ütü yapmayı eğlenceli hale getirmenin yolları

olmayan alternatif liste.

bir kıyafet valize girmek için ütüleniyor, çıktığı için ütüleniyor. dokunuyorsun kırışıyor, asıyorsun beklediği için kırışıyor. tus sonrası nedense ütü masasının başında kaldığım için bu tarz sorgulamalara giriştim.

hem ütü yapmayı eğlenceli hale getirmek yerine ütüsüzlüğü halen daha moda haline getirmeyen sektör utansın, suyu bitti devam edicem.....

dünya sözlük yazarlarının objektifinden

Azîziye Câmii - Konya

Kesme Gödene taşı ile yapılan mâbed son dönem Osmanlı mimarisinin en güzel örneklerindendir. Yerindeki 1671-1676 yılları arasında Şeyh Ahmed eliyle yaptırılan câmi yandığı için 1867’de Sultan Abdülaziz’in annesi Pertevniyal Valide Sultan adına yeniden bugünkü câmi yaptırılmıştır. Türk Baroku üslûbunda yapılan, pencereleri kapılarından daha büyük olan câminin altı mermer sütuna oturan üç kubbeli son cemaat yerinin iki ucunda kaideleri şadırvanlı, üzeri ferah kubbe ile örtülü iki minaredikkat çeker.
git

Şerafettin Camii - konya

Camii ilk defa XII. yüzyılda Şeyh Şerafettin tarafından yaptırılmış, 1336 yılında tamamen yıktırılarak Çavuş oğlu Mehmet Bey tarafından inşa ettirilmiştir. Camii gövdesi kesme taslardan büyük bir kubbe ile örtülmüştür. Kubbeyi 10 fil ayağı tutmakta, güneyinde bir yarim kubbe ile desteklenmektedir. Mihrabın bulunduğu kısmı dışarıya taşmaktadır. Yarım bir kubbe ile örtülmüştür.

Güney kısmı hariç diğer yönlerdeki ikinci kat mahfeleri bulunmaktadır. Camii içi yazı ve nakışlarla dekorize edilmiş olup, mermer islemeli minber ve mihrabı takdire değer bir sanat eseridir. Sonradan ilave edilmiş tek şerefeli bir de minaresi vardır. Osmanlı Camii mimarisinin en mümeyyiz vasıflarından birisi olan cemaat yerine yer verilmiş olup, altı mermer sütun üzerine oturmuş yedi küçük kubbe ile örtülmüştür.
git

3049

TÜİK verisine göre açlık sınırı. Benim kiram bile bundan pahalı halbuki. İnsanlar nasıl hayatta kalıyor olm ya şaşırıyorum gerçekten. Geçen bir arkadaş asgari ücret dedi bana. Hafızada yok o ney?

9931

TÜİK verisine göre yoksulluk sınırı. Hayır baya bir şey sandım. Bugün ülkede 9931 lira kazanmayan da ne bileyim yaşamasın daha iyi. Hoş yaşadığını söylüyorsa zaten fiyasko.

regina phalange

beni birakma dedigimiz gidiyor iste....
gitmesine ciddi uzulduum ve bunun olacagini biliyordum ama bir seyler duzeldigi icin gittigini de biliyorum...
duzeldigine cok seviniyorum ama gel bak bir elimde gokyuzu var hala....*