ankara metrosunda suriyeli çocuğun dövülmesi

ibrahim isimli eşşek kafalı bir vatandaş ve güvenlik görevlisi tarafından copla saldırmak suretiyle gerçekleşmiştir. bu darp esnasında eşek ibrahim'in sevgilisi dışında kimsenin gıkı çıkmamış hatta esnafın biri de arada çaktırmadan gelip bir tane tekme dahi atmıştır.

işte türkiye gerçekleri.

insanımız eskisi gibi cevval değil, merhametli değil. bana dokunmayan bin yaşasıncılık, gamsızlık, vurdumduymazlık ve pısırıklık. hepsi mevcut. utanmazlar arlanmazlar. 12 yaşında bir çocuğa erkeklik yapmaya herkesin gücü yeter. o çocuk ne yaptı ki o kadar dayak yedi? hangi sebep 12 yaşında bir çocuğun ağzını burnunu kanatmayı gerektirebilir ki? para istemiş ısrar etmiş. hiç görmedik sanki ısrarla para isteyen dilenci. biraz ısrar ediyorlar da boğazına yapışmıyorlar biz çok tahammülsüzüz bunu kabullenelim artık.

ulan hayvanoğlu hayvanlar o çocuk zaten hayatın sillesini bir kere yemiş hem de tam yemiş. belki kendi ülkesinden kaçmadan önce kaç tokat yedi açgözlü petrol düşkünleri yüzünden.

bu kadar merhametsiz olunmaz. bu kadar merhametsiz bir hayvan yoktur bir başka canlı dahi yoktur. şeytan görse bu adamlar benden daha şeytan deyip ortamı terkeder.

http://www.sabah.com.tr/yas...
devamını gör...
biz nerede görsek yardım etmek için yırtınıyoruz, herifler yersiz yurtsuz çocuğu dövüyorlar.

bu ülkede yaşamaktan nefret etmemek için çaba sarf ediyorum artık.
devamını gör...
zavallı yavrucak.. iç çeke çeke bir köşede sessizce aglarken aklından neler gecirdi kimbilir.. merhametsiz namussuz serefsiz ahlaksız birinin eylemidir.. sebep ne olursa olsun..
devamını gör...
olayda tam bir değerlendirme yapamıyacağım.. ama bu kadar derinden eleştirenleri karanfil metrosunun çıkışına davet ediyorum .. kız/erkek arkadaşlarıyla birlikte ..


edit: olum ne dedik lan .. çaya davet ettik sadece ..
devamını gör...
görüntüleri izledikten sonra insanlığımızdan utandığımız nice olaydan yalnızca biri. çocuk yerde ağlarken dönüp bakmadan yanından geçip giden nice insan instagram'da kıyıya vuran suriyeli çocuk cesedinin fotoğrafını paylaşmış, ne kadar duyarlı birer insan olduklarını cümle aleme göstermişlerdir eminim ki!
devamını gör...
sosyal medyada büyük tepki görecek gerçek yaşantımızda iki dk seyredilip geçilecek haberdir. ozelde suriyelilere karşı bi tahammülsüzluk var ama su da var bizim büyük kismimiz aci olaylar karsisinda yalnizca seyirciyiz su olan biten hengamede..
devamını gör...
bir adet az gelişmiş primitif yaratık içeren olay.

gücü 12 yaşındaki çocuğa yetmiş artist seni. sprey sıkma olayı inandırıcı gelmedi pek. çocuğun tavırları çok da masum değil. ancak bu tekme tokat dövülmesini gerektirmez.

hele o güvenlikçi takımı; çok büyük oranı polis olmak isteyip olamayan yeteneksiz tiplerden oluşmakta. buna rağmen kendilerini önemli bir şey zannetmekteler.

gariban kollanır dövülmez ulan adi herifler.
devamını gör...
20 yaşındaki adamı döversin. ama 12 yaşında ç o c u k nedir ya hu? bizimde tahammül sınırımız çok yükseklerde değil fakat 12 yaşındaki çocuğun ağzını burnunu kırmak nedir? nasıl bir toplum haline geliyoruz? biz küçük suriyeli çocuklarla her yerde eğlenmeye, oynamaya çalışırken bu adam o çocukları dövüyor. ahlaksızlar!
devamını gör...
çocukların kimsesiz olduğu, arkasını kollayacak, koruyacak kimsenin olmadığından mütevellit, vicdan fukarası kişilerin yaptığıdır. istanbul ve izmir'de de buna benzer birçok vakıa var ne yazık ki. insanlarda suriyelilere karşı aşırı bir nefret oluşmuş durumda. bunda akp düşmanlığının payı da var. bu sebeple çocuktur, yetimdir gözü görmüyor kimsenin. içlerindeki cerahat dışarı sızıyor böylece.
devamını gör...
dövülen çocuk, taksimde her gün önünden geçip "aman ya bunlar da her yerdeler ne bu alla aşkına" dediğiniz çocuğunan aynı ülkeden lan. dileniyorlar, açlar, kimsesizler, serseri mayın gibiler. aşağılanıp dövülmeleri kimsenin umurunda değil. alla aşkına şimdi mi aklınıza geldi vicdan şeysi lan. bana noğluyosa.

tanım: (bkz: hayret etme eşiği)
devamını gör...
anadolu insanının ölmüşlüğü olarak değerlendirilmesi gereken olaydır. misafirperverlik falan bir küçük pürüz ile yumruk olur yüzüne iner. nereye giderseniz gidin böyledir. ne sıla i rahim kalmış, ne büyük, ne küçük... ki o hz ali değil miydi yüzüne tükürdüğü için ölümü geçiştiren...

hani diyoruz ya bu bi dramdır. asıl dram budur. o çocuk öcünü alacak.
devamını gör...
göründüğü kadarıyla hayvansal bir olaydır. kesinlikle güvenlikçinin de adamın da ceza alması gerekir. fakat birincisi hukukta şöyle bir durum vardır; sanığın savunması alınmadan hüküm de ceza da verilemez. yoksa bu hak kaybına neden olabilir. hak derken sanık haklı demiyorum. görmezden gelinen kısımlar olabilir diye... hakka girmek gibi bir risk almak istemem.
ikincisi haberde gösterilen budur fakat benim televizyona bir itimadım yok şahsen. çünkü olayın ayrıntısını sorgulamak gibi bir şansınız yok. ne sunarlarsa onu kabullenmek zorunda kalıyorsunuz.
tekrar diyorum, ben bu riske giremem. ve tekrar diyorum göründüğü kadarıyla bu bir hayvanlıktır ve ceza verilmesi gerekir. ama göründüğü kadarıyla hüküm vermeye dilim varmaz.
devamını gör...
türkiye'de yaşayan suriyeli nüfusun %75 kadın ve çocuklardan oluşuyor. göç politikamız bu çocukların ülkelerine geri gideceği üzerine kurulduğundan bu çocuklara dair hiçbir uyum programı uygulanmıyor, özellikle kamp dışında yaşayan çocuklar eğitim mekanizmaları dahil olmak üzere olması gereken kamu hizmetlerinden yararlanmıyor , ihmal ve istismara açık hale geliyor. en basitinden dilencilik yapıyorlar, cam siliyorlar fakat şimdilik. tinerci çocuklar ortaya çıkmadan önce hepsi mendil satarlardı , devlet yurttaşlara saldırdığı için tinerci çocuklarla ilgilendi ve çocuk gençlik merkezleri kuruldu. on sene sonrasının suç makinelerini kendi elimize hazırlıyoruz. münferit gibi görülen bu olayın basına yansımayanlarını hesaplarsanız* durumun tek durumdan kaynaklanmadığını görürsünüz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar