dünya sözlük

Giden gidene. Elbette vardır sebepleri, bu aralar benim buralara hiç mi hiç uğrayasım yoktu, belki hayat enerjimi geri kazandığım içindir, belki de burada olan güzel insanlar dışında sülük gibi sömürgen insanlardan mesafeleşmek için olabilir. Yine de burada tanıdığım güzel insanların reelde de hayatımın bir parçası olduğu kesindir. Burayı bazen bazı şeyler batırıyor gibi hissediyorum. Arada bi göz atayım diyorum, bazı konular almış kendi başını çekiyor. Burası cidden kaliteli bir yerdi, ne oldu da çirkefleşti bilmiyorum. Umarım kesin dönüş yaptığımda asıl amacına tekrardan dönülür. Huzur bulduğum yerdi, nefesimi kestiler annem.

dünya sözlük

Bunu söylediğimde biraz deli gözüyle bakılıyorum ama olsun, ziyanı yok.

Burada hepimiz kalın bir örgünün ipleriyiz, birbirimize dokunmuş halde hayatlarımız. Bunu müzik zevklerimizin gittikçe birbirine benzemesinden bile anlayabiliriz*.

Şimdi bir kaç güzel ip kendini kesmek istiyorsa, veya zaten halatın dışında hissediyorsa kendini; söyleyecek bir şey yok ama özlenirler. Evren boşluk kabul etmez, başka ipler yerlerini doldurmaya çalışır* ama o halat artık bildikleri, sevdikleri halattan başka bir şeye evrilmiş olacaktır.

Ben mi? Ben alelade bir ip olmayı sevdim, duruyorum.*

uvey

Sözlükten ayrıldığı yönünde üzülerek haber aldığımız yazar. Umarım doğru değildir. Çünkü Sözlükte kaliteyi gerçekten yükselten değerli bir abimizdi. Hep düşünürdüm bize binde bir uğrayan ilham perisi niçin uvey abinin peşinde dolaşıyor? Öyle görünüyor ki uvey abi ilham perisini nikahına almış.

altay cem meriç

ateistken yaklaşık on sene önce islamla müşerref olmuş okuma-araştırma metoduna hayran kaldığım genç doktor. birçok konuda kendini çok iyi yetiştirmiş, zekası ve özgüveni olan tam aradığım tarzda bir müslüman. sadece tefsir, hadis, fıkıh vs gibi islami ilimler değil, doğu-batı kaynaklı felsefe-psikoloji, mitoloji, batı-osmanlı tarihi, iktisat vs vs her alanda muazzam bilgi birikimi olan bir kitap kurdu. kitap kurdu derken kafanızda normal bir kitap kurdu canlanmasın. örneğin tefsir okuyacak diyelim. kendi akidesine ters görüşlere ait tefsirler de dahil olmak üzere neredeyse var olan bütün tefsirleri (türkçe, arapça,türkçe-arapça, şii sünni ne varsa) kitaplığına katmış, sıfırdan arapça öğrenmiş, türkçesini arapçasıyla kıyaslamış hepsini birer ikişer tur okumuş acayip bir adamdan bahsediyoruz.. insanın aslında zamanını iyi kullandığında belli bir disiplinle ne kadar ilerleme kaydedebileceğinin bir örneği..

uzun lafın kısası; takip edin bu adamı, pişman olmazsınız..

Dünyanın en ırkçı milleti

şüphesiz ki yahudilerdir. adamlar kendilerine gönderilen tevrat kitabında onu öz oğulları gibi tanıyacakları şekilde hz muhammedin (sav) geleceğini bildikleri halde sırf kendi milletlerinden seçilmedi araplardan geldi diye hz muhammedin peygamberliğini reddedip sonsuza kadar nesilleri ve kendileri lanete mahkum oldular.

hangi taşın altını kaldırsan tohumların genlerini bozma sağlık tıp aşı meseleleri zehirlenmeler süikastler ateizm felsefe küreselcilik tek dünya devlet kurma hayali doların dünya parası olması emperyalist devlet kurma ve dünyanın başına bela etme hepsinin altında bu alçak millet var lanetullahi aleyhim...

sözlüğe veda tanımı yazmak

Sözlüğün kült yazarlarının gitmesi bir başka oluyor. Sıradan gelip gidenler kapsam dışı. Bahsettiğim insanlar burada senelerce yazıyor, çevre ediniyor, arkadaşlık kurup iletişim halinde kalıyor. Bu veda tanımları batmamalı, bir nevi helallik almak gibi. Niye zorunuza gidiyosa. isteyen sonra geri gelsin, bin kere gitsin gelsin size ne ?