ankapark

atatürk orman çiftliği hayvanat bahçesi arazisi üzerinde toplam 2 milyon 100 bin metrekare alan üzerine inşa edilen tema park. içinde ;

-5 bin metrekarelik lazer-tag çadırı

-10 bin metrekarelik dinozor ormanı çadırı

-10 bin metre karelik atari çadırı

- 5 bin metrekarelik dinozor müzesi.

-sinema salonları

-lazer-tag çadırı

- 14 tane roller coaster.

-100 bin metrekarelik gölet ve dev fiskiye

olacak bir melih gökçek projesi.

-https://tr-tr.facebook.com/...

-http://kisalt.com/86y


devamını gör...
geçen belediye seçimlerinde moğol bir arkadaşım çekti beni kenara. kızılay daki dijital led ekranlardan ankapark projesinin videolarını izlemiş. bunu kim yapacak dedi. ben de melih gökçek dedim. o zaman oyunu ona ver dedi gitti.
devamını gör...
wonderland eurasia ; bugün açılmış türkiye'nin ve avrupa'nın en büyük tema parkı .

taş devri'nden günümüze pek çok farklı konsepti bünyesinde barındıran tema park, nostalji yolculuğuna çıkaracağı ziyaretçilerine 2 milyondan fazla bitki ve araç türünden oluşan botanik çeşitliliği ile en çevreci park olarak ev sahipliği yapacak.
ailelerin çocuklarıyla birlikte eğlenebilmesi için her türlü ayrıntının düşünüldüğü wonderland eurasia'da, 2 bin 117 eğlence ünitesi bulunuyor.
parkta 26 büyük oyuncak, 180 orta büyüklükte olmak üzere toplamda 2 bin 117 oyuncak, 1 milyon 300 bin metrekare toplam alan, 13 büyük kışlık ve yazlık kullanabilen oyun çadırları var.

haber
devamını gör...
yapımına 2 milyar türk lirası harcanan,
buradan
karşılığında senelik 50 milyon türk lirası gelir beklenen melih başganın, dolayısıyla ak partinin ankara için büyük projesi.
buradan
hesaplamayı kesin metrobüs projesi hesaplanırken tahmin edilen yolcu sayısını saptayan zat-ı muhterem yapmıştır.
devamını gör...
kapandığı söyleniyor.
o paraya bir fabrika yapılamaz mıydı. bir teknoloji vadisi kurulamazmıydı oraya yok ama bunlar daha kolay işler. reklamı da güzel oldu mu tamamdır iş. zaten hali hazırda emret diye bekleyen vatandaşımda var benim. ne de olsa asker milletiz. emre itaat ederiz.
devamını gör...
bu gibi eğlence parkları, tematik parklar, ortanın üstü gelir seviyesindeki gruplara hitap ediyor. bu yerleri inşa etmekten daha zor olanı buraları yaşatmak, sürdürmek. tatilya buna örnektir. özellikle bahar-yaz aylarının haftasonlarında içeride adım atmaya yer olmayan böylesi bir yer bile ekonomik olarak sürdüremedi. vialand, el değiştirdi, isfanbul oldu, vb.. bu yerlere giriş ücretleri yüksek olduğu için, şehrin en kolay ulaşılabilir yerlerinde olmadıkları için, aileler her haftasonu gidemiyor. yılda bir bilemedin iki... luna park mantığı ile, "alet başına jeton" mantığı ile de buralar yönetilemiyor. haliyle elde edilen gelirler, bakım, işletme masrafları, işçilikler vb. karşılayamayabiliyor. velhasıl, böylesi yerler kurulurken, çok çok ince eleyip, sık dokumak gerekiyor.
devamını gör...
bundan yıllar sonra tarih kitaplarında yazıldığında torunlarımıza utanarak anlatacağımız bir park.

bir milletin öz parası, öz emeği nasıl hiç edilir canlı örneği.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar