kısmen doğru önermedir..zira her çocuk doğumunda zaten islam fıtratı ile doğar yani islam ile şereflidir..sonrasında anne babanın dinine göre şekillenir dini ki hadis-i şerifle sabittir..

--- alıntı ---

"her çocuk islam fıtratı üzerine doğar, sonra onu terbiye eden ana-baba, yahudi iseler yahudi ahlakıyla; hıristiyan iseler hıristiyanlıkla, ateşperest iseler mecusilikle ahlaklandırır." (buhari)

--- alıntı ---

devamını gör...
ne la öyle miras gibi?

yiri git adam gibi müslüman ol da gel. yok öyle yağma! ninenden öğrendiğin abdest ile dedenden öğrenerek kıldığın namazlar da sayılmaz. meal de okumuyorsundur sen Allah bilir!

yok sana cennet filan! hazırcı kerata!
devamını gör...
hazıra konmaktır.
adam kayaların altında kalsın,
kadının biri develerin etlerini ayırdığı bedenine mızrağı yesin,
sen pattadanak nüfusa islam yazdır.

anladın dimi ne demek istediğimi.
onlar sen rahat rahat dinini yaşa diye şehit oldular.
o zaman dinini yaşa!
devamını gör...
anne baba yahudi olduğu için yahudi olmaktan veya anne baba hristiyan olduğu için hristiyan olmaktan bir farkı yoktur. seçilmiş ve şanlı olmaya gelirsek... sen öyle zannet yavrum.
devamını gör...
Allahın her günü rabbe dua şükür gerektiren bir durumdur. müsluman topraklarda doğup bu dine mensup olmayı başarmışsın yaşayıp yaşamamak insanın kendi bileceği iş. ruhunu verip rabbinin karşısinda ben bu dini duymadım , peygamberini söylemediler haram nedir anlamadım serzenişinden muaf olmaktır ayrıca. sorumluluk senindir , ayağına gelen nasibi itmek ise kişinin kendi bileceği iştir..

(bkz: nasip yoksa su içemezsin)
devamını gör...
büyük çoğunluk için büyük şanssızlıktır. niye öyle olduğunu bile aklına getirmiyor bazıları. küçükken kodlanan sistem neyse onunla ölüp gidiyorlar. üzerine bir gram eklemeden ne kadar doğru olduğu bilinmeden yaşanan bir din. artık seni nereye götürürse.
devamını gör...
lütuftur o lütuf! Allah onca insan arasında onu seçmiş. neredeyse peygamber olacakmış ama son peygambere denk gelmiş yavrucuk! tüh!

t: geleneksel kültüre adapte olmaktır.
devamını gör...
kıymet bilmeme sorununu doğuran şükürlük durum. zaten belli bir yaşa kadar geçerliliğini sürdürür, sonrasında kişi kendi yolunu çizmeye başlar.
devamını gör...
kastedilen kimlik ise dogru tespit. yoksa isimiz yas. yok oyle uç kurusa beş köfte. kendini şanslı mı sanıyorsun sen? yahu ne akıllı çıktın sen. zengin çocukları da baba zengin oldugu icin kendini şanslı görür ama hesabın nasıl ve ne şekilde oldugu Allah'ın bileceği is. ne guzel cok şanslıyız biz müslüman aileden geldik. kafam raad pampa halleri elde patlar. kelimei şehadet anahtar asıl mesele kapı açılınca basliyor. vira bismillah.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar