anatolian rock revival project

kendi kendime sarkı söylüyordum yattığım yerde. oflayıp puflamaları duymazlıktan geliyordum yan taraftakilerin. fakat bir noktada "kes artık" dedi birisi. "şarkılarımızı söyledik ve geldik işte"

"fakat benimki yarım kalmıştı" dedim. söylemeye devam ettim.

"zavalli" diye söylendi eski, yaşlı bir ses. "şarkıların bir anlamı yok burada" ses gitgide uzaklaşıyordu.

ben şarkı söylemeye devam ettim yine de. daha bir kaç gün önce bağıra çağıra ölüyordum oysa. her aklıma geldiginde...
devamını gör...

ailece yazlığa seyahatlerimizde dinlediğimiz, babamın müdavimi olduğu ,trt de çıkan hafif pop müziği tadını da hissettiğim şarkılar.kapak resimler ayrı bir emek ve sanat. çocuğum olsun bunları flaşa atıp açıcam arabada. nasıl güzel anılar bırakıyor.
devamını gör...
tam manasıyla altın madeni. neler var neler.. bir zamanlar müzik konusunda ne seviyedeydik be.ah şu darbe nice güler şeyleri silip süpürdün.

gemide uzunyol vardiya mühendisi olarak çalışan okuldan arkadaşım doğu afrika açıklarındayken şu parçayı bana yolladı dün gece. oturup ağladım o derece.

devamını gör...
zamanında trt sağ olsun türkülerimizi derlemiş, toparlamış, arşivlemiş ya işte bu adamlar da benzer kafayla rock parçalarını toparlıyorlar.

zaten kendi yaptıkları açıklamada da "bu sanat projesinin amacı türkiye'nin rock tarihinden (1964-1980) pek bilinmeyen eserleri gün ışığına çıkarmak; herkesin duymasını, öğrenmesini sağlamaktır." diyorlar. aşırı saygı ve hayranlık duyuyorum. hani, öyle böyle değil!

https://www.youtube.com/use...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar