ancak insan canlısından beklenebilen hareketler

düşünme yetisi. bizi diğer tüm canlılardan ayıran özellik budur. bunu dahi yapamayan insanlar gündelik hayatta karşımıza çıkıyor. sayıları da yadsınamayacak derecede fazla ayrıca.
devamını gör...
iyi kötü yapılabilecek her şey. mesela dünyayı patlatabilir, vaktinden önce kıyamete sebep olabilir ve aynı insan tıpta, teknolojide ilerler ve dünyayı imar eder. insandan başka dünyayı yerle bir etmeye kabiliyeti olan başka bir yaratık daha yoktur.

(bkz: insandan her şey beklenir)
devamını gör...
umursamak.
sözlüğü insanların kullandığını düşünerekten konuşuyorum: biriniz de mesaj atın be suserlar, "n'apıyorsun havuçlu sodam benim" diyin. yalnızlıktan kök saldım sözlükte.
devamını gör...
yere tükürmek. artık iğrenmenin dışında bir davranış oldu bu. belli bir yaşı geçmiş yaşlılara bir şey diyemeyiz. ama gençlerin yapması çok iğrenç oluyor. düzgün, saygılı bir insan olmak zor olmamalı.
devamını gör...
unutmak. insanlar hayvanlara göre sezgisel ve içgüdüsel açıdan çok daha zayıflar. çok çabuk unutmaya ve bir daha hatırlamamaya eğilimler.
devamını gör...
sadece keyfi için, sadece yapmaya muktedir olduğu için, kendinden başka herhangi bir canlıya zarar vermek. bir hayvana, bitkiye, ağaca... ya da kendi gibi bir insana zarar vermek.
bunu insandan başkası yapmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar