anavatan partisi

#siyaset 

turgut özal tarafından kurulan, ülkede bir devir açan ve bir dönem çoğunluğun desteklediği, şimdilerde ise kendini yok etme aşamasına gelerek seçimlere girme gereği bile duymayan siyasi partidir. simgesi arıdır.
devamını gör...
uzun yıllar ülke idaresinde bulunmuş bir parti dahi olsa misyon ve ideolojisi olmadığı için şu an sıfırlamış bir partidir.

bir de şöyle bir enstantene vardır. anap eski başkanı ve eski başbakanlardan mesut yılmaz 23. dönem milletvekili seçilmiş olmasına rağmen ne rizeye ne anapa ne de türkiye bir faydası olmuş mudur yoksa siyasi rant elde edip maaşını alıp yanı mı gelip yatıyor? diye sorasım geliyor...
devamını gör...
uzun yıllar bu ülkeye hizmet etmiş siyasi bir parti dir. fakat şu an lastiği patlamış 65 model bir chevrolet gibidir. inşallah bir an önce bir lastikçi bulup harekete geçer.
devamını gör...
29 mart 2009 tarihinde yapılan yerel seçimlerde konya'da büyükşehir belediye başkanlığı için kullanılan oyların tamı tamına 3'ünü almış partidir.

hayır, hayır yüzde değil; adet!
devamını gör...
başkanı ibrahim çelebi'nin açıklamaları gereğince cumhurbaşkanlığı seçimlerinde başbakan'a destek vereceklerini açıklamışlardır.
devamını gör...
manajans'ın bir reklam şaheseri olan parti.
logosu - türkiye haritası petek üzerinde arı çalışıyor.
sarı sıcak ve dinamik renkleri
%100 üzerinden %101 hak eden kampanyaları.

icraatın içinden adı verilen ulusa sesleniş konuşmalarını bile direkt ajanstan (bkz: ege ernart) yazıyordu. 1980'ler için büyük profesyonellik vesselam...
devamını gör...
gününü doldurmuş bir parti.ancak geçmişte gerçek merkez sağı temsil etmişliği de vardır!
devamını gör...
seçmeni ve türk siyasi hayatında hükmü kalmamış partidir. erdoğan'ı destekleme sebebi de taraf belirtmek ve ve devlet yardımlarından faydalanmaktır heralde.
devamını gör...
turgut özal'lı istikrarlı yıllar yerini mesut yılmaz'lı belirsizlik dönemine bıraktığında ''arı yaşlıydı, çok yorulmuştu dayanamadı ve öldü''.
devamını gör...
12 eylül ihtilalinin ardından turgut özal ve arkadaşları tarafından temeli atılmış olan oluşum.

dönem enteresan bir dönemdi. zira siyasette yasakların olduğu gibi kısıtlılıklar da mevcuttu. ihtilal sonrası yapılan ilk seçimlerde(1983) turgut özal'ın partisi birinci parti gelmiş, '80 öncesi koalisyon sıkıntılarına son vererek mecliste hakim bir tablo yaratabilmişti.(oy oranı %45)

hızla liberal ekonominin gerekleri yerine getirilmeye başlandı. iç borçlar alınıyor, ülke adeta bir şantiyeye çevriliyordu.

bu dönemde türkiye'nin hemen her bölgesine yol, su, elektrik ve telefon hizmetlerinin de götürülmüş olduğunu unutmamak gerekir.

aynı turgut özal daha sonra siyasi yasaklılara izin verecek kanunu çıkaracak; süleyman demirel, bülent ecevit, necmettin erbakan, alparsan türkeş gibi bilindik simaların yeniden arenaya çıkışına izin vermişti.
devamını gör...
110 üye mi baya iyiymiş. onlar da bir cumhurbaşkanı adayı çıkarsalarmış. saadet ile yarışırlardı mesela.

akp'nin ibret almadığı partidir.
devamını gör...
çok üzgünüm ama o 110 üyeden birisi eniştem.
tek motivasyonu ahmet özal’ın muhabbeti sanırım.

teyzem bile bu adam şaşkın diyor biz yorum yapmaktan kaçıyoruz çünkü anaplı ve öfkeli. *
devamını gör...
bir dönemin iki büyük sağ partisinden biriydi.
anap ve dyp; ikisi de halk iradesine karşı vesayetçilerin yanında olunca, millet tarafından parti çöplüğüne atıldılar.
sp bundan ders çıkartmalıydı. akparti yılların verdiği yıpranmışlıkla düşüşe geçince yerini alabilirdi. ama agresif davranışları ve de statükocular ile ortak hareketi onu da bitirecektir. akpartinin başka bir alternatifi olmayınca tarihteki yerini alması da gecikecektir.
devamını gör...
bilen arkadaşlar açıklayabilir mi? yaa bu partiler ve destek verenler kendilerini nasıl motive ediyorlar. sp, anap, tkp vb partiler için diyorum. farcry diye çok sevdiğim bir bilgisayar oyununda geçen bir cümle aynen şöyle idi; aptallık aynı hareketi üstte tekrarlayıp her seferinde farklı birşey beklemektir. nasıl oluyor yani?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar