen de gördün.
şimdi, tam şu an cevap vericeksen tutma kendini. gel yatalım yan yana, dün gece olmamış gibi
herkesten uzak bi yerlerde bulsak ya birbirimizi...
şimdi sessizliğinde unutmam lazım hepsini
unutmam lazım hepsini
unutmam lazım.
anladım ki anlaşılmazız ve hep yanılmışız. söyle üzdüm mü seni fark etmeden?
anladım ki sevmenin alakası yokmuş sevilmekle. bulunmuyormuş aşk aşkı beklemekle.
şimdi, tam şu an cevap vericeksen susma sevgilim. gel sarılıp sarmala, dün gece olmamış gibi
herkesten uzak bi yerlerde bulsak ya birbirimizi...
şimdi sessizliğinde unutmam lazım hepsini
içimde bi heves, dönüp duran bi ses var aklımda
ben istedim senin bi parçan olmayı, eminim bundan
unutmak istemek en istemediğim şey aslında
yoruldum sadece, zarar verir bu aşk bana
unutmam lazım hepsini
unutmam lazım.
''
[youtube][/youtube]

nerdeyse hiç kimsenin sevilmeyi hak etmemesi

sevgiyi hayatın anahtar kelimesi addetmiş biri olarak* bu hak hesaplarına, alışverişlere, çetele tablolarına gülmeden edemiyorum. ben bir insanla bir şeyler paylaşmaya başladığımda o insana değil karşılaşmamıza güveniyorum hatta aslında karşılaşmamıza da değil kendime güveniyorum çünkü biliyorum ki ancak kendi sevgimden emin olabilirim. elbette paylaşmak insanın en güzel isteği ve elbette muhatap bulmak zor ama insan içinden geleni eliyle yerine koyamıyor, hah bunun yeri burası deyip şöyle bir geri çekilerek bakamıyor, sadece kendisinden bir şekilde çıkarıyor ve doğru yere gideceğini umuyor. yani zaten tüm olay kendimizle ilgili, zaten her şey geçer hayat kalır, zaten bir insanla aradaki mesafe sıfıra varmaz sadece sonsuza giderken limiti alınır.*


ekleme: hayır herkes aynı değil, hayır iç dünyayı yerli yersiz savurmak gerektiğini de kastetmiyorum. doğru-yanlış ayrımını gözeterek yaşamaya çalışanlara bu ayrımın hassaslaşması için bir meleke veriliyor zamanla ya, onun gibi düşünün, içinizi kime nasıl açacağınızı da bilebiliyorsunuz zamanla yani. ha gün sonunda yalnız mıyız, evet; insanlar öcü mü, hayır; gün sonunda hepppp yalnız mı olacağız, evvet.

safsatalar

daha evvel bahsettiydim mantık azabı başlığında. tevfik uyar'ın kaleme aldığı bir kitap bu. sanırım dün sabaha karşı bitti. evvelsi gün de olabilir. ama sabah 4'ü geçiyordu ondan eminim. beğenmedim.

kitabın dokuzuncu baskısını okudum ve içinde hatalar var. bu nedir ya? yazım yanlışı ve bir iki de bozuk cümle... editörü araştırdım, gözden geçirenlere baktım. onlar namına hicap duydum. sosyal medya hesabım olsaydı tiwıt miwıt sallardım bi şeyler. püü deyip geçiştirdim ben de ne yapayım başka. neyse kitaba geçeyim. herkese hitap eden sade bir dille yazılmış. kısaca hatalı akıl yürütme olarak ifade edilen safsatanın türleri örneklerle ve formülleştirilerek açıklanmış. bununla beraber bu hatalı akıl yürütmelere nasıl karşı argümanlar sunulacağı da belirtilmiş. bir de safsata avına çıkıp sohbetlerin tadını kaçıracak olan lafazan tayfa için her bir safsatanın incelikleri izah edilmiş ki safsatalar ve benzerlerinin ayırdına varılabilsin. du ben birinin fotisini atayım da siz de görün.
https://i.ibb.co/bW6n3GT/E14-A8-A92-1-B3-D-416-A-9-E63-67-F822-C8-F664.jpg
https://i.ibb.co/WghFn8j/0-BC742-F6-C331-4-A57-B74-A-9-E1-CBC29-F61-B.jpg
https://i.ibb.co/PQkKWG5/980-BDC32-D7-AD-42-C6-898-E-89-C96-E8-C6940.jpg
https://i.ibb.co/D9chz7s/9145-A97-B-A876-4-A97-8-EC2-759-AF44-E69-D3.jpg