ankara'nın en güzel yanı

insanı soğuk, gri binalar, resmi şehir, chp li teyzeler, deniz yok, nehir yok, göl yok, kısacası su yok, yeşillik yok, kurak, bozkırın bağrı, ayaz, angaralı turgut, seymen fm, angaralı, la bebe, angara bebesi. öte yandan bakarsan; ailem, çocukluğum, arkadaşlarım, ilk gençliğim, lisem, üniversitem, üç beş parkından en iyisi olan seğmenler parkı, radyo odtü, simit, çay, kar*, ankara.

şu son günlerde havaların da güzelleşmesi ile beraber kapalı alanlara tıkılmak istemedik, kendimize baharın geldiğini hissetirebilecek, kafamızı dinleyebileceğimiz güzel yerler aradık, durduk. ne yazık ki aklımıza müşterileri için daha iyi bir ortam hazırlamak için üç beş ağaç öhömm fidan dikmiş özel müesseseler geldi sadece, bunlarsa merkezden biraz uzakta. çok kötü yanları bunlar evet, yok göze hitap edecek birşeyler, evet. ankara'yı iyi yapabilecek ve yapmış olan şey güzel yerler olmadan da şehre katlanabilmenizi sağlayan ve hatta sizi burada tutan insanlardır.

en çok kar yakışır, griyi örter, insanları birbirine daha da çok yaklaştırır.
devamını gör...
gri binaların,dibine söndürmeden attığımız sigaraların çıkardığı dumanla bizim gözümüzde daha da fümeleşmesi...

öyle deme,ankara'yı sevmeyene bir zulümdür
bu kadar insanın,neden ankara'yı bu kadar çok sevdiğini anlamadan
ankara'da yaşamak... *


devamını gör...
ankara işte ne güzel yanı olabilir kardeşim.allah şükür yaşıyoruz. amaaan...sıkıldım lan.ben ormana yerleşmek istiyorum ama ayılarda korkuyorum.
devamını gör...
birbirinden nefret eden insanları,yıkılası bir kızılayı ve sıhhıyesi.daha nasıl insanların içini karartabiliriz diye düşünülüp yapılmış cumhuriyet döneminden kalma harabeleri.adamı çileden çıkartan otobüs saatleri,trafiği ama izmirli olduğum halde izmirden kat kat çok sevdiğim ve yaşamaktan zevk aldığım yer...ankaraya böyle yazdıysam izmire neler yazarım siz düşünün.(bkz: kendi memleketini sevmeyen adamın dönüşü)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar