birbiriyle uyumlu müzik aletleri

Tanbur ve ney. Birbirine bu kadar yakışan ve birbirini dolduran başka enstrüman var mıdır bilmiyorum.

Aslında görünür bir birliktelikleri var. Ney sürekli ses olurken tanbur kesintili ses oluyor; doğal olarak ikisinin ifa ettikleri yerinde görevler oluyor ki bu açıdan makul bir birliktelik. Bu makul birlikteliği aynı vasıfta farklı enstrümanlarla da kurmak mümkünse de ney ve tanburun hakikaten bu evsaftan da öte bir birlikteliği var gibi.

sözlük yazarlarının anlatmak istedikleri şeyler

Biri var sözlük. Adamı bayağı parçalamak istiyorum. Gözlerine mil çekmek, sevgi kisvesi altında gündelik sohbetlere meze yaptığı tüm kadınlar adına adamı doğramak istiyorum. Yaptığı her imla hatasını bir güzel boğazından aşağı indirip ardından o hatalar yerine akciğerlerini çıkarmak istiyorum.

Mini minnoş kızdım ben, adamın beni getirdiği hale bak! Hayatımda onun kadar oksijen israfı biri daha tanımıyorum, elbette televizyonda gördüklerim hariç.

Bir insan her ağzını açtığında daha da batırmayı nasıl başarabilir? Bir de geleceğin akademisyeni olacak bu kişi. Dört harften ibaret adımı beş kere yanlış yazdı. Okuduğu bir kitap var, dönüp dolaşıp gelip bana anlatıyor. Erkek olsam diyeceğim ki "kardeş sen iflah olmaz bir gerizekalısın. Bir de karşındakini senden daha da geri zannediyorsun ya... İyice taşıyor karşındaki insan." Ama diyemiyorum çünkü bir erkeklik gururu olduğunu umuyorum. Fakat sanırım yakın zamanda gururunu da görmeyecek kadar taşacağım.