suudi arabistan

İran destekli husi güçleri tarafından balistik füzelerle vurulmuşlar.

Aramco petrol tesisleri hedef alındı. Vekalet savaşları tam gaz. İran-ABD arasında tekrar aşk başladı. Biden yönetimi İran ile müzakereye istekli ancak işler umdukları gibi gitmeyebilir.

Arabistan’ı zor günler bekliyor...

Galatasaray

Günün maçını solda göremeyince merak ettim. Meğer geriye düşünce takımları oralı olmamış bizimkiler. Sivasspor tarihi kiev karambolünü bize yeniden yaşatarak sıkıcı hayatımıza renk katmış, Beşiktaşımızın da önünü açmıştır.

Sergen : Boyd içeride misin?

İçerideyim hocam..

Online mezat

Mezada çıkarmak deyiminin sosyal medya hesaplarında canlı yayın katılımı ile yapılan açık arttırma usulü antika ya da antikamsı şeylerin satış hali. Az önce denk geldiğim bir antikacının instagram hesabında biraz seyrettim. Şöyle bir şey: git

Fotoğraftan bakıp yapılmasından ziyade böyle detaylıca görülebilir, anında soru sorup cevap alınabilir şekilde ve işlerin kızıştığı anlarda heyecanla olaya dalmak daha güzel sanırım.
Hanımlara hitap eden özellikle mutfak eşyaları ya da dekoratif ürünler ise istisnasız alıcısı olan cins: git

Karşımızdakini kabul etmek

olanı olduğu gibi gögit ı anlamak,saptamaktır.karşımızdaki kişinin duygularına onun bakış açısı ile bakmaktır.kabul etmek karşı tarafın yalnızlığını giderir, güvenini artırır.kişinin bize söylediklerinde kendi yargılarımızı işin içine sokmadan onun algısı ile görebilmek.
böyle olunca insanlar birbirlerini toplumlar toplumları, dinler dinleri anlar böylece yabancılaşma ,önyargı ortadan kalkar.
tüm savaşlarda da en önce insanların olanı biteni anlayıp kabullenmelerinin (yok edilip)önüne geçilmiştir.

baba

Bir rivayete göre kız çocuklarının ilk sevgilisi.
Elektra ve Freud’un kulakları çınlasın.
Eğer öyleyse; ben benimkiyle yeni yeni flörtleşiyorum.

Geçen gün “hiçbir erkeğin bana alacağı yok, şu yüzüğü bana alsana” dedim, “alayım kızıma” dedi ve aldı.
Bugün yaptığım şekerparelere bakıp “sanki biraz mutasyona uğramışlar ama olsun, koy bakalım” dedi, kükürt topağı misali amorf bir tatlı yiyor şimdi, suratı da yayvan, mutlu olduğu belli. Başka biri olsa dudak büker, beğenmez. Baba yer ama onu.

ideal erkek

dışarıda panter , mutfakta aşçı , oturma odasında yastık , tuvalette lavanta , yatakta çok kıpraşmayan erkek idealdir. aksini iddia eden kız kurusudur. nokta

dişil diliniz batsın !

bu entry isviçreli bilim adamları tarafından ar-ge çalışması yapılan ve üstün alman teknolojisi tarafından üretilen yeni nesil kendini imha etme teknolojisine sahiptir.

türklere özgü davranışlar

biraz para bulunca araba almak. biraz daha fazla para bulunca ev almak. biraz daha fazla bulunca yazlık, yaylalık almak veyahut dolar, altın almak. üretime dair fikirleri, işleri ise başkalarının yapmasını beklemek. mesela ülkenin tarımını çok eleştirirler ama hayatlarında hiç tezek görmemişlerdir, köy görmemişlerdir, samanlıktan yumurta toplamamışlardır, dirgen desen bön bön yüzüne bakar. üniversite sınavında yüksek puan alınca, ziraat mühendisliği ve veterinerlik yazmayı hiç düşünmezler.

anadolu efes

gündüz oynanan maçta afyon belediye takımına yenilerek, ligdeki ilk mağlubiyetini almış efsane takımımız. 103 sayı yediler afyon takımından. micic, simon, boubais kadroda yoktu. larkin,'de sakatlanınca ikinci yarıda oynamadı. afyonlu oyuncularda efes'i yenebilecek olmanın verdiği haz ile çılgınlar gibi basket oynadılar ve maçı rahat kazandılar. yalnız efes'in uzunca bir süre 58 sayıda kalması, bir nevi büyü gibi bir şeydi. güzel maçtı.