anime

bizdeki hat sanatının çekik gözlü caponlardaki karşılığı. karakterlerin ikonik tepkileri vardır, şaşırma için, olmayacak yerlerde kızma ve utanma için verilen tepkiler hep aynıdır.

çizgi dışına çıkan death note, cowboy bebop ve kuro no keiyakusha gibi örneklerinin ise kalplerdeki yeri her zaman ayrıdır.
devamını gör...
genellikle mangalardan uyarlanan dehşet animasyonlar. anime kelimesi en kabaca tabirle animasyondan gelmiştir. bilimkurgu, aksiyon,tuhaf, din(sizlik),romantizm, okul, ecchi,hentai cart curt uzayan bir liste üzerine bir sürü anime bulunabilir, bunlardan zevk alınabilir, hayranlık duyulabilir.... bazıları vardır ki, izledikten sonra etkisinden kurtulamaz, kendinizi bööyle ne bileyim ışıklar saçabileceğinize falan inandırırsınız. nandattebayooo...
devamını gör...
içlerinde en tuhafı ,ruhların kaçışı - (sen to chihiro no kamikakushi; ing: spirited away), adlı yapımdır .bu yapımlar aynı zamanda rüya aleminizi de renklerdirir , masal tadında enterasan rüyalar görmeye başlarsınız .
devamını gör...
şu türlere ayrılır:

shoujo:japoncada küçük kız demektir.bu kesime hitap eder.sailor moon,candy candy en bilindik örnekleridir.

shonen:genç erkek demektir ve bu kesime hitap eder.naruto,fullmetal alchemist,dragon ball bu türe girer.

mecha:içinde robot bulunan animelerdir.temsil misal;full metal panic,eureka seven

hentai:yetişkin animesidir.

shounen-shoujo ai:içinde eşcinsel ilişki bulunan animedir.

devamını gör...
anime animasyon veya çizgi film anlamına gelen fransızca kökenli, japonca bir kelimedir.
animeler, genelde mangaların televizyona ya da sinemaya uyarlanmasıdır. oav veya ova denilen videolar şeklinde de piyasaya sürülebilirler.
animeler, el çizimi veya bilgisayar yapımı olabilir.

kaynak: vikipedi
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar