bilinç eşiği

komşu olunacak yazar. kendisine getirilen hiçbir tabağı boş göndermediğine eminim. muhtemelen getirilenlerden daha güzel ikramlarla mukabelede bulunuyordur. zira onu ne zaman oylasam fazlasıyla karşılık veriyor. umarım ''senin oyuna mı kaldık?!!'' diyerek yapmıyodur bunu.*

meryem-i mukaddes

orijinal adıyla "Maryam al-Muqaddasah" türkçe adıyla "hz. meryem" iranlı yönetmen bahrani tarafından çekilen 2002 yapımı bir mini tv dizisidir. castı seçimi ashab-ı kehf tv dizisi ile benzerdir.

sizleri theme soundtrack'ı ile başbaşa bırakayım.

[youtube]&ab_channel=TheAragon2011[/youtube]

Endokrinoloji

Yunanca'da endon (iç) + krinein (salgı) + loji (bilimi) ve endokrin sistem, endokrin sisteme ait hastalıklar ve endokrin sistem tarafından salgılanan özgül bileşikler olan hormonlarla alakadar bir tıp ve biyoloji dalı olmaktadır. hormonların neden olduğu gelişimsel olayların artması, büyümesi ve değişmesiyle metabolizmanın psikolojik veya davranışsal faaliyetleri, büyüme ve gelişme, doku fonksiyonu, uyku, sindirim, solunum, atılım, ruh hali, stres, emzirme, hareket, üreme ve duyusal algıyla alakadardır.

ashab-ı kehf

İranlı yönetmen Ferecullah Silahşör tarafından 97 yılında çekilen 12 bölümlük mini tv dizisi bence Akkad'ın Çağrı ve Çöl Aslanı ile birlikte İslam sinemasının zirve noktasıdır. cast olsun dekorlar olsun oyunculuk olsun ve diğer yapımların aksine başarılı türkçe dublaj çalışması olsun hakikaten muhteşem.

sizleri theme soundtrack'ı ile başbaşa bırakayım.

[youtube]&list=RDMMbDV3pZXvC-U&index=3&ab_channel=CrazyDiamond[/youtube]

sözlük yazarlarının karalama defteri

Yıllar sonra 34-38 bedenlere girmek. zafer çığlıkları atıyorum a dostlar. Son günlerde ameliyat sonrası elime geleni yediğim halde 34 beden bir blazere sığdım. Bundan taş çatlasın 8 yıl önce ablam bunu h&m'de almıştı ve o zamanlar bana oluyordu ama ondan sonra olmayıverdi. Yavaş yavaş 36 bedenine geçiş yaptım sonra 38 ve hep devam etti kilo serüvenim. 40 beden sonrası yatılı bir okulda okudum ve yağlı yemekler hasebiyle bol bol ekmeğe sardım. Frites * et baguettes ülkesi, chips, chocolats et döner derken waffle yiye yiye aldık kiloları. Türkiye'ye geçince vardım bi 80 kilo. Şaka maka 80 kilo gördüm ama pek şişko durmuyor idim. 3 yıl önce 80 kilodan yavaş yavaş yemek düzenimi değiştirdim ve bol bol gezdim yedim tabi oho alasını yedim ama yüzme, spor, kıyafet tarzı değişimi ve bol bol hareketli bi hayat derken çimende sallanan ineklerden şehir hayatında aktif arıya döndük. Nerde hangi kurs, program, sempozyum, staj, aktivite var diye araştırıp buldum ve hiç boş kalmadım. Dünyayı gezdim ve okudum. Dünyam sevdiğim her idi. Mutlu olunca zayıfladım işte. Bugün ise ablama yıllar boyunca olan kıyafetler bana bal gibi uydu. O artık emziren bi anne olunca aldı da aldı kiloları. Bense büyük bir mücadele vererek yılların yükünü attığım için artık dar olan kıyafetlere sığabilmekteyim. Çok şükür. Sadece karnım şiş ama o da geçer artık zamanla ameliyat dolayısı ile balon gibi şişti, hamile numarası söküyor hehe.