ruhsal enkazın üstüne temel atmak

sağlam bir yapı oluşmayacak hatta sürekli destek isteyen katlar arasında sırtta bir kambur çıkacaktır. insan, yarasını iyileştiremeyince zannediyor ki yara bandıyla görünmezlik bâki olacak. bilmiyoruz ki o çoktan vücuda nüfuz etmiştir. dünden beri aklımda bir satır; "mihman mihman üstüne", Rasih olmaz dediydi. bizde bir gayret; mihman'a minval biçip mihnet eyledik kendimize...

Bir kokunun seni bir ana götürmesi

genellikle iki sonucu vardır.
birincisinde sizi uzaklara götürüp, yüzünüze, engel olamadığınız, dünyanın en sıcak ve masum tebessümünü, burnunuza ise ince bir sızı bırakarak, gözlerinizi nemlendirir.
ikincisinde ise yine uzaklara götürüp, yüzünüze üzgün bir ifade, burnunuza ince ama daha acı bir sızı bırakarak sizi burundan solutup, yine gözlerinizi nemlendirir.
uzmanlar ikinci durumu tavsiye etmemektedir

birinci durumu bundan 3 yıl önce mihrimah sultan camiinde dolu dolu yaşamıştım. umreden geleli henüz birkaç ay olmuştu ve hala kutsal mekanlar burnumda tütüyordu. fotoğraf çekmek ve kitap okumak için gittiğim üsküdarda öğle namazını kılmak için mihrimah sultan camiine girdim. normalde namaz için kuşkonmaz camiine giderdim (oranın ambiyansı çok güzeldir) ama o gün nedense oraya girdim. namazın henüz ilk rekatının secdesinde 'aman allahım bu da ne' halılar kabenin örtüsü gibi kokuyordu. ya bana öyle gelmişti ya da gerçekten halılara o kokuyu sürmüşlerdi. kıldığım en uzun, en güzel, en nemli namaz olmuştu. o günden sonra namazlar için hep mihrimah sultan camiine gittim ama o kokuyu bir daha yakalayamadım. o gün o namaz bana allah'ın güzel bir hediyesi olmuştu.
ibadetin gizlisi makbuldür

izmir'deki bakımevinde engelli gencin darp edilmesi

İzmir/gaziemir'deki bir bakımevinde engelli gence uygulanan merhametsiz davranışları ve buna benzer zorbalıkları görünce diyorum ki keşke malım mülküm olsa da tüm engellileri yanıma alıp gül gibi baksam. içim acıya acıya videoyu izledim sırf yanlış anlaşılma olabilir mi diye ama biraz daha iyi niyetle yaklaşmaya çalışan hanım görevli dışında özellikle merhamet yoksunu birini gördüm maalesef. cidden yazıklar olsun merhametsizce kalkan o ellere yazıklar olsun.

git

Sözlüğün yeni yazılımının berbat olduğu gerçeği

Yorum yapabilmek, (varsa ) bu gerçeği görebilmek için eskiden de aktif olmak ve cidden usta yazar olabilmek gerek.

Derdi olan yazmazsa içinden taşacak olan sözü kayda değer olan hiyeroglif de yaptı, taşa kitabe de yazdı papirüse de nakşetti.

meramı ,aktaracağı az olanlar, bizler biraz fazla takılıyoruz şekle şemale.
Kimse de benim bilgim fikrim kalemi mürekkebim az demiyor. Sanırsın herkes ulvi yazılar peşinde. Özeleştiri az yapıyor galiba sözlük sakinleri..

Bırakalım fani işleri. Kaliteli kelam her yerde okunur, okutur, düşündürür insanı.


Camcıyı çağıran bir adam

Bu tanımda söz konusu adam babamm olur ve işi devlet meselesi haline getirmiştir. Adam çok heyecanlı. Ses tonundan anlıyorum, kıpır kıpır sabahtan beri örgütledi bizi, annemden titizdir tüm evi müfettiş gibi lime lime inceleyip, beğenmediklerini eliyle değiştirip düzenini sağlamıştır. Farketmiyor ama +50 olmakla beraber bu heyecan onu mahvedecek. Tam olarak 51 hehe.

dünya sözlük zayıflama kulübü

Hep etli butlu kalıplı olmuşumdur. Accık böyle ablam gibi olayım dilerdim. Derken bi baktım ablam doğum sonrası benden tombik olmuş. Large tayt almamak için direniyor ama yırtılan medium taytlar aslında imdaaat, ben bi starım beni kurtar diye bağırmakta. Hayırlısı. Aldık başı gidiyoruz. O emziren anne ben ikiz tümörler sonrası lohusa bir ne derler "anne" dicem de çıkan malesef bebek olmadı ama sezeryan olurcasına aldılar yavrularımı. Aşerme tutuyor, çikolata yiyip duruyorum. Kaşar peyniri kesip kesip bardak bardak soğuk süt içiyorum. Of bıktım bu yemeğe karşı olan zaafımdan. Olsa da bir serpme kahvaltısı diyorum ama camcı geldi tüm evi alt üst ettik. İlk kez böyle kanlı canlı sabah 8'de kahvaltı yemek istedim. ah nerede vah nerede.