ankara wuhan oldu

hacettepe üniversitesi’nden iç hastalıkları uzmanı prof. dr. mustafa cankurtaran'ın "corona"da gelinen noktanın vahameti ile ilgili saptaması.
salgının en yoğun yaşandığı illerden ankara’da, sağlık emekçileri sendikası’na göre günde 2 bin vaka kaydediliyor.

“ankara wuhan oldu. 10-14 gün sokağa çıkma yasağı gelmeli. ankara sağlık kapasitesi aşabilir. artık hasta yatıracak yoğun bakım zorlaşıyor. kapalı her hastane açılmalı. özel yoğun bakımlar pandemi için açılmalı. halkın inisiyatifine bırakmak yanlış.”
devamını gör...
ankara sonrasında birçok şehir wuhan olmaya aday. turizm dalgasından sonra vaka sayılarında artış olması yalnızca turistlere bağlamak da doğru olmaz. zira ilk günlerdeki ihtimamı göstermiyoruz, ne ülke sistemi olarak ne de halk olarak. pandemiden dolayı sıkıcılığa getirilen gevşekliği abartanlar da var, ilk günkü gibi devam edenler de var fakat yasalar bu konuda biraz daha caydırıcı olabilir.
devamını gör...
yetkililerin suya sabuna dokunmayan sözde önlemleri yüzünden yaşanan durumun tespiti.

bu kafayla gidersek ülkece abd veya brezilya olursak şaşırmam. maske, mesafe, hijyenle salgın bitseydi bugüne kadar biterdi.
devamını gör...
ankaralılar’a müjde. ankara’da covid en geç 1 ay içinde bitecek. nasıl mı? bir ay sonunda herkes covid olacak. bu süreçte tek yapmamız gereken ölmemek. sık dişini ankara bu bir ayı atlattık mı tamam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar